To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Silniki DC - Silnik Mxus v3 3K-Turbo

hrmdr - Czw 11 Kwi, 2019
Temat postu: Silnik Mxus v3 3K-Turbo
Witam.
Jestem nowy, wiec jak coś pominę i takie takie to bijcie i poniżajcie.
Pytanko
Silnik (Mxus v3 3K-Turbo 3000W 45H (16x4) Tył) dedykowany jest do koła 26" ,
chciałbym go wsadzić w 27,5.
Opis wg strony gdzie mam zamiar go zakupić.
https://nexun.pl/pl/p/Mxus-v3-3K-Turbo-3000W-45H-16x4-Tyl/378

Rower do przeróbki.
GIANT STANCE 2016

Ktoś ma jakieś doświadczenia w tym temacie?
Pozdrawiam

Mariusz_p - Sob 13 Kwi, 2019

Będzie trochę gorzej przyspieszał. Da radę:) to niewielka różnica pomiędzy 26 cali
grafffik - Nie 14 Kwi, 2019

wsadzaj śmiało
Wojtek - Nie 14 Kwi, 2019

Zależy jaka bateria, jaki prąd. Przy 20s i 50A zacznie się problem ze szprychami. Bardzo częste przeglądy naciągu, obręcz 36H z nitami to minimum już przy 2kW. Przy mocy tak do 3kW wolał bym QS 35H albo NC czy mxusa 30H. Do tego jakby dorzucić ferrofluid byłby wypas, dużo mniejsza masą a momentu mniej niewiele.
Scuda - Pon 15 Kwi, 2019

Bierz mxusa 3k, róznica między nc czy 30h jest ogromna. Miałem, zmieniałem bez zmiany mocy i jest roznica kolosalna.
Chyba, że naprawde jezdzisz delikatnie, po mieście bez szalenstw to faktycznie mniejsze NC czy mxus 30h będzie lepsze ale tylko dlatego, że są lżejsze nic więcej,

Mariusz_p - Wto 16 Kwi, 2019

3k poderwie koło

30h nie poderwie

sam kupiłbym teraz do ekrossa 3k na te same ampery

grzanie pomijam...

Wojtek - Wto 16 Kwi, 2019

Do swojej wypowiedzi w temacie czy silnik 45H czy 30-35H przy konwersji zwykłego roweru, dodał bym jeszcze kwestię wagi kierownika. Masywny osobnik, tak 90+ na mxusie 3k będzie miał zbliżone odczucia do do rowerzysty wagi piórkowej z silnikiem 30-35H, a dodając ferro do lżejszego silnika lżejszego kierowcy, czas do zagrzania się podczas dawania w palnik jadących obok siebie rowerów będzie niewiele się różnił. Lżejszy będzie jechał na mniejszych prądach. Osobiście mam 3k w ramie customowej, 65Az baterii, jestem lekki i po równinnych górkach jeszcze nie udało mi się go zagrzać, ale gdy dałem się przejechać koledze pod 90kg, to różnica była od razu widoczna.
stell - Pią 03 Maj, 2019

"(16x4) Tył)"
"chciałbym go wsadzić w 27,5."
mógłby to ktoś wytłumaczyć? mam zwykły rower, siadam i jadę



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group