To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Dział dla początkujących - rozładowanie baterii zarówką

maciek2121 - Wto 16 Kwi, 2019
Temat postu: rozładowanie baterii zarówką
potrzebuję rozładować częśćiowo baterię 13s5p 48v. jest obecnie naładowana na max, przez ok miesiąc czasu nie będę jeszcze miał silnika więc potrzebuję ją rozładować jak nie żarówka 220v to czym?
wibi - Wto 16 Kwi, 2019

Ja do tego używam części spirali grzejnej z kuchenki elektrycznej.Cała spirala w sklepie z częściami AGD kosztowała ok.25 zł i miała moc 1200W. Odciąłem z niej dwa odcinki,jeden o oporze 10 ohm i drugi 3 ohmy,zaopatrzyłem je we wtyczki XT60 i korzystając z modelarskiego miernika mocy mam wgląd w proces rozładowania i ładowania gdyż wyświetla nie tylko prąd ale również pojemność baterii.
noel841106 - Śro 17 Kwi, 2019

Możesz podłączyć żarówkę 230V. Co prawda rozładowanie potrwa pewnie z dobę, ale się uda.
Albo połącz cztery żarówki samochodowe. Mijania na przykład.

Mariusz_p - Śro 17 Kwi, 2019

Dwie żarówki 100W na 24V połączone szeregowo. Dadzą około 4,5A obciążenia.
smekes - Śro 17 Kwi, 2019

żarówka 220v byś kilka dni rozładowywał. Podłaczasz piecyk najlepiej około 2000W np grzałka od grila-fajna sprawa, wtedy masz optymalne obciążenie, coś chyba porównywalne z jazdą około 30km/h.
Ja sobie tak balansowałem ogniwa pod obciążeniem, bo nie używam bms.

Nie wiem jakie dokładnie jest wtedy obciążenie, bo jeśli 2000W dla 230V zmiennego, to dla 48V stałego ile będzie? (nie chce mi sie miernika podłaczać)



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group