To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Kontrolery BLDC - czy sterownik w rowerze z aku żelowymi jest inny niż w LiJo

wesele12 - Nie 21 Kwi, 2019
Temat postu: czy sterownik w rowerze z aku żelowymi jest inny niż w LiJo
chodzi o napiecie odcięcia przy wyładowanej baterii, inne dla zeli i LIjo ????????
noel841106 - Nie 21 Kwi, 2019

Napięcie odcięcia dla sterownika powinno być podane. Z tego co zauważyłem jednak to przynajmniej większość sterowników podane napięcie odcięcia jest właśnie dla kwasiaków, no ale prawie wszyscy stosują li-ion. I wkładają tyle ogniw, żeby napięcie odcięcia pasowało, albo było niższe niż bmsa.
Nie wiem czy taką odpowiedź chciałeś.

WojtekErnest - Pon 22 Kwi, 2019

O jakim napięciu myslicie ? 24 czy 36 V NOMINAŁ ?
wesele12 - Pon 22 Kwi, 2019

zastosowałem aku żelowe 24 V w rowerze ,który był na aku LI jon i przejechalem tylko kilka km i mi odcięło prąd , ten sam akumulator zelowy w rowerze chinolu robi ponad 20 km.
noel841106 - Pon 22 Kwi, 2019

Aha, czyli coś już wiemy. Sterownik od początku jednak był robiony pod baterię litowe. Pewnie chciałeś zaoszczędzić na wymianie, ale nie wyszło i nie wyjdzie. Nawet jak być zmienił w sterowniku napięcie odcięcia to i tak przepłacisz, bo aku kwasowe w ebikach długo nie żyją. Jak uda Ci się dwa sezony przejechać to dobrze. Duże prądy, wstrząsy, dużo głębokich rozładowań. Jeszcze jak byś kupił dobre typu europower a nie chińczyk to może... Kup dobry na zamówienie robiony akus litowy, dbaj o niego, a długo pojeździsz. Przerabiałem aku żelowe w ebiku i nie ma sensu się w nie bawić.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group