To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Akumulatory żelowe i pochodne i ich ładowanie - Mieszane łączenie akumulatorów

Anonymous - Czw 30 Cze, 2011
Temat postu: Mieszane łączenie akumulatorów
Zastanawiam się czemu pakietów nie łączy się między sobą piętrami? Ja mam tak połączone w skuterku i zawsze mam napięcie na poziomach wyrównane. Ciekawe jakby to wyglądało w praktyce w większych pakietach? Może nie trzeba by balansować poszczególnych ogniw?
toft - Czw 30 Cze, 2011

Możesz to rozszerzyć jakoś? opis o co chodzi? Bo oczami wyobraźni widzę tylko dwa żele jeden na drugim.
kremir - Czw 30 Cze, 2011

toft napisał/a:
oczami wyobraźni widzę tylko dwa żele jeden na drugim.


dobre :mrgreen:

Anonymous - Pią 01 Lip, 2011

Dwa połączone szeregowo, drugie dwa szeregowo i poziom 12V spięty razem.
toft - Pią 01 Lip, 2011

Mam przed sobą 4 paluszki z laptopa...
jak rozumiem łacze plus z minusem dwu z nich i mam 2x3,7V czyli 7,4 czyli jakby jeden na drugim jest. To samo robię obok. Mam 2 pakiety po 7,4V. I teraz paluszki dolne z obu pakietow spinam plus z plusem minus z minusem? Nie do konca rozumiem jak to wyrównuje napięcia? U mnie napięcia wyrownują się w pakietach połączonych rownolegle. Czyli np 10paluszków równolegle i silniejsze ogniwa doładowują słabsze. Natomiast w twoim schemacie owszem napięcia wyrownaja sie co do wartosci 7.4V albo juz poszczegolne ogniwa w pakietach 7,4 moga miec np 3.9 i 3,5 V. Dobrze to rozumiem?

Anonymous - Pią 01 Lip, 2011

Dobrze. Ale zakładam, że aż takich różnic w napięciach nie będzie.
kremir - Pią 01 Lip, 2011

Sorry że się wtrącam ale staram się czytać (ze zrozumieniem :mrgreen: ) to co jest na forum.
Wg mnie toft opisując swoją koncepcję rozumienia łączenia akumulatorów miał na myśli coś takiego:

To co narysował zeeltom to chyba standardowe połączenie szeregowo-równoległe więc takie jakie jest powszechnie używane.

toft - Pią 01 Lip, 2011

Z punktu widzenia praw przepływu prądu to dokładnie to samo. Moja koncepcja była jeszcze uboższa w kreski:). Co innego optymalny obciążenie cel.
Anonymous - Sob 02 Lip, 2011

Nie jest powszechnie używane, bo większość pakietów robionych na forum nie ma poziomych połączeń na wszystkich szeregach i piętrach. Piszę tu o całym pakiecie.
toft - Sob 02 Lip, 2011

Tak naprawdę tez nie masz takiego połączenia bo Tw zele to szeregowo połączone ogniwa 2V do napięcia 12V.
Anonymous - Sob 02 Lip, 2011

Było się szczegółów czepiać? ;)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group