To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Napęd z silnikiem poza kołem - BBS02-pytanie o kolizję z linkami.

Larix - Pią 24 Maj, 2019
Temat postu: BBS02-pytanie o kolizję z linkami.
Mam pytanie do posiadaczy BBS02. Czy jeżeli rama ma linki prowadzone po dolnej rurze, to da radę założyć tego Bafanga ? Jest tam jakiś prześwit czy też silnik przylega do rury dolnej na styk ?
leszcz - Pią 24 Maj, 2019

przylega ale możesz puścić w pancerzach bokami/dziurami, dopiero po montażu widać co można zrobić więc ciężko powiedzieć...
Larix - Pią 24 Maj, 2019

Wszystkie 3 idą dołem . Jedna odpadnie czyli od przedniej przerzutki. Pozostałe dwie mówisz , że da się ogarnąć ?
andypip - Pią 24 Maj, 2019

Spokojnie przejdą. W ostateczności podłożysz coś między silnik a ramę. Też miałem takie obawy a jest ok. Linka trochę ociera o silnik, ale chyba go nie przetnie :lol:
borsuk - Pią 24 Maj, 2019

andypip napisał/a:
W ostateczności podłożysz coś między silnik a ramę.

Ja musiałem podłożyć odcinki przewodu instalacyjnego płaskiego YDYp 3x1,5 450/750V.
Świetnie sprawdził się jako dystans, powinienem to opatentować :wink:

andypip - Pią 24 Maj, 2019

Można też domową wężownicę trochę skrócić i założyć kawałki rurki miedzianej :lol:
zarblend - Sob 25 Maj, 2019

Miałem ten sam problem z tylną przerzutką, prześwit jest, ale nawet jak podkładałem coś pod BBS02 aby zrobić dystans, to po jakimś czasie silnik je tak dociskał i miażdżył, że i tak nie działały. Po paru miesiącach i kilku odkręcaniach bafanga aby coś podłożyć, poprowadziłem linki inaczej, tak aby nie przechodziły pod silnikiem i mam święty spokój :)
leszcz - Wto 28 Maj, 2019

Zrób sobie nowe pancerze na całej długości linek i puść linki nawet nad silnikiem. Każde ocieranie czy po ramie czy po obudowie silnika robi uszkodzenia. Mi pancerz pod mufą niemal przeciął 4mm ramy od uginania wahacza.
Dodatkowo jak będziesz mieć linki pod silnikiem i będziesz musiał wymienić linkę to czeka cię odkręcanie silnika.
Osobiście poobcinałbym te uchwyty linek i zrobił linki w pancerzach na całej długości.

andypip - Wto 28 Maj, 2019

Właśnie w niedzielę założyłem nową kasetę i łańcuch celem zbadania czy mid jest autentycznie zabójcą napędu. Wymieniłem też linkę. Operacja bezproblemowa: najpierw drucik a potem przeciągnięcie linki. Ociera nieznacznie o obudowę silnika, dla św. spokoju założyłem kawałek koszulki silikonowej. Stary łancuch wg linijki jest jeszcze dobry /nie wchodzi 0,7/ ale porządnie nastraszony na forum postanowiłem jeździć na 2 łańcuchy :smile:
Larix - Pon 22 Lip, 2019

Zrobiłem tak jak leszcz napisał, czyli pancerz na całej długości nad silnikiem i trytytki :razz:
Fabryczna wersja czyli linka pomiędzy silnikiem i ramą została zamordowana po 50 km.

andypip - Czw 25 Lip, 2019

Po pierwszym poluzowaniu nakrętek suportu, podłożyłem międzu silnik a ramę 5mm twardą gąbkę. Linka ma luz teraz. Na szczęście niedługo ją całkiem wywalę :smile:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group