To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Hulajnoga elektryczna - Zakup mocnej hulajnogi a prawo

Andersen142 - Czw 25 Lip, 2019
Temat postu: Zakup mocnej hulajnogi a prawo
Witam
Mam zamiar kupić hulajnogę elektryczną lecz głowię się czy będę mógł nią legalnie jeździć po ścieżkach rowerowych według nowego prawa które ma obowiązywać. Upatrzyłem sobie techlife x7 , hulajnoga ta rozwija prędkość do 70km/h lecz oczywistym jest że będę ograniczać prędkość zmieniając tryb jazdy. Co do parametrów to posiada ona dwa silniki po 1kw każdy moc szczytowa jednego silnika to 1,6kw. Dodam również że nowe prawo mówi o ograniczonej masie pojazdów uto która wynosi 20kg a x7 waży 35kg. Moje drugie pytanie czy można poruszać się takim sprzętem po drodze zwykłej z ograniczeniem do 90km/h poza terenem zabudowanym jadąc prawym skrajnym? Hulajnoga posiada światła przednie i tylne. Uprzedzam że jeśli miałbym się poruszać po takiej drodze to w kasku oraz kamizelce odblaskowej. Macie jak mi pomóc zrozumieć tą sytuację, czy lepiej odpuścić i kupić słabszą wersję.

Inc0 - Czw 25 Lip, 2019

Wystarczy że niespełna jednego warunku okreslonego prawem i jest juz nielegalna a ta nie spełnia żadnego wiec czego oczekujesz że ci ktos powie "jezdzij" a gdy cie Policja łapnie to zwalisz wine na forum bo ci tak ktos powiedział? Jezdzić tym bedziesz na włąsne ryzyko dobrze wiesz że to nielegalna konstrukcja wiec jestes swiadomy konsekwencji. powodzenia.
Anonymous - Czw 25 Lip, 2019

Nie nie jestem tutaj aby uzyskać wasze pozwolenie tylko po to aby zebrać informacje dotyczące tego sprzętu,, oraz jego używania, dobrze wiem że co do nowego prawa to jasnym jest że nie spełnia ona wymagań. Jednakże jeśli będzie ona używana z głową i nie będę zabijał ludzi jeżdżąc z max prędkością to nikt się raczej nie przyczepi, pozatym nie mam zamiaru rozpędzać się nią do prędkości wyższych niż 40km/h. Jedynie na offroadzie można trochę poszaleć lecz również z głową.
Inc0 - Czw 25 Lip, 2019

Inc0 napisał/a:
Nie nie jestem tutaj aby uzyskać wasze pozwolenie tylko po to aby zebrać informacje dotyczące tego sprzętu,, oraz jego używania, dobrze wiem że co do nowego prawa to jasnym jest że nie spełnia ona wymagań. Jednakże jeśli będzie ona używana z głową i nie będę zabijał ludzi jeżdżąc z max prędkością to nikt się raczej nie przyczepi, pozatym nie mam zamiaru rozpędzać się nią do prędkości wyższych niż 40km/h. Jedynie na offroadzie można trochę poszaleć lecz również z głową.
super że podchodzisz powaznie do tematu ale pisz pod swoim szyldem
Anonymous - Pią 26 Lip, 2019

Sorka myślałem że wpisanie tutaj twojego nicku jest po to aby odpowiedź była skierowana do ciebie nie sądziłem że zamiast tego podpisze się jako ty xd
Inc0 - Pią 26 Lip, 2019

teraz podszywasz sie pod siebie..zanim cos napiszesz zaloguj sie
Andersen142 - Pią 26 Lip, 2019

Łeee to mnie wylogowało xD nir zauważyłem
ElectricRider - Czw 08 Sie, 2019

Jakiś czas temu kupowałem hulajnogę elektryczną w salonie w Warszawie - eco-way.pl, wszakże wybrałem model o słabszych parametrach ale mają świetną obsługę. Bardzo dobrze byli zorientowani w przepisach.

widziałem ostatnio na ich stronie model, wydaje mi się zbliżony do Twoich oczekiwań, poniżej link ;)

https://eco-way.pl/p/152764/25251/hulajnoga-elektryczna-ecorider-t8-dual-motor-2400w--hulajnogi-elektryczne.html

WojtekErnest - Śro 14 Sie, 2019

To juz może byc koniec (sensu zakupu) mocnych hulajnog.

Wg projektu który we wrzesniu 2019 zostanie uchwalony : Podstawowe cechy : "o szerokości nieprzekraczającej w ruchu 0,9 metra, długości nieprzekraczającej 1,25 metra, masie własnej nieprzekraczającej 20 kg, wyposażone w napęd elektryczny, którego konstrukcja ogranicza prędkość jazdy do 25 km/h".
Szczególnie przepis o masie < 20 kg, będzie łatwy do weryfikacji urządzenia.
A kara za poruszanie się urzadzeniem niezgodnym wynosi 500 zł

Arbiter - Śro 14 Sie, 2019

o widzę Electricrider uprawia kryptoreklamę, nieładnie. Nie ma co się podawać za użytkownika skoro przyszedłes tu robić reklamę podając się za kogoś kim nie jestes.
Arbiter - Śro 14 Sie, 2019

A ile wazy taka hulajnoga HIV, Lime etc?
Anonymous - Nie 15 Gru, 2019

WojtekErnest napisał/a:
To juz może byc koniec (sensu zakupu) mocnych hulajnog.

Wg projektu który we wrzesniu 2019 zostanie uchwalony : Podstawowe cechy : "o szerokości nieprzekraczającej w ruchu 0,9 metra, długości nieprzekraczającej 1,25 metra, masie własnej nieprzekraczającej 20 kg, wyposażone w napęd elektryczny, którego konstrukcja ogranicza prędkość jazdy do 25 km/h".
Szczególnie przepis o masie < 20 kg, będzie łatwy do weryfikacji urządzenia.
A kara za poruszanie się urzadzeniem niezgodnym wynosi 500 zł



A co trzeba zrobić aby kary uniknąć? Albo inaczej - czym jest ciężka hulajnoga? Skuterem? A może rowerem?

latex - Pią 27 Gru, 2019

Ambu napisał/a:
WojtekErnest napisał/a:
To juz może byc koniec (sensu zakupu) mocnych hulajnog.

Wg projektu który we wrzesniu 2019 zostanie uchwalony : Podstawowe cechy : "o szerokości nieprzekraczającej w ruchu 0,9 metra, długości nieprzekraczającej 1,25 metra, masie własnej nieprzekraczającej 20 kg, wyposażone w napęd elektryczny, którego konstrukcja ogranicza prędkość jazdy do 25 km/h".
Szczególnie przepis o masie < 20 kg, będzie łatwy do weryfikacji urządzenia.
A kara za poruszanie się urzadzeniem niezgodnym wynosi 500 zł



A co trzeba zrobić aby kary uniknąć? Albo inaczej - czym jest ciężka hulajnoga? Skuterem? A może rowerem?

Zalezy jaka ma moc i predkosc max...
Proste: jesli jezdzi do 45km/h i moc do 3kw czy cos takiego jest motorowerem, a jesli jest szybsza i mocniejsza jest motorem

Marek33k - Śro 14 Kwi, 2021

Wedle zapowiedzi nowej nowelizacji na rok 2022 mocne i ciężkie hulajnogi powyżej 25kg mają być potraktowane jak motorowery , nie wiem czy ta wersja przejdzie ale w najgorszym wypadku każą je rejestrować i płacić OC .

Rządzący muszą się w tym temacie bardzo dużo edukować bo nie można zmusić ludzi z mocnymi hulajkami do jazdy tylko po drogach ,trzeba to potraktować szerzej .
Dopuścić do ścieżek rowerowych jak normalne ebiki .

mateok161 - Śro 12 Maj, 2021

Mogliby zrobić jak w Niemczech tablice oc i można śmigać jak skuterem po drodze.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group