ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Łączenie ogniw bez zgrzewania
Autor Wiadomość
Wojtas82 
kierownik



Pomógł: 2 razy
Wiek: 42
Dołączył: 18 Kwi 2017
Posty: 372
Skąd: Gdynia
Wysłany: Pią 26 Maj, 2017   Łączenie ogniw bez zgrzewania

Wow, niezły patent.
Co sądzicie? Wydaje się świetnym pomysłem, sam próbowałem coś takiego wymyślić :)
https://www.youtube.com/watch?v=9Pxq4Au5iuc
 
 
seba55a 
początkujący


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Kwi 2016
Posty: 44
Skąd: Śląsk
Wysłany: Pią 26 Maj, 2017   

Ktoś na forum wspominał już o sposobie łączenia ogniw poprzez skręcanie. W tym przypadku wadą tej metody jest brak informacji, czy aby na pewno uzyskaliśmy dobry styk biegunów ogniw z blaszkami tych koszyków. Wystarczy, że jedno ogniwo straci połączenie i sekcje ogniw zaczną mieć rozjazdy napięcia/prądów.
 
 
Wojtas82 
kierownik



Pomógł: 2 razy
Wiek: 42
Dołączył: 18 Kwi 2017
Posty: 372
Skąd: Gdynia
Wysłany: Pią 26 Maj, 2017   

Patent jest dobry ale dołożyłbym wzmocnienie aby ściągnąć górę i dół razem. Dwie długie śrubki dla każdej pary holderów puszczone przez dziury, które można wywiercić w tych poczwórnych wypustkach (tylko ciężar by wzrósł bo np. przy stu ogniwach to 200 dodatkowych śrubek, które mogą swoje ważyć) albo można kilkoma płaskownikami skręcić cały aku. Wtedy mamy pewność połączeń. Poza tym nie widzę minusów. Świetna sprawa jak padnie jedno ogniwo, całość skręcana i nie ma potrzeby biegania za kimś kto ma zgrzewarkę. :)
 
 
Yin 
prezes


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 24 Lut 2014
Posty: 805
Skąd: Katowice
Wysłany: Pią 26 Maj, 2017   

Patent świetny, cena 100zł za kit na 50 cel czyni zabawę mało opłacalną. Chyba że komuś by się chciało zrobić rysunek takich holderów do druku 3d.
 
 
Wojtas82 
kierownik



Pomógł: 2 razy
Wiek: 42
Dołączył: 18 Kwi 2017
Posty: 372
Skąd: Gdynia
Wysłany: Pią 26 Maj, 2017   

A ile kosztuje zgrzanie 50 cel? W mojej ocenie cena podobna więc jest się nad czym zastanawiać. Można zrobić projekt 3d i nawet trochę go unowocześnić dodając śrubę, która łączyła by górę z dołem. Ja bym to widział tak, że powiedzmy co dwie, trzy cele przychodzi długa śrubka ściskająca całość. W takim układzie eliminujemy możliwość rozsunięcia się holderów. Aż dziwi mnie, że na to nie wpadli.
 
 
Kajman 
prezes


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Kwi 2017
Posty: 717
Skąd: Bdg
Wysłany: Sob 27 Maj, 2017   

Na moje styk będzie się utleniać i zwiększać rezystancję z czasem
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 27 Maj, 2017   

Kajman napisał/a:
Na moje styk będzie się utleniać i zwiększać rezystancję z czasem

Też tak sądzę, że ta konstrukcja jest pozornie atrakcyjna. Bo to nie jest tak że co chwila wymieniamy ogniwa, ten proces zaczyna się/ma sens przynajmniej po kilkunastu miesięcy od zakupu i eksploatacji. A przy tej konstrukcji, wstrząsach, tylko z tego powodu, pojawi się problem przerywającego styku, który trudno zidentyfikować.
Konstrukcja dla celów testowania, tymczasowego jezdzenia TAK, ale na stałe, docelowo, dodatkowo więcej miejsca i wiekszy cięzar ,- głosuję na NIE.
Podobny watek :
https://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=6505
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
Wojtas82 
kierownik



Pomógł: 2 razy
Wiek: 42
Dołączył: 18 Kwi 2017
Posty: 372
Skąd: Gdynia
Wysłany: Sob 27 Maj, 2017   

WojtekErnest napisał/a:
A przy tej konstrukcji, wstrząsach, tylko z tego powodu, pojawi się problem przerywającego styku, który trudno zidentyfikować.

Dlatego pomysł aby zastosować dodatkowe śruby (nylonowe) łączące górę z dołem rozwiązuje problem styku i trzyma całość w kupie. Na endless już widziałem tuning tych holderów.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group