ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Silnik z wolnobiegiem na przednie koło jak na tym jezdzić?
Autor Wiadomość
AlexWest 
młodzik


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 97
Skąd: warszawa
Wysłany: Pią 22 Maj, 2015   

dzwoniłem do MAXEV pan mi powiedział ze on robi takie jakby ósemki z blachy stalowej na przednie widełki znaczy jeden otwór by był te 8 mm przykręcany do widełek a drugi te 12 mm dla silnika ...tylko jak to zrobić ...zeby to stabilne było i sie trzymało ..ale sam pomysł nie jest głupi... bo mi sie serce kraje jak pomyśle o rozpiłowaniu tych widełek ...
i sie nie osłabią widełki w ten sposób

a z rozkręceniem silnika wiem ze jest takie urządzenie do odkręcania zapieczonych śrub co się wkłada bita i to ma sprężyne w środku i się w to młotkiem wali nie wiem jak to sie nazywa w poprzedniej mojej robocie takie mieli ale teraz juz nie mam tam dojścia,może popytam w warsztatach samochodowych

z innej beczki w majowej elektronice dla wszystkich jest jakiś projekt komputerka do roweru ale na Arduino
Ostatnio zmieniony przez AlexWest Nie 24 Maj, 2015, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
bloodyopel 
szef
Krystian


Pomógł: 23 razy
Wiek: 33
Dołączył: 02 Sty 2012
Posty: 1175
Skąd: Słupca k.Konina
Wysłany: Pią 22 Maj, 2015   

AlexWest napisał/a:

z innej beczki w majowej elektronice dla wszystkich jest jakiś projekt komputerka do roweru ale na Arduino


Jest komputerek rowerowy ale dla zwykłych rowerów, nie EV; a po drugie nie ma tam żadnego arduino, wszystkie płytki robione od podstaw :roll:
_________________
Obecny e-bike: LIMBER BIG BOY
 
 
AlexWest 
młodzik


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 97
Skąd: warszawa
Wysłany: Nie 24 Maj, 2015   

ano faktycznie przepraszam nie na Arduino co o nim mówią ze jest dla 10-laków (i super)
tylko na zaprogramowanej Atmedze328 czyli musiał pisać kod w języku C lub bascomie (przpraszam nie-eltktroników) to mogł kod żródłowy opublikować...i jak sie pokusił o zrobienie zegara to mógł tez zrobic prosty watomierz na akumulator..byłby drugi Pikacz :) ( choć jeden bardzo doswiadczony elektronik powiedział mi ze taki watomierz na Atmedze sklecony z woltomierza i amperomierza i mnożenia tego bedzie miał słabą dokładność...ale ile satysfakcji z wymyślenia samemu ...:) )
 
 
AlexWest 
młodzik


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 97
Skąd: warszawa
Wysłany: Sob 27 Maj, 2017   

silnik działa :) po tylu miesiacach udało mi sie uruchomic silnik (kupiłem używany i nie wiedziałem czy był sprawny ) ... nie mialem 36 V więc połączyłem szeregowo trzy zasilacze ATX ze starych komputerow wyciagniete ze smietnika i uzyskałem około 36 V
i podlaczylem nawet bez czujnika pass i działa :) teraz zakładac na rower
 
 
AlexWest 
młodzik


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 97
Skąd: warszawa
Wysłany: Sob 23 Wrz, 2017   

Dzis w końcu w jednym warsztacie srubokretem udarowym odkrecili mi te dwie sruby ( na szczescie gwintu nie uszkodziło ) jeszcze nie rozbierałem jutro spróbuje ...

pytanie czy mżna tak zdemontowac ten wolnobieg zostawic sam działajacy silnik uzwojenie zeby sie obracał l na łozyskach i tej przekładni planetarnej ? nie wiem zdjac te spręzynki czy cos ..
nie uszkodzi sie nic podczas ekspolatacji ?

nadal nie rozumiem po co oni dali wolnobieg z przodu skoro we wszystkich rowerach jest wolnobieg z tyłu . Ten silnik sie obraca teraz tylko w jedna strone a chce zeby chodził w obie strony bez oporów

może to byl silnik do tyłu ale nawet na sterowniku pisze ze on na przód jest

silnik.jpg
te spreżynki jak by wyjąć
Pobierz Plik ściągnięto 341 raz(y) 122,5 KB

 
 
tkoko 
prezes


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 26 Lut 2015
Posty: 684
Skąd: Czechowice-Dz
Wysłany: Nie 24 Wrz, 2017   

AlexWest napisał/a:
....
nadal nie rozumiem po co oni dali wolnobieg z przodu skoro we wszystkich rowerach jest wolnobieg z tyłu . Ten silnik sie obraca teraz tylko w jedna strone a chce zeby chodził w obie strony bez oporów....


Właśnie po to, by kręcił się "do przodu" bez oporu. Bez wolnobiegu, w obie strony wystąpi opór.
 
 
AlexWest 
młodzik


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 97
Skąd: warszawa
Wysłany: Nie 24 Wrz, 2017   

chyba po prostu nie rozumiem tego ...

bo ja to koło zawieszalem na drucie i podłączałem 36 V zeby sprawdzić czy działa

jak sie kreci w jedną strone lekko bez oporów czyli magnesy nie blokują a w drugą strone wolnobieg blokuje to no jak ? OK musze rozkrecić i zobaczyć albo w koncu rozpiłować te widełki i przymocować silnik w rowerze i pokręcic
 
 
tkoko 
prezes


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 26 Lut 2015
Posty: 684
Skąd: Czechowice-Dz
Wysłany: Nie 24 Wrz, 2017   

AlexWest napisał/a:
chyba po prostu nie rozumiem tego .......


Pokręć koło do przodu i do tyłu bez włączania silnika, może zrozumiesz :wink:
 
 
AlexWest 
młodzik


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 97
Skąd: warszawa
Wysłany: Nie 24 Wrz, 2017   

odkręciłem te trzy sruby i dowiedziałem sie jednej rzeczy ...one trzymaja wolnobieg ...po ich odkreceniu nie ma zadnych oporow kreci sie do tyłu i do przodu ....

pytanie czy tak mozna jezdzic ?

pokrywa sie dalej nie chce zejść ..pewnie zejdzie po po odkreceniu nakretki łozyska ale w sumie chyba nie ma potrzeby rozkrecac ... w sumie o to mi chodziło ...
 
 
tkoko 
prezes


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 26 Lut 2015
Posty: 684
Skąd: Czechowice-Dz
Wysłany: Nie 24 Wrz, 2017   

AlexWest napisał/a:
...pytanie czy tak mozna jezdzic ?
...


Jak będziesz pedałować, to na pewno :lol:
 
 
AlexWest 
młodzik


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 97
Skąd: warszawa
Wysłany: Nie 24 Wrz, 2017   

ale czy na silniku tak można jezdzic ..czy sie kółka w środku nie zatrą ..nie zmielą ...nie uszkodzą...
 
 
Yin 
prezes


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 24 Lut 2014
Posty: 805
Skąd: Katowice
Wysłany: Nie 24 Wrz, 2017   

Wstrzymaj się z tym piłowaniem widelca. Koledzy może warto się dowiedzieć jaki to jest dokładnie widelec zanim poradzicie koledze tak że straci zęby jak mu silnik z podpiłowanych np magnezowych widełek wyjedzie do przodu? AlexWest - sprawdź magnesem golenie widelca ( to ta dolna część) jeśli magnes łapie są stalowe więc raczej można piłować bo: A - powinno wytrzymać B -widelec z stalowymi goleniami i tak jest raczej mało wart ;) .
 
 
AlexWest 
młodzik


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 97
Skąd: warszawa
Wysłany: Nie 24 Wrz, 2017   

no rama Accent to chyba aluminiowy teraz wszyscy aluminiowe robią
magnes nie przyciąga ta srodkowa część amortyzatora co sie chowa jest ze stali bo magnez przyciąga
 
 
tkoko 
prezes


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 26 Lut 2015
Posty: 684
Skąd: Czechowice-Dz
Wysłany: Nie 24 Wrz, 2017   

AlexWest napisał/a:
ale czy na silniku tak można jezdzic ..czy sie kółka w środku nie zatrą ..nie zmielą ...nie uszkodzą...


Silnik bez wolnobiegu będzie się kręcił, lecz koło już nie, chyba że "zblokujesz" wolnobieg, wówczas silnik będzie kręcił koło w obie strony, lecz przy jeździe "luzem" (bez wspomagania silnikiem) w obie strony będziesz miał opór.
 
 
AlexWest 
młodzik


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 97
Skąd: warszawa
Wysłany: Pon 25 Wrz, 2017   

w sensie ze jak sie podłączy sterownik to zamknie sie obwód i magnesy w cewkach bedą genererowały takie napiecie ze bedzie opór ? no to nie wiem moze zrobie podłączanie przewodu zasilającego przez przekażnik ...

ale to jak wolnobieg jest odkrecony to co silnik przez te plastikowe przkladnie
jest połaczony mechanicznie z obudową czyli z kolem ? ja juz nie wiem ...


na serio ten wolnobieg daje taki opór ( na razie nic nie podłączone ) ze nie da je na tym jezdzić
taki opor jest jak by sie jechało na obcierających hamulcach ...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group