ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Poszukuje baterii do deskorolki teslaboard RATUJCIE!!
Autor Wiadomość
gazdossi 
początkujący


Dołączył: 31 Maj 2016
Posty: 7
Skąd: zgierz
Wysłany: Wto 31 Maj, 2016   Poszukuje baterii do deskorolki teslaboard RATUJCIE!!

Chcialbym kupic jakas baterie do deskorolki elektrycznej teslaboard (wersja terenowa). Do tej pory mialem baterie olowiowa niestety jej zywotnosc jest bardzo kiepska! tylko 200 cykli ladowania... ludzie przeciez to jakas kpina :) )
Na nowej baterii mozna bylo przejechac jakies 20km (przy mojej wadze) - obecnie nie przejezdza wiecej niz 5km :(
Producent oferuje inne baterie do tej deskorolki LI-ION (tak mi sie wydaje), dwa razy mocniejsza mocniejsze, lzejsze i mozna je ladowac 2000razy a w dodatku nie maja efektu pamieci, bo te olowiowe niestety maja.
Cena tej baterii od producenta jest dosc duza bo trzeba dolozyc 1500pln.
Czy jest jakas madra glowa na powyzszym forum, ktora sie zna na bateriach? moze jest jakas inna bateria, tansza niz ta od producenta alboi najlepiej, duzo tansza :)
Zamieszczam zdjecia deskorolki, pokrywy w korej mieszcza sie 3 baterie olowiowe.
Jak dla mnie ta deskorolka nie musi byc ladna i baterie moglbym miec w zasadzie nawet na desce miedzy nogami... (chociaz jesli sie da to wolalbym aby zmiescila sie w pokrywie baterii oryginalnej) zalezy mi na niskiej cenie i na tym, zeby moc przejechac na deskorolce jak najdluzszy dystans z jak najwieksza prodkoscia. Wiem, ze to o co prosze wzajemnie sie wyklucza (bo albo tanie, albo dobre) ale moze ktos cos wymysli... jak trzeba by pomoc z uzyskaniem najtanszego kredytu na rynku to wiedzialabym co zrobic... niestety jesli chodzi o baterie to nie wiem :( a moze da sie jakos naprawic te baterie olowiowe ktore mam?
Problem z ta bateria zaczal sie nagle od uszkodzonej ladopwarki (ladowarke mi naprawil jakis elektryk) ale zaraz po tym jak ja naprawil okazalo sie ze deskorolka laduje sie juz 2 dzien i wciaz nie jest naladowana... moze to wina tej ladowarki? czy mogla by sie zepsuc w taki sposob, ze laduje az tak wolno?
oprosze, pomozcie... Dziekuje

IMG_8145.JPG
Pobierz Plik ściągnięto 698 raz(y) 105,24 KB

IMG_8143.JPG
Pobierz Plik ściągnięto 507 raz(y) 93,84 KB

IMG_8141.JPG
Pobierz Plik ściągnięto 507 raz(y) 101,38 KB

IMG_8140.JPG
Pobierz Plik ściągnięto 463 raz(y) 128,98 KB

IMG_8139.JPG
Pobierz Plik ściągnięto 606 raz(y) 81,8 KB

 
 
atomek1000 
szef



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 08 Lis 2014
Posty: 1902
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 31 Maj, 2016   

Zmiana baterii na li-ion w tej desce to jedyne wyjście jeżeli chcesz mieć duży zasięg i dużą żywotność.
Cena takich baterii jest porównywalna z żelowymi jeżeli weźmie się pod uwagę ilość cykli(litowa starczy na 3 lata a żele będziesz wymieniał co rok) - to tylko taki przykład ale właśnie tak to działa.

1500zł za baterię to dużo i mało, nie powiedziałeś nic jaka to pojemność i napięcie. Dowiedz się tego.
Ale tak czy inaczej za tą cenę to powinieneś dostać baterię przynajmniej 36v17Ah z li-ion.
Pojemność żelowych baterii mimo, że może być 20Ah to realnie mają 10Ah i o tym też trzeba pamiętać.

Z tego co wiem mają tam opcję baterii Lifepo4 bo rozmawiałem z jakimiś dziewczynami od Teslaboards na nocy muzeów. Jednak nie wzbudziły one we mnie chęci do kupna..ba! za jazdę 5minutową trzeba było zapłacić :mrgreen:
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Wto 31 Maj, 2016   

Zmierz napięcie ładowarki, to raz.
Dwa, to zmierz napięcia każdego akumulatora pod obciążeniem z osobna.
Wtedy będzie coś wiadomo.
 
 
gazdossi 
początkujący


Dołączył: 31 Maj 2016
Posty: 7
Skąd: zgierz
Wysłany: Wto 31 Maj, 2016   

ale myslicie ze jest taka mozliwosc ze to wina ladowarki ktora poprzez jakies tam zdarzenie (!!!) po naprawie przez domoroslego elektryka zaczela ladowac tak wolno?
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Wto 31 Maj, 2016   

Podłącz do ładowarki (o ile ruszy) 3 żarówki szeregowo na 12V 20W i zmierz pobierany prąd.
 
 
Tomek 
brygadzista



Pomógł: 9 razy
Wiek: 27
Dołączył: 06 Lut 2016
Posty: 268
Skąd: Bralin
Wysłany: Wto 31 Maj, 2016   

Jak się nie uda naprawić to ktoś sprzedaje w dobrej cenie Lipo http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=5020
Albo kup li-ion od któregoś z forumowiczów sprzedających w dziale sprzedam aku na zmówienie.
Osiągniesz tak kilka/kilkadzisiąt km więcej przy tej samej wadze i gabarytach.
Li-ion chyba najlepiej ze wzlędu na możliwość dopasowania do obudowy.
_________________
Jeżdzę na RAGE http://forum.arbiter.pl/v...p?p=83403#83403
 
 
gazdossi 
początkujący


Dołączył: 31 Maj 2016
Posty: 7
Skąd: zgierz
Wysłany: Wto 31 Maj, 2016   

Tomek napisał/a:
Jak się nie uda naprawić to ktoś sprzedaje w dobrej cenie Lipo http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=5020


bylem ma stronie, widzialem co proponujesz sle.... nie zrozumialem z tego oni slowa... wybacz... tytul: Lipo turnigy 4s 5 Ah Bateria 20s4p 20 Ah

z tego wszystkiego rozumiem tylko slowo bateria.... co to?
jakie to parametry? jak to zrobic?
Ostatnio zmieniony przez Śro 01 Cze, 2016, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Tomek 
brygadzista



Pomógł: 9 razy
Wiek: 27
Dołączył: 06 Lut 2016
Posty: 268
Skąd: Bralin
Wysłany: Śro 01 Cze, 2016   

gazdossi napisał/a:
z tego wszystkiego rozumiem tylko slowo bateria.... co to?
jakie to parametry? jak to zrobic?


4s oznacza 4 cele połączone szeregowo (s), 1 cela Litowo-polimerowego akumulatora ma nominalnie 3.7V. Jakie masz napięcie na desce (sądząc po zdjęciu 36V) więc potrzebujesz 10s więc lipo odpada (są w pakietach po 4s a nie mając odpowiedniej wiedzy lepiej się nie zabierać za rozdzielanie bo można bałaganu narobić), zostaje li-ion. Zagadaj z jakimś sprzedawcą aku li-ion o baterię 10s na dany wymiar na zmówienie jak się nie uda zreanimować starego.

Poczytaj trochę forum a na pewno znajdziesz potrzebne informacje - jest tu masa szczegółowych informacji o akumulatorach w końcu każdy człowiek budujący pojazd elektryczny musi ten temat przejść :wink:
_________________
Jeżdzę na RAGE http://forum.arbiter.pl/v...p?p=83403#83403
 
 
Dlugas 
dyrektor
Bob budowniczy :)



Pomógł: 10 razy
Wiek: 47
Dołączył: 06 Gru 2015
Posty: 439
Skąd: Cz-wa
Wysłany: Śro 01 Cze, 2016   

gazdossi napisał/a:
bylem ma stronie, widzialem co proponujesz sle.... nie zrozumialem z tego oni slowa... wybacz... tytul: Lipo turnigy 4s 5 Ah Bateria 20s4p 20 Ah

z tego wszystkiego rozumiem tylko slowo bateria.... co to?
jakie to parametry? jak to zrobic?

Chyba Cię rozumiem :)
Masz dwie drogi: zapoznać się z tematem jak proponuje kolega Tomek albo poprosić kogoś z forum by rozważył Twoje problemy, zamówił odpowiednią baterię liion oraz ładowarkę, zaaplikował wszystko do deski i pozwolił Ci cieszyć się deską na nowo! :)
_________________
Spark Super Hadron 654
 
 
Rafał 
brygadzista


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 18 Gru 2013
Posty: 290
Skąd: wawa
Wysłany: Śro 01 Cze, 2016   

Na stronie pisze 10Ah li-ion 14Ah PB. Więc jak nie znasz się na temacie daj komuś do zrobienia. Tak czy inaczej musisz liczyć się że tanio nie będzie bo potrzebujesz akumulator, BMS i ładowarkę.
 
 
Osa931 
początkujący


Wiek: 96
Dołączył: 27 Maj 2017
Posty: 2
Skąd: Lublin
Wysłany: Sob 27 Maj, 2017   

Witam. Jestem w podobnej sytuacji co Gazdossi :mrgreen: znalazłem taki akumulator Sony 36V 11AH
na olx--> https://www.olx.pl/oferta...67-IDiP2Ht.html myslicie że będzie pasował i da lepszy zasięg od Pb
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Sob 27 Maj, 2017   

Każdy akumulator inny, niż Pb będzie lepszy. W sensie zasięgu, wagi, ale niestety nie ceny ;)
 
 
Osa931 
początkujący


Wiek: 96
Dołączył: 27 Maj 2017
Posty: 2
Skąd: Lublin
Wysłany: Sob 27 Maj, 2017   

No ceny to są kosmiczne jak dla mnie no ale co zrobić. Jednak zdecydowałem się na inny i dam zarobić koledze Glebor :grin:
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Nie 28 Maj, 2017   

On na tym nie zarabia. Trudno wegetację nazywać zarobkami. ;)
Popatrz na zarobki prezesów banków, to zbladniesz ;)
 
 
Klaus 
młodzik
Li Ion 18650


Pomógł: 1 raz
Wiek: 28
Dołączył: 09 Maj 2017
Posty: 87
Skąd: Jabłonna
Wysłany: Wto 30 Maj, 2017   

Chetnie pomoge ze zrobieniem takiego pakietu mam zgrzewarke akumulatory i dobre ceny :)
_________________
Zajmuje sie akumulatorami Li Ion. Moja strona : www.Baterie18650.pl
Potrzebujesz akumulatory do projektu - wyslij mi wiadomosc lub maila.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group