ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
ENDURO projekt 2.0
Autor Wiadomość
Passat_EQ 
prezes


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 08 Paź 2016
Posty: 580
Skąd: Wrocław
Wysłany: Śro 24 Maj, 2017   

maran_hand napisał/a:
sirgregs napisał/a:
Bujakoto napisał/a:
Kierowca auta wyskakuje i krzyczy "puknąć Cię debilu?"
No niestety wśród ludzi tego pokroju jak opisani powyżej pokutuje stereotyp rowerzysta=frajer(nieudacznik) nawet jeżeli Twój rower jest warty 30 tysięcy. Jak byś jechał dużym motocyklem w pełnym rynsztunku to by Ci nikt nie wyskoczył z auta ;-)
Też kiedyś napierdzielałem po blachach z plaskacza otwartej ręki (najlepszy efekt jak się w dach bezpośrednio nad głową kierowcy plaśnie oczywiście w rękawiczce żeby się nie ubrudzić - są takie wrażenia akustyczne dla kierowcy że następnym razem będzie się rozglądał) ale wyrosłem z tego parę lat temu.
Nie ma sensu walczyć na ulicy, trzeba po prostu przeżyć i dojechać spokojnie do celu.


100% racji, szkoda własnych nerwów bo czasem może to się skończyć w najbardziej absurdalny sposób z możliwych a wiem co mówię "..jak zeznali świadkowie kierowca samochodu wielokrotnie po mnie przejechał.."
Jeśli już chcesz powetować swoją krzywdę podjedź do kierowcy i poinformuj go, że nagranie jego manewru prześlesz na policję. Po czym ze szczerym uśmiechem życz mu milego dnia i odjedz. Nic tak nie wku.. bliźniego jak radość i spokój z Twojej strony.
Oczywiście zgłoszenie sobie odpuść, szkoda czasu. Wystarczy myśl, że burak z samochodu już ma popsuty dzień.

P.S. kiedyś jeżdżąc samochodem strasznie się darłem na tych co "zawinili". Za kierownicą taki mały furiat ze mnie wychodził. Żonka za każdym razem pytała: po co to robisz on i tak Ciebie nie słyszy. Lata płynęły dorosłem, nabrałem pokory, wyluzowałem. Dziś praktycznie nic nie jest w stanie wytrącić mnie z równowagi na drodze. Nagle też zacząłem dostrzegać jak wielu jest idiotów na ulicach takich jak ja z przed kilku lat ;) Teraz gdy ktoś próbuje wyłożyć mi swoje racje równając się ze mną na światłach grzecznie i z pokorą wysłuchuję tego co ma do powiedzenia potem szczerze życzę mu milego dnia i zamykam szybę. Stopień wkur.. tego człowieka jest większy niż jak bym wyszedł i dał mu w zęby, serio tak to działa :)


Moj znajomy po wysluchaniu słał furiatowi przez szybe cmokajacego buziaczka z dziubkiem. Skrajnie gejowskie ale podobno z czerwieni zamieniali sie w bordowy. :)
 
 
Bujakoto 
prezes


Pomógł: 6 razy
Wiek: 41
Dołączył: 22 Gru 2015
Posty: 733
Skąd: Gdynia
Wysłany: Nie 28 Maj, 2017   

Stało się............ UPS

Nie chce nawet myśleć jak wyglądała by buzia i ile ząbków na niej by zostało po dzisiejszej pierwszej mocnej glebie gdyby nie kask!


Prędkość około 25km/h, koniec asfaltu i nagły piach, pozostałości betonu i inny uliczno-leśno śmietnik który ktoś usypał z gruzu ........ opony szosowe, nic nie mogłem zrobić!

Wiedziałem, że już po mnie, mocno chwyciłem bajka dłońmi i zdążyłem jeszcze wcisnąć tylny hamulec, niestety nie było szans się utrzymać.

Bajk się nagle zatrzymał a ja wystrzeliłem do przodu jak Małysz!
Zdążyłem jeszcze zacisnąć szczękę i przez myśl gdy już leciałem przeszło mi, że mam kask, nic mi się nie stanie i w tym momencie dosłownie z otwartymi oczami uderzyłem twarzą w gruzowisko! (oczywiście na moment uderzenia zamknąłem oczy, ale fakt, że mam mięciutki kask z zamkniętą szybą dał taką obojętność na sekundę przed uderzeniem, normalnie widziałem z otwartymi oczami jak pod szybą kasku przesuwają się kamienie i stalowe pręty)

Bajk lekko zarysowany, ale jeździ.

Pedał przyjął większość impactu:



Wstałem, otrzepałem się z syfu, obejrzałem ciało, później bajka i mimo unieruchomienia pedału, jechałem dalej w wyznaczone miejsce :)

Najgorzej było wracać bez możliwości pedałowania, ponieważ dziś organizowany był jakiś rowerowy maraton! Tysiące rowerzystów a ja w przeciwną stronę :)

Trasa była obstawiona przez policję, masa misiaków na rolkach plus straż miejska. Mimo wszystko nikt mnie nie zatrzymał, po prostu jeździjmy rozsądnie, nie zwracajmy na siebie uwagi a wszystko będzie dobrze :)
 
 
angawe 
początkujący


Dołączył: 15 Cze 2015
Posty: 49
Skąd: CHORZÓW
Wysłany: Czw 01 Cze, 2017   

Bujakoto te 25km/h to miałeś chyba po ostrym hamowaniu z predkosci 50km/h co?
 
 
Bujakoto 
prezes


Pomógł: 6 razy
Wiek: 41
Dołączył: 22 Gru 2015
Posty: 733
Skąd: Gdynia
Wysłany: Czw 01 Cze, 2017   

angawe napisał/a:
Bujakoto te 25km/h to miałeś chyba po ostrym hamowaniu z predkosci 50km/h co?


Nie, nie, jechałem na nawigacji i widziałem, że się droga kończy, ale nie sądziłem, że aż tak nagle!

Było jakieś 25km/h i chyba przez to, że nagle zahamowałem zaliczyłem glebę......


Pytanie:
Czy może ktoś polecić szerokie opony (najchętniej 3.0) 26 cali na TEREN?

Kilku forumowiczów miało takie oponki, ale nie mogę nigdzie ich znaleźć :(
To chyba były: Chao Yang Tyre H580

 
 
Mobil 
prezes


Pomógł: 5 razy
Wiek: 104
Dołączył: 21 Wrz 2015
Posty: 656
Wysłany: Pią 02 Cze, 2017   

Duro Wildlife Leopard/Razzorback to fajne klocki :razz: Ale na rozmiar 26" jest tyle dobrych opon, że zazdroszcze :mrgreen:
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Pią 02 Cze, 2017   

Duro Wildlife Leopard nie polecam, chyba, że na bezrybiu. Katastrofalna przyczepność, ślizga na asfalcie, na mokrym nie idzie się zatrzymać, tylko 30psi, po 2 dalszych wypadach nie ma połowy bieżnika, a wcale nie wariuję na bajku :/
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
Mobil 
prezes


Pomógł: 5 razy
Wiek: 104
Dołączył: 21 Wrz 2015
Posty: 656
Wysłany: Sob 03 Cze, 2017   

Fakt są bardzo miękkie i na asfalt się nie nadają ale w terenie jest całkiem ok z tym, że nie wolno bić do nich nawet tych 30psi bo ona się musi zawijać na korzenie. Jazda na 30psi to marnowanie potencjału tej opony. Największym plusem jest dostępność w rozmiarze 24 2.6-3.0 i cena około 40zł za sztuke :mrgreen:
 
 
Bujakoto 
prezes


Pomógł: 6 razy
Wiek: 41
Dołączył: 22 Gru 2015
Posty: 733
Skąd: Gdynia
Wysłany: Sob 03 Cze, 2017   

Dzięki za propozycję oponki.

Nikt nic więcej? :(

Kurcze, szukam i szukam.
Tych chińskich nie widzę Chao Yang Tyre H580

Może ktoś schomikował i ma kilka sztuk zapasu?

Może zamówienie grupowe na te chińskie oponki? 26cali 3.0 Były dobre z tego co wiem :)
Ja bym zrobił zapas z 5 par, albo lepiej......... One tanie były nawet w Polsce 50zł, co dopiero przy zamówieniu u chińczyka kilkudziesięciu par, cena mogłaby być zajebiście zajebista!


https://archiwum.allegro.pl/oferta/opona-cyt-26-x3-0-czarna-h-580-dh-foto-i4925197861.html
 
 
Tomas 
szef


Pomógł: 20 razy
Wiek: 42
Dołączył: 23 Mar 2015
Posty: 1740
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie 04 Cze, 2017   

No to fajne oponki. Uniwersalne i trwałe jak na rowerowe. Fajnie jeżdżą po asfalcie trudniejszym terenie. Używam :) Ciężko i rzadko dostępne w PL. Jak by było zamówienie grupowe to chyba bym się też zdecydował na zapas :)
 
 
ICE 
Zasłużony dla zlotu EV



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 15 Maj 2016
Posty: 321
Skąd: wlkp
Wysłany: Nie 04 Cze, 2017   

Cytat:

Może zamówienie grupowe na te chińskie oponki? 26cali 3.0 Były dobre z tego co wiem

Jeżeli coś z tego będzie to przy dobrej cenie też piszę się na parę lub dwie :)
 
 
Bujakoto 
prezes


Pomógł: 6 razy
Wiek: 41
Dołączył: 22 Gru 2015
Posty: 733
Skąd: Gdynia
Wysłany: Nie 04 Cze, 2017   

Tomas napisał/a:
No to fajne oponki. Uniwersalne i trwałe jak na rowerowe. Fajnie jeżdżą po asfalcie trudniejszym terenie. Używam :) Ciężko i rzadko dostępne w PL. Jak by było zamówienie grupowe to chyba bym się też zdecydował na zapas :)


No właśnie ta opona jest idealna na oba tereny.
Do tego ta cena! :)

Ma bardzo duży bieżnik składający się z aż czterech kostek.
No i jej masa, nie ma drugiej takiej opony w teren.

Przeszukałem dziś cały net, znalazłem tą oponę tylko we Włoszech ale cena zabiła akcje.


Cytat:
Jeżeli coś z tego będzie to przy dobrej cenie też piszę się na parę lub dwie :)


W tygodniu powinniśmy zamknąć temat Cycle Analyst (przesyłka ma być we wtorek), więc podejmę się wstępnych niezobowiązujących ustaleń co do zdobycia informacji i przetarcia szlaku i ustaleniu ceny co do tych opon.

TAS miał te opony, pytałem go, niestety trzeba zamówić ich dużo aby je zdobyć :)

Będę informował...
 
 
Greeengo 
początkujący


Wiek: 52
Dołączył: 04 Cze 2017
Posty: 27
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 06 Cze, 2017   

Chao Yang Tyre H580 - jak będziecie zamawiać wiekszą ilośc to też wezmę kilka kompletów.
 
 
Tomek 
brygadzista



Pomógł: 9 razy
Wiek: 27
Dołączył: 06 Lut 2016
Posty: 268
Skąd: Bralin
Wysłany: Wto 06 Cze, 2017   

Też bym się skusił może warto grupowe zamówienie rozważyć :D
_________________
Jeżdzę na RAGE http://forum.arbiter.pl/v...p?p=83403#83403
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Wto 06 Cze, 2017   

w/g mnie to są najlepsze opony do cięższej jazdy :D
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
Tomas 
szef


Pomógł: 20 razy
Wiek: 42
Dołączył: 23 Mar 2015
Posty: 1740
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto 06 Cze, 2017   

po twardym gruncie / asfalcie też fajnie dają :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group