ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
zlot ev 2017
Autor Wiadomość
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pią 19 Maj, 2017   

Zamykając temat tegorocznego zlotu chciałbym podziękować ludziom, dzięki którym ten zlot doszedł do skutku.
Kolejność losowa ;) Czesio, Killer z żoną, Kostek, Gandzia, Aneta Kowalska UM, Dariusz Kaczanowski UM, chłopaki z PGK za prace przy czyszczeniu toru,
Nie składam podziękowań dla Wydziału Promocji za kłody rzucane pod nogi. Po pierwsze, to jest ich psim obowiązkiem, po drugie nie załatwia się spraw w sposób, którego doświadczyłem. Podziękowania dla Radia Fama Żyrardów za wspieranie zlotu bez żadnych zobowiązań. Podziękowania dla TVP Warszawa za informacje o zlocie, jak co roku :) Podziękowania dla Życia Żyrardowa za fajny artykuł o zlocie. Podziękowania dla TJN, oraz podziękowania wszystkim zlotowiczom za przybycie, wspieranie i czynny udział w zlocie. Bez Was tego by nie było :)
Dzięki.
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pon 29 Maj, 2017   

A jednak nie koniec...

Zobaczcie moją walkę z Wydziałem Promocji w Żyrardowie.
Dość długie, ale warto poczytać. Moja prośba na końcu wpisu.


Przyszła dziś (ciekawe, że w niedzielę) odpowiedź od Pana Jarosza:

"Szanowny Panie Tomaszu,

Odpowiadając na wcześniej zadane pytanie.

Cieszę się, że jest Pan zadowolony z przebiegu tegorocznej edycji Zlotu Pojazdów Elektrycznych oraz że satysfakcją napawa Pana fakt, iż – jak był Pan to uprzejmy określić - zlot powoli nabiera rumieńców i staje się zlotem międzynarodowym. Rozumiem zatem, że po wielu latach, kiedy to Miasto Żyrardów partycypowało w kosztach organizacji tego przedsięwzięcia, nadszedł wreszcie moment, by impreza stała się w pełni samodzielnym wydarzeniem – jakie to stanowisko przyświeca wielu organizatorom różnych wydarzeń, niekorzystającym ze wsparcia ze środków publicznych. Jestem również przekonany, że przygotowując się do przyszłorocznego Zlotu EV bez trudu znajdzie Pan liczne grono prywatnych sponsorów zainteresowanych uczestniczeniem w wydarzeniu o ugruntowanej renomie i międzynarodowym zasięgu, a Miasto będzie mogło ograniczyć swój wkład do udostępnienia obiektu.

Odnosząc się natomiast do Pana zapytania, dlaczego na portalu miasta nie ukazała się informacja o Zlocie EV, pozwolę sobie zauważyć, że „Zasady obejmowania wydarzenia Patronatem Prezydenta Miasta Żyrardowa oraz udziału Prezydenta Miasta Żyrardowa w Komitecie Honorowym” nie przewidują obowiązku publikowania relacji z wydarzenia na miejskiej stronie internetowej.

Wskazują natomiast szereg innych zobowiązań po stronie wnioskodawcy, których jako organizator wydarzenia objętego Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Żyrardowa, niestety Pan nie dopełnił. W żadnej z funkcjonujących w przestrzeni publicznej informacji na temat Zlotu EV, w tym również w materiałach udostępnianych bezpośrednio przez Pana, nie znalazła się informacja o tym, że impreza odbywała się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Żyrardowa:

http://zeeltom1.nazwa.pl/ev/2017/2017.htm

http://samochodyelektrycz...rardow_2017.htm

http://eglos.pl/vii-zlot-...znych/0,-3mz,3/

http://www.rdc.pl/informa...h-w-zyrardowie/

Nie dopełnił Pan również postanowień zapisu, nakładającego na organizatora obowiązek:

- przesłania informacji/scenariusza planowanego przebiegu przedsięwzięcia, na adres: patronatprezydenta@zyrardow.pl na minimum 7 dni przed jego rozpoczęciem.

- dostarczenia Prezydentowi Miasta Żyrardowa zaproszenia na to wydarzenie.

Korzystając z okazji pozwolę sobie przypomnieć Panu, że przyznanie patronatu Prezydenta Miasta Żyrardowa zobowiązuje organizatora do złożenia w Wydziale Promocji Urzędu Miasta Żyrardowa kompletu materiałów promocyjnych, informacyjnych i reklamowych, na których widnieje informacja o przyznanym patronacie. Materiały te powinny zostać złożone w Wydziale Promocji Urzędu Miasta Żyrardowa Pl. Jana Pawła II 1, 96-300 Żyrardów, w ciągu 30 dni od zakończenia przedsięwzięcia. Oczekuję zatem, że w najbliższym czasie wypełni Pan zobowiązania w tym zakresie.

Podsumowując, będę wielce zobowiązany jeśli w przyszłości zechce Pan powstrzymać się od roszczeniowej postawy, „impertynencji” i aroganckich komentarzy, jakich w dotychczasowych kontaktach nie szczędził Pan pracownikom Wydziału Promocji. Fakt, że jest Pan mieszkańcem Żyrardowa (i podatnikiem), w żaden sposób nie upoważnia Pana do tego rodzaju zachowania, a nas, urzędników, nie zobowiązuje do wypełniania wszystkich Pana żądań.

Z wyrazami szacunku

Daniel Jarosz



Dyrektor Wydziału Promocji
Urząd Miasta Żyrardowa
Plac Jana Pawła II nr 1
96-300 Żyrardów
46/8581500
www.zyrardow.pl"
[hr]
Tak na szybko odpowiem, (później odniosę się do każdego fragmentu wypowiedzi), że odwraca Pan kota ogonem. Pytałem się dlaczego PRZED ZLOTEM, nie było żadnej informacji na stronach Urzędu i na mieście. O Zlocie ludzie w mieście dowiedzieli się dopiero po informacji zamieszczonej w wydaniu TVP WARSZAWA, a nie z informacji miejskich. Nie żądam zamieszczania informacji o przebiegu imprezy, a o jej planowanym terminie, PRZED Zlotem, tak by można było się o tym dowiedzieć PRZED Zlotem, a nie PO. Jest taka zakładka na stronie UM "kalendarz imprez" i żadnej wzmianki o Zlocie tam nie było.
O patronacie Prezydenta pisałem już dawno ( http://zyrardow24h.eu/for....html#pid140300 i https://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=5866&postdays=0&postorder=asc&start=90 ), zaraz po otrzymaniu pisma w sprawie patronatu. Nie mam wpływu na to, co głoszą inne strony internetowe. Nie jestem ich adminem. Napisałem o patronacie Prezydenta na dwóch forach związanych z Żyrardowem i pojazdami elektrycznymi. Symbolem udziału miasta w Zlocie jest herb Żyrardowa wydrukowany na wszelkich możliwych materiałach reklamowych. Czyli długopisach, znaczkach, naklejkach, koszulkach, czapkach. Naklejki z herbem Żyrardowa poprzyklejałem również na większości nagród w konkursach. Przynajmniej na tych, na których się zmieściły.
A teraz po kolei:

Pan Jarosz napisał/a:


Szanowny Panie Tomaszu,

Odpowiadając na wcześniej zadane pytanie.

Cieszę się, że jest Pan zadowolony z przebiegu tegorocznej edycji Zlotu Pojazdów Elektrycznych oraz że satysfakcją napawa Pana fakt, iż – jak był Pan to uprzejmy określić - zlot powoli nabiera rumieńców i staje się zlotem międzynarodowym. Rozumiem zatem, że po wielu latach, kiedy to Miasto Żyrardów partycypowało w kosztach organizacji tego przedsięwzięcia, nadszedł wreszcie moment, by impreza stała się w pełni samodzielnym wydarzeniem – jakie to stanowisko przyświeca wielu organizatorom różnych wydarzeń, niekorzystającym ze wsparcia ze środków publicznych. Jestem również przekonany, że przygotowując się do przyszłorocznego Zlotu EV bez trudu znajdzie Pan liczne grono prywatnych sponsorów zainteresowanych uczestniczeniem w wydarzeniu o ugruntowanej renomie i międzynarodowym zasięgu, a Miasto będzie mogło ograniczyć swój wkład do udostępnienia obiektu.


Źle Pan rozumie, ale to już nie mój problem.


Pan Jarosz napisał/a:

Odnosząc się natomiast do Pana zapytania, dlaczego na portalu miasta nie ukazała się informacja o Zlocie EV, pozwolę sobie zauważyć, że „Zasady obejmowania wydarzenia Patronatem Prezydenta Miasta Żyrardowa oraz udziału Prezydenta Miasta Żyrardowa w Komitecie Honorowym” nie przewidują obowiązku publikowania relacji z wydarzenia na miejskiej stronie internetowej.


Znów Pan źle rozumie. Nie chodzi o relację ze Zlotu, a o wcześniejsze informowanie o takiej imprezie na stronach UM w kalendarzu imprez i na mieście, co jest chyba Waszym (Wydziału Promocji) obowiązkiem.

Pan Jarosz napisał/a:

Wskazują natomiast szereg innych zobowiązań po stronie wnioskodawcy, których jako organizator wydarzenia objętego Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Żyrardowa, niestety Pan nie dopełnił. W żadnej z funkcjonujących w przestrzeni publicznej informacji na temat Zlotu EV, w tym również w materiałach udostępnianych bezpośrednio przez Pana, nie znalazła się informacja o tym, że impreza odbywała się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Żyrardowa:

http://zeeltom1.nazwa.pl/ev/2017/2017.htm

http://samochodyelektrycz...rardow_2017.htm

http://eglos.pl/vii-zlot-...znych/0,-3mz,3/

http://www.rdc.pl/informa...h-w-zyrardowie/


Na podanych stronach materiały zamieszczają ludzie niezależni ode mnie i piszą, mówią i robią zdjęcia i filmy według własnego uznania. Ja nie mam na to wpływu, co jest zamieszczane i z jakim opisem. Na obu forach, gdzie mam coś do powiedzenia informacja o patronacie Prezydenta została zamieszczona.

Pan Jarosz napisał/a:

Nie dopełnił Pan również postanowień zapisu, nakładającego na organizatora obowiązek:

- przesłania informacji/scenariusza planowanego przebiegu przedsięwzięcia, na adres: patronatprezydenta@zyrardow.pl na minimum 7 dni przed jego rozpoczęciem.


I znów Pan się myli. Informację o scenariuszu chciałem wysłąć, ale po rozmowie telefonicznej z promocją, przekazałem takie informacje słownie. Zostało to zanotowane, więc nie przekazywałem tego ponownie mailem.

Pan Jarosz napisał/a:

- dostarczenia Prezydentowi Miasta Żyrardowa zaproszenia na to wydarzenie.

Znowu pomyłka, albo nie wie Pan, co robią Pana podwładni.
Chciałem osobiście umówić się z Panem Wojciechem Jasińskim w celu uzgodnienia terminu spotkania na Zlocie celem wręczenia przez Niego nagród w konkursach. Niestety przez kilka dni się to nie udawało i w końcu dowiedziałem się, że takie uzgodnienia są obowiązkiem Pańskiego Wydziału Promocji. Po zgłoszeniu tego do Was dostałem informację, że Prezydent nie da rady i wtedy dogadałem się z Panem Dariuszem Kaczanowskim, że to on, w zastępstwie Prezydenta, wręczy nagrody. Więc, jak na razie wszystkie sugestie co do mnie są nietrafione.

Pan Jarosz napisał/a:

Korzystając z okazji pozwolę sobie przypomnieć Panu, że przyznanie patronatu Prezydenta Miasta Żyrardowa zobowiązuje organizatora do złożenia w Wydziale Promocji Urzędu Miasta Żyrardowa kompletu materiałów promocyjnych, informacyjnych i reklamowych, na których widnieje informacja o przyznanym patronacie. Materiały te powinny zostać złożone w Wydziale Promocji Urzędu Miasta Żyrardowa Pl. Jana Pawła II 1, 96-300 Żyrardów, w ciągu 30 dni od zakończenia przedsięwzięcia. Oczekuję zatem, że w najbliższym czasie wypełni Pan zobowiązania w tym zakresie.

Informację o materiałach związanych ze zlotem przekazałem drogą mailową do Wydziału Promocji. Jeśli chodzi o rzeczowe gadżety reklamowe, to zostały wszystkie rozdane uczestnikom Zlotu, bo na to były przeznaczone. Zostało mi kilka naklejek, to mogę je Wam podrzucić.

Pan Jarosz napisał/a:

Podsumowując, będę wielce zobowiązany jeśli w przyszłości zechce Pan powstrzymać się od roszczeniowej postawy, „impertynencji” i aroganckich komentarzy, jakich w dotychczasowych kontaktach nie szczędził Pan pracownikom Wydziału Promocji. Fakt, że jest Pan mieszkańcem Żyrardowa (i podatnikiem), w żaden sposób nie upoważnia Pana do tego rodzaju zachowania, a nas, urzędników, nie zobowiązuje do wypełniania wszystkich Pana żądań.

A ja przypominam, że pracujecie za nasze pieniądze i dla nas, mieszkańców Żyrardowa, a nie dla swojego widzi mi się.
Ponadto jako urzędnik państwowy ma Pan obowiązek odpowiadać rzeczowo na zadawane pytania. Lanie wody, to nie tędy droga.
Napisał Pan dużo, ale zupełnie zapomniał Pan odpowiedzieć na zadane pytanie. Jeszcze raz powtórzę: Dlaczego, przed Zlotem, nie ukazała się żadna informacja o Zlocie na stronach UM i na mieście?

I tu moja prośba, bo praktycznie sam walczę z tym systemem.
Proszę o wysyłanie maili z Waszymi opiniami na tema współpracy UM i Wydziału Promocji z całej Polski na poniższe adresy mailowe. Może ilość maili zmusi ich do normalnego działania i uzyskania satysfakcjonującej odpowiedzi.

djarosz@zyrardow.pl - Dyrektor Wydziału promocji
prezydent@zyrardow.pl - Prezydenci Miasta
sekretariat@zyrardow.pl - adres ogólny UM
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pon 29 Maj, 2017   

Pan Jarosz napisał/a:

Korzystając z okazji pozwolę sobie przypomnieć Panu, że przyznanie patronatu Prezydenta Miasta Żyrardowa zobowiązuje organizatora do złożenia w Wydziale Promocji Urzędu Miasta Żyrardowa kompletu materiałów promocyjnych, informacyjnych i reklamowych, na których widnieje informacja o przyznanym patronacie. Materiały te powinny zostać złożone w Wydziale Promocji Urzędu Miasta Żyrardowa Pl. Jana Pawła II 1, 96-300 Żyrardów, w ciągu 30 dni od zakończenia przedsięwzięcia. Oczekuję zatem, że w najbliższym czasie wypełni Pan zobowiązania w tym zakresie.

Materiały promocyjne z informacją o patronacie były zamieszone na plakacie informującym o Zlocie, na który się wypięliście motywując to brakiem miejsca na okrąglakach w związku ze Świętem Lnu. Skoro sami nie chcecie zamieszczać informacji o patronacie Prezydenta, to już nie mój problem i proszę mnie tym nie obciążać. Dodam, że plakaty chciałem sam wydrukować, ale ze względu na niemożliwość ich rozwieszenia (poza dwoma gablotami na jednej ulicy Okrzei) zrezygnowałem z wyrzucania pieniędzy w błoto. Mogliście sami zamieścić informacje o Zlocie na stronach UM i z odpowiednią informacją o patronacie Prezydenta, ale tego nie zrobiliście, a teraz pretensje o to do mnie? Proponuję więcej oleum w głowach, zanim się coś idiotycznego napisze.
 
 
Mitar 
kierownik



Pomógł: 5 razy
Wiek: 43
Dołączył: 07 Gru 2016
Posty: 376
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pon 29 Maj, 2017   

zeeltom napisał/a:
A ja przypominam, że pracujecie za nasze pieniądze i dla nas, mieszkańców Żyrardowa, a nie dla swojego widzi mi się.


Kwintesencja rządzenia w Polsce, pieniądze łatwo brać ale jak coś załatwić to potraktują jak natręta.

Co to wysyłania maili to po tonie wypowiedzi z obu stron to pewnie nic nie da zasypywanie ich mailami, bardziej dało by zasypanie mailami gdzieś wyżej. nie ma jakiegoś zwierzchnictwa nad promocja w Polsce? Nic tak nie motywuje jak "góra" ;)
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pon 29 Maj, 2017   

Ilość robi swoje. Jak piszę tylko sam, to mnie, jak widać, olewają.
Jak dostaną maile z całej Polski, to może dotrze to do tych pustych głów, że coś nie teges poszło.
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pon 29 Maj, 2017   

Poza tym nacisku nie ma, kto chce, niech coś napisze, zawsze będzie więcej krytyki UM, niż tylko moje naciski ;) Ktoś już wspominał o takiej akcji, nie pamiętam czy na tym forum, czy na samochodach elektrycznych ;)
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Śro 14 Cze, 2017   

Po zlocie rozwalony słonecznik i klocek :) Trudno się mówi, jakoś to się naprawi. Na dodatek padły mi już wszystkie akumulatory w moich rowerach. Po 5 latach posługi nawet GreenSavery w większości są sprawne w 15%. Kiedyś przejeżdżałem na nich 60 km, obecnie ledwo 10. Na 4 sztuki w moim czarnym skuterku, po 10 km, dwa mają napięcia ledwo 9V ale dwa jeszcze kole 12V. Niestety, nie da rady tego skompletować z pozostałych, które mam, do 4 sprawnych sztuk. Nawet w rowerze żony HAZE 12 Ah wystarczają ledwo na 20 km, przy nowych jeździła do 40 km.
I tu niespodzianka :) Dostałem najpierw BMS, tak ni z gruszki, ni z pietruszki, nie bardzo wiedząc skąd i po co? ;) I już wiem po co, bo wczoraj kurier dostarczył mi paczkę. Zaglądam do środka i widzę bardzo ciekawą zawartość :D Dostałem akumulatory li-ion, zgrzane i gotowe do użycia :D Piałem kiedyś, że mam taką obudowę i może kiedyś wpakuję tam lity ;) A tu gotowiec :) Trzeba było tylko je włożyć w obudowę i podłączyć BMS. Okleiłem je gąbką samoklejącą, żeby się nie tłukły za mocno w obudowie i wyszedł bardzo fajny akumulator. 36V i prawie 40Ah. Miałem na szczęście ładowarkę do litów i już się to ładuje. Jako że wziąłem sobie urlop, to będzie okazja sprawdzić, jak to się będzie sprawowało w porównaniu do żeli. Dla porównania, bo mam takie dwie obudowy, to żele ważą 14,6 kg, a lity 9,0 kg.
Zawsze te 5 kg mniej, ale pojemność 4 razy większa ;)
Parę fotek z podłączania w obudowie:











Nie wiem komu dziękować, ale dziękuję za bardzo miły gest i prezent. Na pewno nie będzie stał bezczynnie. Liczę na zasięg rzędu 120 - 150 km bez pedałowania. Zobaczymy ;)

Przy okazji, jak patrzę na te sześć pięter (2 x 3 ogniwa na pakiet), co jest odpowiednikiem 3 akumulatorów żelowych, to może warto by opracować pakiecik, który zastąpi typowy żel, a będzie miał jego wymiary? Wtedy dało by się w prosty sposób podmieniać żele na lity w każdym rowerze. I było by ze 40Ah, a nie 12Ah (w sumie, to raczej 9Ah, bo tak mają żele przy większych prądach). Może to gra warta świeczki? ;)
 
 
easy rider 
stażysta


Pomógł: 1 raz
Wiek: 57
Dołączył: 01 Maj 2014
Posty: 111
Skąd: Chorzów
Wysłany: Śro 14 Cze, 2017   

:smile: Sadzac po charakterze pisma to od Tasa--to taki fajny gosc z Zywca.
Zeeltom--mogę Ci dać bojler do domku--ok. 50l. Pozostaje tylko kwestia transporu stad do Ciebie, albo na Warmię. Jest jeszcze czas, pozdr.
_________________
Początkiujacy miłośnik
Ostatnio zmieniony przez easy rider Śro 14 Cze, 2017, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Mobil 
prezes


Pomógł: 5 razy
Wiek: 104
Dołączył: 21 Wrz 2015
Posty: 656
Wysłany: Śro 14 Cze, 2017   

Akumulator jak na taki sprzęcik po prostu ogromny :mrgreen:
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Śro 14 Cze, 2017   

Akumulator podłączony wczoraj wieczorem, rano, około 6-ej nie był jeszcze naładowany :) Ma 3A prądu ładowania, ale pewnie pojemność ogniw swoje robi :) Napięcie startowe było w okolicach 36V.
W domku muszę najpierw doprowadzić do kultury doprowadzenie wody, bo parę lat temu pękł zawór i zalało cały dół. Nie było właściciela, to sąsiedzi odcięli rurę doprowadzającą wodę z zewnątrz i ją zagięli. Muszę z tym powalczyć, może w tym roku na jesieni. Póki co, to podłączam węża do zaworu u sąsiadów, ale jest to trochę kłopotliwe. W domku jest bojler, ale chyba uszkodzony, potem był założony ogrzewacz przepływowy. Bez wody trudno mi coś powiedzieć o stanie technicznym. Przepływowy wystarczał do ciepłej wody do zmywania i do prysznica.
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Śro 14 Cze, 2017   

easy rider napisał/a:
:smile: Sadzac po charakterze pisma to od Tasa--to taki fajny gosc z Zywca.
Zeeltom--mogę Ci dać bojler do domku--ok. 50l. Pozostaje tylko kwestia transporu stad do Ciebie, albo na Warmię. Jest jeszcze czas, pozdr.


To nie ja, to inni darczyńcy.
Ja wysłałem szefowi silnik taki 3-5Kw do słonecznika bo to aż boli w oczy to co tam było 500W :P
Niech ta maszyna ma kopyto :twisted:
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Śro 14 Cze, 2017   

Tylko mam problem z jego zamocowaniem :D Nie dość, że rozmiar osi to 160 mm, to jeszcze ośka gruba, nie widzę widelców z takimi widełkami. Trzeba będzie coś rzeźbić ;) Krzynka piwa i się coś wymyśli ;)
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Sob 17 Cze, 2017   

Panowie...
Ten akumulator, który dostałem, to jakaś pomyłka logistyczna...
Przejechałem dziś 85 km, a ta cholerna dioda sygnalizująca pełny akumulator nie chce nawet przygasnąć.
Dupa boli, ile jeszcze można?
Jutro męki ciąg dalszy...
Fakt, że rower nie jedzie szybciej, niż 25 km/h, bo ma blokadę, ale ja też mam już blokadę ;)
 
 
Tomas 
szef


Pomógł: 20 razy
Wiek: 42
Dołączył: 23 Mar 2015
Posty: 1740
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob 17 Cze, 2017   

Haha zapraszamy na pomorze na jednym ładowaniu. Tylko kanape zmienić.
 
 
maran_hand 
dyrektor



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 01 Lut 2015
Posty: 459
Skąd: Warszawa-Sadyba
Wysłany: Sob 17 Cze, 2017   

Zeeltom to kto teraz na tym forum będzie żeli bronił ?? :cry:
_________________
🔋 3,5 sztuki ;) 🔌 - https://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=6828
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=3860 http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=5181
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group