ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: tas
Sob 07 Gru, 2013
"Rower elektryczny (do 250W, 25km/h) to też rower"
Autor Wiadomość
Mibars 
kierownik
Leń patentowany



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 382
Skąd: Nadarzyn k. W-wy
Wysłany: Nie 06 Wrz, 2009   "Rower elektryczny (do 250W, 25km/h) to też rower"

Witam,

Znalazłem takie coś:

http://www.rowerowy.bialy...ex.php?art=1100

Nas interesuje chyba najbardziej punkt pierwszy (poza tym, że chyba wszystkie pozostałe są również ciekawe).

Bardzo spodobała mi się idea, by rowery elektryczne o ograniczonej przepisami mocy i prędkości były traktowane przez kodeks jako zwykłe rowery, a nie jak jakies wynalazki motoroweropodobne.

Troszkę szkoda, że ograniczenie mocy i prędkości jest takie duże, no, ale wiadomo - względy bezpieczeństwa... Od biedy silnik 250W można by chwilowo zasilać wyższym napięciem :)
_________________
No i jest :)
 
 
Marucha79
[Usunięty]

Wysłany: Nie 06 Wrz, 2009   

To zapewne efekt dostosowywania się do prawa UE, bo to akurat nie przypadek, że sprzedawane w Europie napędy spełniają to ograniczenie.
 
 
kuras999
[Usunięty]

Wysłany: Nie 06 Wrz, 2009   

silniki do roweru nie mają napisanej mocy szczerze wątpię że skonfiskują rower i wyślą na hamownie albo do ekspertyzy jak będą podejrzewać większą moc :) więc raczej możemy być spokojni, a jak pojadę szybciej to jak mi udowodnią że nie mogłem tak jechać siła mięśni? profesjonaliści jadą na rowerze z prędkością ponad 50km/h i to nie jest zabronione wiec raczej ograniczeniami nie trzeba się stresować
 
 
Mibars 
kierownik
Leń patentowany



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 382
Skąd: Nadarzyn k. W-wy
Wysłany: Nie 06 Wrz, 2009   

Się naklei na silnik "250W" a na widok policji po prostu trzeba zacząć pedałować, żeby niue było, że na samym silniku tyle jedzie :)

No, ale bez przesady - i tak pwnie nikt nie będzie tego kontrolować, prędzej zatrzymają by zobaczyć erower jako ciekawostkę :)
_________________
No i jest :)
 
 
sobolu
[Usunięty]

Wysłany: Nie 06 Wrz, 2009   

Problem pojawia się wtedy gdy przejedziesz psa, potrącisz dziecko czy wpadniesz pod samochód...
 
 
doomboy
[Usunięty]

Wysłany: Nie 13 Wrz, 2009   

sobolu.... Absolutna Racja. tak samo jest ze skuterami "motorowerami" miedzy innymi motorami 125 cc zarejestrowanymi na motorower zazwyczaj złapią cie dopiero jak będziesz uczestniczył w wypadku... ale z tego co ja gdzieś wyczytałem to nie ma ograniczenia w mocy silnika jest tylko to 25 km/h w prędkości pojazdu nie pamiętam gdzie się tego doczytałem Z ew. literówki przepraszam mam nową klawiaturę :D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group