ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Silnik MID Bosch - brakujący element
Autor Wiadomość
sirgregs 
prezes


Pomógł: 24 razy
Dołączył: 14 Paź 2015
Posty: 933
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 08 Cze, 2017   

Na osi dużego dorobionego koła jest małe koło które napędza duże koło które jest na osi suportu ...
Generalnie middrive to zlepek kół zębatych i wolnobiegów 😂
A pierwsza jazda zaliczona sukcesem. Zakładam kurtkę i jadę gdzieś dalej 😀
 
 
Kajman 
prezes


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Kwi 2017
Posty: 717
Skąd: Bdg
Wysłany: Czw 08 Cze, 2017   

Pieknie, na wspomaganiu czy na manetce?
 
 
sirgregs 
prezes


Pomógł: 24 razy
Dołączył: 14 Paź 2015
Posty: 933
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 08 Cze, 2017   

Normalnie na manetce to jedzie.
Wrażenie jakby ten rower jakiś zwariowany kolarz napędzał. Ciągle się na obroty wkręca i trzeba mu przełożenia bez przerwy zmieniać ;-)
Generalnie zawiedziony jestem. Ledwo 45 km/h rowerek poszedł ... pod górkę 😎
A hałasuje bardziej niż mój Transalp. Ludzie z daleka głowy odwracają. Przynajmniej dzwonek zbędny.
No i troszkę go chyba tą zmianą przełożenia za bardzo wykastrowałem z momentu.
Ale generalnie sukces - nic się nie rozleciało i wróciłem z przejażdżki na silniku.
Słabe zdjęcie bo już praktycznie ciemno było.

20170608_224951.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 307 raz(y) 4,06 MB

 
 
Kajman 
prezes


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Kwi 2017
Posty: 717
Skąd: Bdg
Wysłany: Pią 09 Cze, 2017   

45 pod górkę? Jaki rozmiar kierownika jesteś? Bo to dobry wynik, nawet bardzo :)
 
 
sirgregs 
prezes


Pomógł: 24 razy
Dołączył: 14 Paź 2015
Posty: 933
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 09 Cze, 2017   

Wysportowany koleś jestem ;-) Do roboty jeżdżę rowerkiem mięśniowo i takie są efekty.
Rozmiar 48. Waga 70kg.
W silniczek troszkę więcej idzie niż powinno. Używam swojego standardowego sterownika czyli 10s 17A (ponad 600W idzie w silnik)
Moment silniczek ma niewielki bo jest malutki ale możliwość dobrania optymalnego przełożenia robi robotę.
Tylko ten hałas. Napęd nie powala w porównaniu do huba.
Ale to zawieszenie. Genialnie działa, o niebo lepiej niż ghost asx z hubem. Przejechałem się również po lesie na maxa. Jedzie to prawie jak motocykl enduro. Tylko ze 3 razy wolniej ;-)
 
 
sirgregs 
prezes


Pomógł: 24 razy
Dołączył: 14 Paź 2015
Posty: 933
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 12 Cze, 2017   

Kolejne testy sprzętu zaliczone.
Niestety zmiana przełożenia na szybsze spowodowała że przy nominalnych obrotach silnika nie daje się już wspomagać pedałując bo prędkość obrotowa dużej zębatki korbowej jest za duża. Z kolei mniejsza prędkość silnika umożliwiająca wspomaganie pedałowaniem nie jest zbyt ekonomiczna (takie mam wrażenie) i generalnie przy prędkościach rzędu 35-40 km/h rowerek jest dosyć energożerny. Przy mniejszych prędkościach nie testowałem bo jakoś tak za wolno przy tak eleganckim zawieszeniu i wygodnej pozycji ;-) Autentycznie chce się jechać szybko nawet bo kiepskiej nawierzchni asfaltowej, drogach gruntowych czy lesie.
 
 
sirgregs 
prezes


Pomógł: 24 razy
Dołączył: 14 Paź 2015
Posty: 933
Skąd: Łódź
Wysłany: Śro 14 Cze, 2017   

Głównym problemem na dzień dzisiejszy jest hałas przekładni. Chociaż jazda po mieście ścieżkami równoległymi do jezdni nie stanowi problemu bo wszystko dookoła jest kosmicznie głośne. Gorzej jest w nocy po osiedlu, człowiek ma wrażenie że wszystkich obudzi ;-)
Plan na przyszłość to założenie obudowy a będzie to możliwe dopiero jak koła zębate będą węższe.
Przy okazji wymienie je na takie o module 1, zmienię przełożenie na zbliżone do oryginalnego i zainstaluje w tym większym kółku łożysko jednokierunkowe żeby wszystko działało jak z fabryki.
Powoli przekonuje się do mida.
Taki na przykład specialized z silnikiem brose to musi fajnie jeździć tylko niestety kosztuje jak samochód ;-)
 
 
Kajman 
prezes


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Kwi 2017
Posty: 717
Skąd: Bdg
Wysłany: Śro 14 Cze, 2017   

cyclone, słowo klucz ;)
 
 
sirgregs 
prezes


Pomógł: 24 razy
Dołączył: 14 Paź 2015
Posty: 933
Skąd: Łódź
Wysłany: Śro 14 Cze, 2017   

Chyba klucz do problemów z łańcuchem i przerzutką ;-)
Pisząc że przekonuję się do mida miałem raczej na myśli rower z silnikiem nominalnie 250W.
 
 
qaz33 
szef
qaz33


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 07 Kwi 2014
Posty: 1464
Skąd: Gdynia
Wysłany: Czw 15 Cze, 2017   

Jezeli juz przeszkadza ci halas przekladni huba to co cie sklania do mida? :D
 
 
sirgregs 
prezes


Pomógł: 24 razy
Dołączył: 14 Paź 2015
Posty: 933
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 15 Cze, 2017   

Hałas przekładni huba to mi raczej nie przeszkadza bo takiego cuda nie użytkuję.
Ktoś tu chyba zmiksował tematy ;-)
Przeszkadza mi hałas przekładni pierwotnej na zębach prostych którą włożyłem do mida boscha i męczę sprzęt bez lewej obudowy. Oryginalne wykonanie jest jednak nieco subtelniejsze i wieokrotnie cichsze.

Dzisiaj zakładam prędkościomierz do rowerka.
Wczoraj wracając z pracy tak wiało pięknie w plecy że kręciłem pedałami na najszybszym przełożeniu z kadencją grubo powyżej 100. Jechałem równo z autami jadącymi trójpasmówką i nie wiem nawet jaka to była prędkość. Wiem tylko że było naprawdę szybko :grin: Jednak jazda bez prędkościomierza to nie jazda.
 
 
Kajman 
prezes


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Kwi 2017
Posty: 717
Skąd: Bdg
Wysłany: Czw 15 Cze, 2017   

telefon wystarczy na kierownicy :P
 
 
sirgregs 
prezes


Pomógł: 24 razy
Dołączył: 14 Paź 2015
Posty: 933
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 15 Cze, 2017   

Nie ma sensu dyskutować na temat dokładności wskazań telefonu.
Do pomiaru prędkości służą odpowiednie przyrządy o nieco innej zasadzie działania.
Ciekawe czy zamiast lustra też używasz smartfona bo przecież można ...
Zakładam velo8 od cateye gdzie obwód koła ustawiany jest z dokładnością 1mm, odczyt prędkości jest z dokładnością 0,1km/h a zmiana wskazań ma faktyczny związek z fizyczną zmianą prędkości i jest bardzo szybka. Testowałem i używam wielu prędkościomierzy i te proste od cateye są bezkonkurencyjne pod względem dokładności, szybkości działania, działania wyświetlacza na dużym mrozie, czasie działania na jednej baterii itp
 
 
sirgregs 
prezes


Pomógł: 24 razy
Dołączył: 14 Paź 2015
Posty: 933
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 18 Cze, 2017   

Znalazłem dzisiaj kawałek asfaltowej drogi technicznej wzdłuż autostrady a że było z górki to efekt jak niżej:

Pedałowanie było ile pary w nogach.
Przy jeździe na maxa poza drogami publicznymi to hałas nie przeszkadza jednak.
Swoją drogą ciekawe ile ten silniczek wytrzyma tak traktowany.

20170618_160419.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 335 raz(y) 3,12 MB

 
 
sirgregs 
prezes


Pomógł: 24 razy
Dołączył: 14 Paź 2015
Posty: 933
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 02 Lip, 2017   

Na dzień dzisiejszy przy zasilaniu 10s 17A rowerek ma osiągi jak niżej:
- najwolniejsze przełożenie piasty nuvinci n360 - minimalna prędkość około 7km/h a maksymalna to 30km/h (bez pedałowania, manetka do oporu)
- najszybsze przełożenie piasty nuvinci n360 - minimalna prędkość około 25km/h a maksymalna osiągnięta 58km/h (z pedałowaniem)
Minimalna prędkość wynika ze zbyt niskiej prędkości obrotowej silnika i dotyczy dużego obciążenia przy którym sterownik stwierdza błąd i odcina na chwilę zasilanie. Przy małym obciążeniu można jechać na samej manetce wolniej.
Kluczem będzie powrót do bliższego oryginałowi przełożenia przekładni pierwotnej silnika. Pozwoli to również na uzyskiwanie większych mocy.
Użytkowanie tego rowerka pozwala stwierdzić że mitem jest określanie midów jako wolne.
Ten mid potrafi jeździć naprawdę bardzo szybko jak na rower a działanie zawieszenia nie jest zakłócane dodatkową masą sinika w tylnym kole.
Zawieszenie działa po prostu perfekcyjnie. Nie do osiągnięcia w konstrukcji z hubem.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group