ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Lekki full - KELLYS BEAST 3KW
Autor Wiadomość
cola3d 
początkujący


Wiek: 40
Dołączył: 03 Paź 2016
Posty: 30
Skąd: Lublin
Wysłany: Pon 10 Kwi, 2017   

Mitar napisał/a:
A te przewody do pomiaru można wydłużyć powiedzmy do metra? czy będzie problem z odczytem? Bo taka mała wersja była by nawet spoko tylko najlepiej jakby bocznik zamontować w torbie a u mnie to jakieś 1m przewodu potrzeba, samo zasilanie można ze stacyjki podać.

Dobrze widać cyfry w mocnym słońcu?
Zastanawiam się też jak one się zachowują z pokazywaniem naładowania baterii , bo ja podczas ładowania mam stacyjkę OFF , więc taki wyświetlacz u mnie nie będzie działał podczas ładowania, co potem pokaże po naładowaniu? ~0Ah czy odczyta wartość po napięciu?


Bocznik mam zamontowany w skrzynce i przewod spokojnie starcza, ma właśnie jeden metr. Zasilanie mam podpięte pod plus kabla od aku przez co muszę resetować przyciskiem po zakończonym ładowaniu ale mam zamiar podpiąć również pod plus złącza ładowarki (są dwa wtyki w boczniku) wtedy powinien sobie sam zliczać na bieżąco prądy rozładowania jak i ładowania. Nie wiem natomiast czy da rade podpiąć go pod stacyjkę, u mnie jest ciągle włączony ale bierze mało prądu wiec mi to nie przeszkadza. Jak wykryje jakiś prąd to podświetla wyświetlacz. W ostrym słońcu średnio go widać ale jest lepiej jak bez jakiegokolwiek podświetlania.
 
 
Elektrotonus 
prezes
Łukasz R



Pomógł: 17 razy
Wiek: 47
Dołączył: 17 Lip 2016
Posty: 820
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 10 Kwi, 2017   

Mam ten watomierz w wersji mini. W słońcu niewiele widać, lepiej wieczorem jak jest podświetlenie. Co do podłączenia, u mnie aktywuje go stacyjką, zaś z tego drugiego złącza plus idzie dalej do sterownika. Zastanawiam się, czy jak się podłączy plus ładowarki nic sie nie popsuje ? To pytanie bardziej do Kolegi Atomek1000, który handluje tymi watomierzami i wie o nich sporo więcej.
 
 
Mitar 
kierownik



Pomógł: 5 razy
Wiek: 43
Dołączył: 07 Gru 2016
Posty: 376
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pon 10 Kwi, 2017   

Elektrotonus napisał/a:
Mam ten watomierz w wersji mini. W słońcu niewiele widać..


A dałbyś radę zrobić fotę jak to wygląda? Ja na razie mam zamontowany taki wyświetlacz na same napięcie http://i.imgur.com/TU2eQnO.jpg

Ale w słońcu kompletnie nic nie widać, zero,nawet jak się zasłoni ręką.

Wystarczyło by aby było tyle widać co na zwykłym liczniku rowerowym.
 
 
cola3d 
początkujący


Wiek: 40
Dołączył: 03 Paź 2016
Posty: 30
Skąd: Lublin
Wysłany: Pon 10 Kwi, 2017   

Mitar napisał/a:
A dałbyś radę zrobić fotę jak to wygląda?


Przecież u mnie na zdjęciu masz jak to widać na słońcu, na pewno nie gorzej jak na zwykłym liczniku rowerowym.
https://images83.fotosik.pl/494/bce9e67cefa53d98.jpg

Atomek1000, nic się nie stanie jak podłącze również plus od ładowarki ? Albo inaczej, jakim podłączeniem osiągnąłeś efekt jak na filmiku https://www.youtube.com/watch?v=m-iPD2lzQNY
 
 
atomek1000 
szef



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 08 Lis 2014
Posty: 1902
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 10 Kwi, 2017   

cola3d napisał/a:
jakim podłączeniem osiągnąłeś efekt jak na filmiku

Zgodnym z instrukcją którą już wrzucałem na forum, w skrócie: minus sterownika i ładowarki przez bocznik..żadnej większej filozofii nie ma.
 
 
Elektrotonus 
prezes
Łukasz R



Pomógł: 17 razy
Wiek: 47
Dołączył: 17 Lip 2016
Posty: 820
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 10 Kwi, 2017   

Mitar napisał/a:
Elektrotonus napisał/a:
Mam ten watomierz w wersji mini. W słońcu niewiele widać..


A dałbyś radę zrobić fotę jak to wygląda? Ja na razie mam zamontowany taki wyświetlacz na same napięcie http://i.imgur.com/TU2eQnO.jpg

Ale w słońcu kompletnie nic nie widać, zero,nawet jak się zasłoni ręką.

Wystarczyło by aby było tyle widać co na zwykłym liczniku rowerowym.


Zrobię foto za dnia ;-) . Mały watomierz ma dodatkową folię ochronną, i panel jest jakieś 3 mm w głębi obudowy. Cyferki są małe, najlepiej widać pojemność i procent baterii. Wersja większa jest zdecydowanie lepiej czytelna.
 
 
cola3d 
początkujący


Wiek: 40
Dołączył: 03 Paź 2016
Posty: 30
Skąd: Lublin
Wysłany: Nie 18 Cze, 2017   

Zmontowałem filmik z możliwości 9c. :twisted: Oczywiście na co dzień tak nie jeżdżę. :wink: Enjoy

https://www.youtube.com/watch?v=fvk-mOUWYBo
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group