ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Polecane firmy produkujące elektryczne rowery
Autor Wiadomość
Szwagier 
prezes


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 15 Lis 2015
Posty: 733
Skąd: Ostrów Mazowiecka
Wysłany: Pią 03 Cze, 2016   

Nie wiem co myślą inni koledzy, ale mi jakoś tak dziwnie się robi na sercu, że ktoś chce nie małą przecież kwotę wydać na taki rower. Tak, wiem, nie moje to pieniądze, trochę zazdroszczę i to pewnie dlatego - nie mniej uczucie pozostaje :wink: :roll:

Kolego Tom.O: pewnie nikt tu nie udzieli odpowiedzi na Twoje pytania, bo użytkownicy takich rowerów na to forum chyba nie zaglądają :wink:
 
 
placek 
początkujący
jacek


Dołączył: 03 Cze 2016
Posty: 5
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 03 Cze, 2016   

Tom, jestem w podobnej sytuacji. Chciałbym dojeżdżać rowerem do pracy (samochodem wychodzi ok. 7km w jedną stronę) i parę dni temu już miałem jechać kupić Geobike'a ale na szczęście trafiłem tutaj i na ebike.nexun.pl :) Jeśli zdecydujesz się na któryś z rowerów, o których wcześniej pisałeś to daj znać jak się sprawują. Poza tym chciałbym napisać, że to pierwsze forum, które czytam, na którym panuje tak serdeczna, życzliwa i kulturalna atmosfera. Poważnie.
Pozdrawiam
 
 
Tom.O 
początkujący


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Maj 2016
Posty: 32
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 04 Cze, 2016   

placek napisał/a:
Tom, jestem w podobnej sytuacji. Chciałbym dojeżdżać rowerem do pracy (samochodem wychodzi ok. 7km w jedną stronę) i parę dni temu już miałem jechać kupić Geobike'a ale na szczęście trafiłem tutaj i na ebike.nexun.pl :) Jeśli zdecydujesz się na któryś z rowerów, o których wcześniej pisałeś to daj znać jak się sprawują. Poza tym chciałbym napisać, że to pierwsze forum, które czytam, na którym panuje tak serdeczna, życzliwa i kulturalna atmosfera. Poważnie.
Pozdrawiam


Pojechałem dzisiaj kupić Ecobike UI5 i okazało się, że wszystkie wyprzedane. Podobno w żadnym sklepie już ich nie ma i kolejny model bedzię na rok 2017 (dostępny pod koniec czerwca, ale droższy). Więc lipa... Chyba jednak przeproszę się z prysznicem w pracy i będę napędzał się siłą mięśni w najbliższym czasie...
 
 
placek 
początkujący
jacek


Dołączył: 03 Cze 2016
Posty: 5
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 05 Cze, 2016   

Tom.O napisał/a:
rok 2017 (dostępny pod koniec czerwca, ale droższy).

W sensie model na rok 2017 będzie dostępny pod koniec czerwca 2016?
A co ze Speedy M? Ten model też brałeś pod uwagę.
 
 
Tom.O 
początkujący


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Maj 2016
Posty: 32
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 05 Cze, 2016   

placek napisał/a:
Tom.O napisał/a:
rok 2017 (dostępny pod koniec czerwca, ale droższy).

W sensie model na rok 2017 będzie dostępny pod koniec czerwca 2016?
A co ze Speedy M? Ten model też brałeś pod uwagę.


Placek, Speedy M odpadl przez:
1. Za mocno pochyloną rure podsiodłową - problem z montażem fotelika dla dziecka
2. Za wyglad - dziwnie wyprofilowane rury - zonie sie nie podoba
3. UI5 ma super wkomponowany bagaznik w stosunku do Speedy
4. Jedna 3Ah dodatkowe baterii w UI5 sa nie do pogardzenia :)

Zaczekam na model na rowk 2017 i wrtedy bede myslal...
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 24 Cze, 2017   

Interbike, obecnie oferuje ciekawy mały składaczek z akumulatorem schowanym w ramie roweru,
To model Bora3

http://www.interbike.com....terbike-bora-3/
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
wibi 
szef


Pomógł: 42 razy
Dołączył: 23 Sie 2014
Posty: 1072
Skąd: Śląsk
Wysłany: Sob 24 Cze, 2017   

Tylko gdyby nie ta cena prawie jak z "kosmosu" i brak jakiejkolwiek amortyzacji może byłby i "ciekawy" a tak to widzę w nim same wady które wymienię.Akumulator w ramie nie pozwala bez rozłożenia ramy na jej wyciągnięcie w celu zmniejszenia wagi co jest istotne w przypadku np.załadunku.Brak amortyzacji to prawie porażka,szkoda, że nie skopiowali nap.Dahona Jetstream (http://dahon.com/bikes/jetstream-p8-3/) bo wówczas byłby to naprawdę super rowerek a tak to zwykły montaż z Chińskich podzespolów,szkoda. Inna wada to praktyczny brak możliwości "upgradu" baterii chyba żeby dołożyć jakąś baterię "bidonową".Widać, że za "biznes" biorą się przypadkowi ludzie a nie pasjonaci techniczni.
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 24 Cze, 2017   

wibi napisał/a:
Tylko gdyby nie ta cena prawie jak z "kosmosu" ...
Widać, że za "biznes" biorą się przypadkowi ludzie a nie pasjonaci techniczni.

Robi się to co ludzie potrzebują, co im się podoba, co kupują.
Akurat przy rowerach elektrycznych, firmowe rowery 'starają' sie być coraz subtelniejsze, rynek nie akceptuje konstrukcji których głównym elementem jest duża, rzucająca się w oczy bateria akumulatorów, czy wyrażnie widoczny silnik i kupa kabli.
Więc technicznie to kompromis, ustepstwa techniczne ale wazny jest wygląd, cięzar..
A cena, to akurat wśród firmowych raczej umiarkowana.
Ps. Fajny Dahon jetstream-p8-3 kosztuje dwa razy więcej ...
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group