ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Uwaga na nierzetelne świadczenie usług wykonywania ebikeów
Autor Wiadomość
Rugorlos27 
stażysta


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Lip 2016
Posty: 156
Skąd: Sandomierz(okolice)
Wysłany: Wto 27 Cze, 2017   

Biedny silniczku co oni ci zrobili :mrgreen:
 
 
prymek 
początkujący


Dołączył: 30 Cze 2017
Posty: 8
Skąd: Bydzia
Wysłany: Pią 30 Cze, 2017   

Witam,
Tak czytam i dziekuje ... ze sie nie ... :( a juz na kartonie mialem wymierzona wielkosc pudelka i kratownice ile wlezie tych malych akumulatorkow :(
Ale moze od poczatku:
Jakos tak ponad pol roku temu przed zima (moze dzieki temu ze zima to sie nie zdecydowalem) trafilem na str. pasterbajk a na niej reklamy do kolegow z Bielska ktorzy takie przerobki robia i reklamy gostka chyba spod Łodzi co akumulatory robi - no zaczely sie telefony i maile :)
Juz prawie karton z garazu wyciagalem zeby moj rower zapakowac i wyslac do przerobki, ale cos z cena sie nie moglem dogadac - szczegolnie aka ( o tym potem) - wiec zaczalem szukac dalej i trafilem na Pana T z Gniezna - na logike zaczalem brac go bardziej pod uwage bo blizej (sam zawioze rower, i potem wrazie napraw tez latwiej niz slac za kazdym razem do Bielska dzide), ale jak zaczalem goscia przeswietlac, dzwonic - wkoncu moj rower mam mu oddac (co prawda duzo tanszy niz to koledzy pisza co w jego rece przekazywali bajki) - odebral ojciec i ze Lombard maja ( a wlasciwie dwa punkty) i syn na drugim punkcie akurat - to juz wogole taka dzialalnosc mi sie kojarzy z przestpcami i lichwiarzami - a ja mam im rower zawiezc zeby mi go sprzedali na drugi dzien :(
Wkoncu dodzwonilem sie do Pana T - okazal sie tanszy w swojej ofercie, ale w kwestii aka sklanial sie ku tym plastikowym modelarskim aku do zbudowania aka mojego roweru twierdzac ze Ci z Bielska polecaja i twierdza ze lepsze sa 18650 bo maja do nich jakies dojscia za bezcen z jakis rozbiorek z laptopow czy cos (cos w tym pewnie jest bo jak chcialem podeslac swoje 18650 z pewnego zrodla albo nawet nowe kupione to pojawial sie probem z wycena samej robocizny takiego aka, ale mniejsza z tym).
Potem probowalem sie z nim umowic bo mial akurat jakiegos Klienta rower zeby wpasc i gznac sie na zywo i podjac decyzje czy to moja baja czy nie :)
Ale raz mial niby bajka ale jego nie bylo na miejscu a potem juz nie mial bajka - wiec coraz bardziej temat pracownika Lombardu mi zaczynal smierdziec :(
No i przyszla zima i temat umarl (karton wyciety ze srodka ramy wraz z kratownica na 18650 jeszcze lezy w piwnicy).
Przyszedl sezon i lesna jazda wrocila znowu :
Na dlugi majowy wypozyczylem sobie demo Haibike na oponkach Fat i powiem szczerze ze zabawa przednia, aczkowliek ten zasieg przy moich 110 kg :( i potem jazda na takich oponach i masie jak sie skonczy prad (masakra jakas) - juz chcialem baterie wypiac i schowac gdzies w lesie jak mialem 20 km jazdy bez pradu juz :(
Rower fajny ale nie jestem przekonany do tego napedu w korbie (jaki koszt jak sie popsuje, a sporo tam zebatek + wszytsko przenoszone na lancuch i zebatki na kole), poza tym jak tym sie bedzie jezdzic jak np pl Ecobikem to po co przeplacac :)
No i przyszedl czas na crossa (Honda CRF250) - znowu na weekendzik wziety na testy w lasy, pola i lesne tory crossowo-quadowe) - zabawa przednia ale stwierdzilem ze w weekend objezdzilem wszytskie okolice (tez te co wczesniej rowerem czy ebajkiem) i co dalej?
Jak nie znajde na dzialce kompana to szybciej mi sie to znudzi niz zaczelo - poza tym wche trza lac - wiec koszty zabawy proporcjonalnie do km rosna sporo:(
Wiec spowrotem wrocil temat ebajka (ale juz napewno nie na fat kolach) - idealnym by byl falcon od pasterbajka - ale ta cena :(
Geobike ze Szczecina tez maja cos podobnego ale w cenie zblizonej :(
Wiec moze Ecobike - wkoncu w tym roku pojawil sie model Speed z 1kW sinikiem i 50 km/h ma latac - tylko ceny tych baterii 48V no i ten bidny zasieg :(
No ale cos za cos - w tych przerabianych jak cos padnie to przy takich mega bateriach w trojkacie ramy schowanych nie wyobrazam sobie tym jechac tylko pedalujac przy takiej masie.
No i dalej w kropce? Czy wysylac moj rower do Bielska na przerobke czy moze gdzie indziej bo piszecie tez cos o Wawie czy dla swietego spokoju z 2 letnia gwarancja za 9 tysi kupic najmocniejsza wersje z Ecobike'a?
W tej drugiej opcji przemawia do mnie pedalowanie (wysilek), gdyz pierwsza jak pamietam ma naped tylko na manetce - czyli albo pedaluje albo jade na wspomaganiu - co troche zabija sport i gubienie kg na 2 kolkach:(
Chociaz jakoze jestem motocyklista (aktulanie skuterek do smigania po miescie w korkach) to Falcon by byl dla mnie najlepszym rozwiazaniem - ale z drugij str wiem ze moc kusi a latka u mnie juz nie te i kregoslup :(
Mam nadzieje ze Was nie znudzilem a dzieki temu ze tu trafilem uswiadomilem sie o Panu T - cos dziwnie jego str www zniknela jak jej probowalem szukac po pol roku z ciekawosci czy jakies nowe rowerki w miedzyczasie poprzerabial :)
 
 
dzikson34 
początkujący
Bionx d500



Dołączył: 04 Sty 2015
Posty: 49
Skąd: zachodnipomorskie
Wysłany: Pią 30 Cze, 2017   

Mam rower na silniku bosch. Waze 70 kg. Jak dla mnie sprzet niezly. Latwo samemu mozna wiele zeczy zrobi. Plus to ze kola sa normalne. Wymiana opony jak w zwyklym rowerze. Minus to szybko rozciagajacy sie lancuch jak sie jezdzi na sport albo turbo. Cos za cos lancuch sa tanie. Porownujac do e-bike narazie mam niewspolmiernie wieksze koszty. Nariazie ciagle do niego dokladam przez partacza i kretacza.
_________________
Ulotne chwile ...
 
 
Tomek 
brygadzista



Pomógł: 9 razy
Wiek: 27
Dołączył: 06 Lut 2016
Posty: 268
Skąd: Bralin
Wysłany: Pią 30 Cze, 2017   

Cytat:
sklanial sie ku tym plastikowym modelarskim aku do zbudowania aka mojego roweru twierdzac ze Ci z Bielska polecaja i twierdza ze lepsze sa 18650 bo maja do nich jakies dojscia za bezcen z jakis rozbiorek z laptopow czy cos (cos w tym pewnie jest bo jak chcialem podeslac swoje 18650 z pewnego zrodla albo nawet nowe kupione to pojawial sie probem z wycena samej robocizny takiego aka, ale mniejsza z tym).


Z rozbiórek laptopów gdzie połowa się nie nadaja a połowa może do latarek to na profesjonalny poziom chłopaków z bielska złom. Pewnie mieli problemy dlatego, że swoje aku mają sprawdzone, wyrównane napięcia, o zbliżonej rezystancji wewn. co zmniejsza awaryjność całości a twoje by musieli pomierzyć posegregować i mieli wątpliwości do nich. Pan Tomasz idzie na łatwizne z lipo hc bo szybciej poskładać i nie potrzeba większej wiedzy i sprzętu do rozróżniania kolorów i lutowania... i ma gotowca. Poza wysokim prądem rozładowania li-ion 18650 są lepsze. Większa gęstość energii, możliwość zmieszczenia więcej Ah, lepiej się dopasuje do dostępnego miejsca. Większość nowoczesnych pojazdów EV jest z aku z 18650 nie bez powodu.
_________________
Jeżdzę na RAGE http://forum.arbiter.pl/v...p?p=83403#83403
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Pią 30 Cze, 2017   

Idź do mechanika samochodowego, daj mu swoją klimę albo komputerek od wspomagania i kak mu go użyć do naprawy. To Cię zabije śmiechem :)
Idź do firmy budowlanej i każ im zbudować garaż, ale zastrzeż, że materiały sam sobie kupisz to Ci pokażą drzwi :P
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
prymek 
początkujący


Dołączył: 30 Cze 2017
Posty: 8
Skąd: Bydzia
Wysłany: Pią 30 Cze, 2017   

tas napisał/a:
Idź do mechanika samochodowego, daj mu swoją klimę albo komputerek od wspomagania i kak mu go użyć do naprawy. To Cię zabije śmiechem :)
Idź do firmy budowlanej i każ im zbudować garaż, ale zastrzeż, że materiały sam sobie kupisz to Ci pokażą drzwi :P

Chyba kolega w jakims innym swiecie zyje :)
Oczywiscie sa takie nieuczciwe warsztaty co nie chca dawac gwarancji na usluge jak mu czesci sam przywioze - co jest jak najbardziej nie uczciwe bo gwarancja jest na jego montaz a nie na czesci ktore kupilem i na ktore tez mam gwarancje :(
Nie uczciwosc polega na tym ze nie dosyc ze zarobic typ chce na usludze i tu sie zgadzam to jeszcze przyciac i to nie malo chce sobie na czesciach ktore kupil o ile wogole je kupil a nie wpakowal jakies ze szrotu :(
 
 
prymek 
początkujący


Dołączył: 30 Cze 2017
Posty: 8
Skąd: Bydzia
Wysłany: Pią 30 Cze, 2017   

Tomek napisał/a:
Poza wysokim prądem rozładowania li-ion 18650 są lepsze. Większa gęstość energii, możliwość zmieszczenia więcej Ah, lepiej się dopasuje do dostępnego miejsca. Większość nowoczesnych pojazdów EV jest z aku z 18650 nie bez powodu.


No i podobno te modelarskie wrazie pekniecia (na co tez bardziej narazone) bardziej latwopalne :(
Tez odrazu tak pomyslalem ze typ idzie na łatwizne kosztem ciezaru mojego aka i mniejszej jego pojemnosci :(
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Pią 30 Cze, 2017   

prymek napisał/a:
Chyba kolega w jakims innym swiecie zyje :)


Gdybyś przyszedł do mnie z hasłem:
"mam swoje elementy, weź mi Pan złóż z tego ebajka, tylko polutować kabelki, tylko i wyłącznie dosłownie tu przychwycić i tam przychwycić i już" to bym Ci pokazał drzwi :)

Niestety nie masz pojęcia o realiach usługodastwa tego typu. Wystarczy później jeden czy drugi oszołom, aby bokiem wyszło robienie komuś dobrze bo jeśli coś bezie nie tak to będę pierwszy za winnego i nie przegadasz, że silnik/sterownik się uszkodził bo był badziewny, a nie przez to, że go dotykałem jako ostatni.

Tak czy inaczej życzę znalezienia warsztatu jest ich wiele, wyślij hurtem wiadomości i daj znac który się zgodził co by kolejni po Tobie mieli łatwiej.
Pozdrowienia z innego świata :D
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
Tomek 
brygadzista



Pomógł: 9 razy
Wiek: 27
Dołączył: 06 Lut 2016
Posty: 268
Skąd: Bralin
Wysłany: Pią 30 Cze, 2017   

Chodzi o to że każdy przedsiębiorca chce zarobić na materiale bo zazwyczaj ma go po prostu taniej, da niższą cenę po włączeniu robocizny i obie strony zadowolone - z czegoś musi zapłacić wszystkie podatki o których większość nie ma pojęcia. A o tym jakie części zastosuje zależy już od sprzedawcy i jego uczciwości - od tego są opinie. Trzęsie mnie jak widzę klienta takiego "Janusza" co każde pół metra kabla liczy, wtrąca się w sprawy o których nie ma pojęcia i myśli, że firma zrobi mu coś za jałmużnę albo najlepiej za darmo bo to "tylko to" " tylko tamto" " co to jest tyle"... a materiał też najlepiej za darmo bo mu na pewno coś od innych na aucie zostało...
_________________
Jeżdzę na RAGE http://forum.arbiter.pl/v...p?p=83403#83403
 
 
prymek 
początkujący


Dołączył: 30 Cze 2017
Posty: 8
Skąd: Bydzia
Wysłany: Pią 30 Cze, 2017   

Swoje elementy czyli mowa o nowkach 18650 ze sklepu a nie jakis mierzonych z rozbieranych baterii z laptopow?
A reszta od Nexuna, czyli cena wiadoma :)
No tak dochodza jeszcze kabelki itp. materialy "groszowe" aczkolwiek niezbedne zeby to zlozyc w calosc
pzdr
p.s. jak czytam ze ktos dal 10 za taki rower (od tego T) podczas gdy nowka Ecobike za 9 stoi to ciarki przechodza :( konwersja nie powinna przekracac 3-4 tysi czyli tyle ile zestawy sklepowe do konwersji kosztuja, poztaje jeszcze ten slynny wielkopojemnosciowy akumulator - skoro oryginal 48V 13-16 Ah to koszt ok 2,5-3 tysie to ile powinien kosztowac taki "garazowy" ?
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Pią 30 Cze, 2017   

Garażowy to nie wiem, ale akumulator profesjonalnie zmontowany w warsztacie MarianProjekt jest za 1900zł
48V 23Ah + ładowarka, cena Brutto

Za dużo kombinujesz, bo jeszcze chwilka i sam będziesz wyceniać pracę innym po jakimś dziwnym kursie :P
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
Ostatnio zmieniony przez tas Pią 30 Cze, 2017, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
prymek 
początkujący


Dołączył: 30 Cze 2017
Posty: 8
Skąd: Bydzia
Wysłany: Pią 30 Cze, 2017   

Tomek napisał/a:
Chodzi o to że każdy przedsiębiorca chce zarobić na materiale bo zazwyczaj ma go po prostu taniej, da niższą cenę po włączeniu robocizny i obie strony zadowolone - z czegoś musi zapłacić wszystkie podatki o których większość nie ma pojęcia. A o tym jakie części zastosuje zależy już od sprzedawcy i jego uczciwości - od tego są opinie. Trzęsie mnie jak widzę klienta takiego "Janusza" co każde pół metra kabla liczy, wtrąca się w sprawy o których nie ma pojęcia i myśli, że firma zrobi mu coś za jałmużnę albo najlepiej za darmo bo to "tylko to" " tylko tamto" " co to jest tyle"... a materiał też najlepiej za darmo bo mu na pewno coś od innych na aucie zostało...

To o czym piszesz to w tym chorym kraju wlasnie pole do naduzyc i nieuczciwosci, ale glupi polaczek chce miec tani koszt uslugi, czyli godzin pracy danego uslugodawcy - wiec ten drugi przycina i to nie malo na czesciach, ktore sam kupi :(
Ja zdecydowanie wole sobie sam wynegocjowac super cene za czesci (nie jest to dzis zaden problem) i zaplacic uczciwie za robote uslugodawcy - jak sama nazwa mowi uslugodawcy a nie sprzedawcy czesci :)
Ale widze ze sie temat rzeka robi a co niektorzy z tego myku zyja wiec chyba czas zakonczyc te dywagacje :(
Szacun ze "napalencom" (sam taki bylem przez moment zanim nie zglebilem tematu), ktorych czy Pan T czy inny naciagnal na hajs i zlozyl bubel - chlopaki stad pomagaja wyjsc na prosta inaczej 10 tysi w kibel :(
 
 
prymek 
początkujący


Dołączył: 30 Cze 2017
Posty: 8
Skąd: Bydzia
Wysłany: Pią 30 Cze, 2017   

tas napisał/a:
sam będziesz wyceniać pracę innym po jakimś dziwnym kursie :P

wycenial? hmm :)
prosta matematyka - ile kosztuje godzina pracy i ile godzin potrzeba na zlozenie tego = koszt wyceny pracy :)
pzdr
 
 
Mobil 
prezes


Pomógł: 5 razy
Wiek: 104
Dołączył: 21 Wrz 2015
Posty: 656
Wysłany: Pią 30 Cze, 2017   

tas napisał/a:

Gdybyś przyszedł do mnie z hasłem:
"mam swoje elementy, weź mi Pan złóż z tego ebajka, tylko polutować kabelki, tylko i wyłącznie dosłownie tu przychwycić i tam przychwycić i już" to bym Ci pokazał drzwi


W mechanice samochodowej/motocyklowej to jest normalne, że ktoś przynosi swoje części (często nie do dostania na hurtowniach lub b. rzadkie części tuningowe np. zawieszenie gwintowane czy cuś). Liczy się wtedy roboczogodziny i daje jedynie gwarancje rozruchową albo w ogóle się nie daje bo przecież gwarancja jest na część a usługa to inna zupa :razz: Jak ktoś się tego boi to znaczy, że jest wymieniaczem a nie mechanikiem i powinien zmienić fach :razz:
A co do części to standardowa marża to 35-40%... reszte sobie możecie dopowiedzieć :mrgreen:

Poza tym idąc tokiem myślenia "żadnych części od klienta" ciężko chyba wziąć rower do ręki skoro jest zbudowany z części klienta a do elektryfikacji posuje rozebrać go w połowie mniej więcej :mrgreen:

Tomek napisał/a:
Poza wysokim prądem rozładowania li-ion 18650 są lepsze.

Zdziwisz się jeśli powiem, że ogólnie Li-Po ma dużo więcej zalet niż wysokie prądy? Można je bardzo szybko ładować, poniżej 3.5V już nie mają energii więc cały czas jeździsz na wysokim napięciu no i żywotność. Jedynym minusem jest właśnie kształt który ciężko upchać w trójkatny otwór :razz:
 
 
dzikson34 
początkujący
Bionx d500



Dołączył: 04 Sty 2015
Posty: 49
Skąd: zachodnipomorskie
Wysłany: Pią 30 Cze, 2017   

prymek napisał/a:
Tomek napisał/a:
Chodzi o to że każdy przedsiębiorca chce zarobić na materiale bo zazwyczaj ma go po prostu taniej, da niższą cenę po włączeniu robocizny i obie strony zadowolone - z czegoś musi zapłacić wszystkie podatki o których większość nie ma pojęcia. A o tym jakie części zastosuje zależy już od sprzedawcy i jego uczciwości - od tego są opinie. Trzęsie mnie jak widzę klienta takiego "Janusza" co każde pół metra kabla liczy, wtrąca się w sprawy o których nie ma pojęcia i myśli, że firma zrobi mu coś za jałmużnę albo najlepiej za darmo bo to "tylko to" " tylko tamto" " co to jest tyle"... a materiał też najlepiej za darmo bo mu na pewno coś od innych na aucie zostało...

To o czym piszesz to w tym chorym kraju wlasnie pole do naduzyc i nieuczciwosci, ale glupi polaczek chce miec tani koszt uslugi, czyli godzin pracy danego uslugodawcy - wiec ten drugi przycina i to nie malo na czesciach, ktore sam kupi :(
Ja zdecydowanie wole sobie sam wynegocjowac super cene za czesci (nie jest to dzis zaden problem) i zaplacic uczciwie za robote uslugodawcy - jak sama nazwa mowi uslugodawcy a nie sprzedawcy czesci :)
Ale widze ze sie temat rzeka robi a co niektorzy z tego myku zyja wiec chyba czas zakonczyc te dywagacje :(
Szacun ze "napalencom" (sam taki bylem przez moment zanim nie zglebilem tematu), ktorych czy Pan T czy inny naciagnal na hajs i zlozyl bubel - chlopaki stad pomagaja wyjsc na prosta inaczej 10 tysi w kibel :(


Niby modrze gadzasz ale e-bike jeszcze nie jezdzisz. Jak bedziesz mial i zrobisz chociaz z
2 tys. to pogadamy. Pierwszy e-bike da ci wiele zrozumiec i nie porownuj do geobike. Ja mam giant trance x3 wiec sam nowy rower kosztuje ponad 7k. Jak sie prowadzi :) Napewno nie tak jak ten o ktorym piszesz.

Pozdr
_________________
Ulotne chwile ...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group