ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem ze sterownikiem GT1500 po przejściu z 16S na 20S
Autor Wiadomość
Mitar 
kierownik



Pomógł: 5 razy
Wiek: 43
Dołączył: 07 Gru 2016
Posty: 376
Skąd: Gliwice
Wysłany: Sob 24 Cze, 2017   Problem ze sterownikiem GT1500 po przejściu z 16S na 20S

Witam

Posiadam sterownik GT1500

Wcześniej na 16S wszystko grało, zmieniłem BMS oraz baterię na 20S

Jedyną zmianę jaką zrobiłem w sterowniku to zmiana 2 rezystorów na
potencjometr 50kR precyzyjnego wg poradnika Tasa o zmianie LVC
Potencjometr ustawiony na 19kR

Sterownik się odpala (4,85 V na manetce) natomiast silnik nie reaguje na manetkę.
Przy odkręcaniu manetki słychać tylko cyknięcie w okolicy silnika zdaje się.

Koło podpięte do sterownika łapie opory ale nie jednostajne tylko falujące. Po odpięciu faz chodzi luźno.

Zabrałem się za pomiar rezystancji i na czarnym fazy miały 8.65kR, 8.64kR 8,60kR
Na plusie wszystkie 3 nic nie pokazują ,choć raz zaraz po odpięciu zasilania pokazały ~10 i spadało do 0. (wszystko mierzyłem na odpiętym od zasilania sterowniku)

Czy to możliwe, że uwaliły się wszystkie tranzystory? czy może szukać czegoś innego.
Coś mi nie pasuje że po zwykłej zmianie napięcia szlak trafił te tranzystory.

Mogę sprawdzić je tylko powiedzcie mi jak je sprawdzić :)
 
 
Mechano 
szef
młody elektronik


Pomógł: 22 razy
Dołączył: 29 Paź 2012
Posty: 1337
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 24 Cze, 2017   

Jeżeli rzeczywiście są uwalone to pewnie esd je zabiło. Niestety żeby sprawdzić te tranzystory to trzeba by je wylutować. Jeżeli ten opór jest przerywany to pewnie uwalony jest tylko jeden tranzystor w którejś fazie.
 
 
Mitar 
kierownik



Pomógł: 5 razy
Wiek: 43
Dołączył: 07 Gru 2016
Posty: 376
Skąd: Gliwice
Wysłany: Sob 24 Cze, 2017   

Eh, tak się pośpieszyłem z tym rozlutowaniem tranzystorów, że zapomniałem wyładować kondensatory do końca i przy wylutowaniu chyba zrobiłem zwarcie bo iskra przeskoczyła i sterownik już w ogóle się nie załącza :(
To już chyba nie na moje siły, jak ktoś chce go ozywić to mogę odsprzedać tanio.

Taka prosta sprawa przepiąć wszystko a tu tyle problemów.
 
 
PiotrW 
dyrektor


Pomógł: 3 razy
Wiek: 43
Dołączył: 17 Gru 2014
Posty: 451
Skąd: Wawa
Wysłany: Czw 29 Cze, 2017   

Uwalony procesor raczej nie wrozy nic dobrego, zapewne szybciej bedzie zakupic nowy/uzywany sterownik.

Tak sie zastanawiam po co zmieniales LVC skoro te sterowniki dzialaja w zakresie 48-84V
jesli mowa o GT1500 48-84V
_________________
Moja stajnia: KARIWA 13kW, Vector lite 5kW , FALCON 14kW , HERCULES 1kW, ROMET EV1, xiaomi m365
 
 
Mitar 
kierownik



Pomógł: 5 razy
Wiek: 43
Dołączył: 07 Gru 2016
Posty: 376
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pią 30 Cze, 2017   

Sterownik nowy już mam.
O ile przelutować tranzystory bym dał radę to zdiagnozować aktualnie usterkę nie dam rady.
Może dam go do jakiegoś magika elektronika , może padło coś innego niż procek to da rade go ożywić.
A jak się nie uda to będzie na części zamienne ;)

Co do LVC to sterownik zadziała na te napięcia ale hamowanie już nie a u mnie to jest jedna z najważniejszych opcji. Jak miałem go fabrycznie na 41V to hamowanie działało tylko bez obciążenia (koło w powietrzu) , po przelutowaniu przewodów wg poradnika TASa działało także podczas jazdy.
 
 
PiotrW 
dyrektor


Pomógł: 3 razy
Wiek: 43
Dołączył: 17 Gru 2014
Posty: 451
Skąd: Wawa
Wysłany: Pią 30 Cze, 2017   

a tak, faktycznie te GT1500 mialy taki myk z ta regeneracja hamowania.
Ja u siebie w pierwszym bikeu na 20s tez chcialem zrobic regena ale w sumie odpuscilem.
_________________
Moja stajnia: KARIWA 13kW, Vector lite 5kW , FALCON 14kW , HERCULES 1kW, ROMET EV1, xiaomi m365
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group