ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Rower miejski do Biedronki i z powrotem
Autor Wiadomość
Bartosh 
stażysta


Dołączył: 02 Maj 2017
Posty: 109
Skąd: Cintra
  Wysłany: Wto 27 Cze, 2017   Rower miejski do Biedronki i z powrotem

Ahoj. Na horyzoncie zakup (e)roweru miejskiego dla... Babci. Z racji odległości analizuję oferty trójmiejskie i na OLX znalazłem tego użytkownika: https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/4A3VQ/

Pytania do Kolegów następujące:
- Czy ktoś zna lub może polecić/odradzić tego sprzedawcę?
- Która z konstrukcji będzie charakteryzować się największą niezawodnością i ew. bezproblemowością napraw? Czytałem, że niektóre Sparty są problematyczne, jeśli chodzi o wymianę baterii, gdyby coś się działo.

Może, przy okazji, któryś z Kolegów ma sprawdzoną konstrukcję do sprzedania w rozsądnej cenie (okolice 1,5-2k).

Dzięki.
 
 
glebor 
Zasłużony dla zlotu EV



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 10 Lis 2014
Posty: 1333
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 27 Cze, 2017   

Zobacz sobie moim zdaniem bardzo ciekawa oferta:
http://allegro.pl/giant-t...71.html#thumb/1

Tylko trzeba podejść do tego konkretnie, daję 600zł i może Pan pakować.

Trzeba dopytać, czy przekładnia w silniku jest sprawna, stan wizualny jest BDB moim zdaniem. Czego brakuje:
- akumulatora do sklepu i zpowrotem możesz spokojnie zbudować aku taniu na 35 ogniwach np sanyo NCR18650BL 7S5P na 20-30km lajtowo starczy... Koszt aku nowego to 725zł z ładowarką i bmsem.

sterownik wychodzi 114zł, manetka dla babci najprostsza z 3 diodkami wyświetlająca poziom naładowania energii za 50zł kupisz, pas do pedałowania 30zł

Co najważniejsze silnik jest i to niedrogi sanyo dynamotor, jak będą kłopoty za 100-150zł kupisz do neigo całe koło elektryczne. Rozstaw masz przodu na 135mm nietypowy, więc wszystkie tanie silniki sanyo będą tam pasować.

Przy zakupie elektryka licz sie z baterią do regeneracji na dzieńdobry, tutaj nie masz akumualtora, więc cena jest dużo niższa, a za zaoszczędzone pieniądze postawisz nowy aku.

Ja w ogóle lubie te rowery, bo mają silniki hallotronowe i śmigają na 36V osiągając po 35-40km/h, ale dla babci zrób pakiet 24V wystarczy w zupełności...

==================
Z gotowych konstrukcji też polecam się rozejrzeć właśnie za giantem twist.

Z rowerami gazelle orange, sparta teraz już i tranzx są to modułowe badziewia, wszystko stare, przerdzewiałe, zaśniedziałe kostki, jak zbudujesz od podstaw, to na najbliższe sezony jest spokój ;)

Nie znam nikogo zaprzyjaźnionego, kto cieszy się dobrą opinią w sprzedaży rowerów w cenie do 2 tysięcy, ja kupiłem raz tranzxa takiego uzywanego, nie ukrywam na chodzie za 550zł :)
Przywiozłem do domu, jadę z kilometr error code 5 - wrzuciłęm baterię na tester, nierówne cele, wyrównałem był w miarę spokój (standard union z li-ionem bez bmsa), wyrównałem przejechałem się z 5 kilometrów, wywalił error code 2 3 i 4 odpowiednio czujnika napięcia łańcucha, błąd różnicy prędkości czujnika pas względem czujnika naciągu łąńcucha, error2 chyba dotyczył halotronu, po wyczyszczeniu kostki silnika jako tako działało, aczkolwiek ciagle były jakieś chody. W końcu wywaliłem wszystko, postawiłem na zestawie elektrycznym 36V podkręciłego go do 37km/h i sprzedałem za 2,5 tys, praktycznie po ksoztach zestawu. Nigdy wiecej używanego trupa z niemiec :)
_________________
Posiadam nowe zestawy napędowe 250-1700w 36-48v akumulatory w bidonie sanyo ga 48v 17.5Ah
Robię aku na zamówienie w prostopadłościanie i trójkącie

Pełna oferta:
epojazdy.blogspot.com

TEL: 796782663
Przy odbiorze osobistym - 10%
 
 
glebor 
Zasłużony dla zlotu EV



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 10 Lis 2014
Posty: 1333
Skąd: Łódź
Wysłany: Śro 28 Cze, 2017   

Ja generalnie polecam zakup roweru poprzez allegro od firmy z 2 powodów:
1. kupując od firmy masz 14 dni na zwrot jak coś nie pasuje
2. można wyrwać na licytacji rower dużo taniej niż na OLX

Zobacz jeszcze:
http://allegro.pl/pegasus...6872592674.html

ok 1600-1800zł jest warty, to middrive, fajny napęd...
_________________
Posiadam nowe zestawy napędowe 250-1700w 36-48v akumulatory w bidonie sanyo ga 48v 17.5Ah
Robię aku na zamówienie w prostopadłościanie i trójkącie

Pełna oferta:
epojazdy.blogspot.com

TEL: 796782663
Przy odbiorze osobistym - 10%
 
 
sirgregs 
prezes


Pomógł: 24 razy
Dołączył: 14 Paź 2015
Posty: 933
Skąd: Łódź
Wysłany: Śro 28 Cze, 2017   

Jeżeli opis tego mida jest zgodny z rzeczywistością to jest raczej "nieco" więcej warty niż 1600 złotych.
W opisie stoi że to praktycznie nowy rower w stanie conajmniej bardzo dobrym.
Czyli elegancki silnik który bez problemu można otworzyć bez przeróbek do 45km/h.
Zmiana 25/45 km/h jednym kliknięciem guziczka na oryginalnej konsoli.
Sprawny akumulator.
No i cała reszta.
Miałem okazję otwartym boschem na zlocie jechać. Ponad 40 km/h bez problemu tylko trzeba pedałować bo taki urok bezmanetkowca.
Ciekawe swoją drogą za ile pójdzie.
 
 
Bartosh 
stażysta


Dołączył: 02 Maj 2017
Posty: 109
Skąd: Cintra
Wysłany: Śro 28 Cze, 2017   

Hej. Fajny Pegasus, niestety cenowo już mocno leci w górę. Ciekawe, czy nie za sprawą forum (-; Jakkolwiek, glebor, wielkie dzięki za Twoją opinię i propozycje modeli. Przyglądam się kilku Giantom w okolicy, może coś uda się znaleźć. Sezon nie sprzyja przecenom, ale zobaczymy. Wykluczyłem Sparty i podobne, zamknięte konstrukcje, z powodów, które przytoczyłeś.

Koledzy, zapraszam do dyskusji, jeśli możecie polecić również inne (miejskie) modele.
 
 
sirgregs 
prezes


Pomógł: 24 razy
Dołączył: 14 Paź 2015
Posty: 933
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 04 Lip, 2017   

No i Pegasus sprzedany.
Wylicytowany za skromne 3800 złotych z groszami ...
 
 
Bartosh 
stażysta


Dołączył: 02 Maj 2017
Posty: 109
Skąd: Cintra
Wysłany: Wto 04 Lip, 2017   

Niestety. Obserwowałem do końca. Zostają wspomniane przez kolegę glebora gianty, i to na nie poluję. Jednocześnie zachęcam do dalszej dyskusji (-;
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group