ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
zwarcie Sabvoton..
Autor Wiadomość
kloclukas 
początkujący


Wiek: 35
Dołączył: 11 Gru 2016
Posty: 22
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 25 Cze, 2017   zwarcie Sabvoton..

Witajcie potrzebuje pomocy juz doświadczonych.
podczas drobnego wypadku przetarł mi się przewód idący od silnika. Nie zauwazylem tego w pore i zrobilo sie zwarcie. Przetarły się kabelki od czujników halla oraz kabelki od podania napiecia na stacyjke bo instalowalem w silniku wyłącznik 150st. Wydaje mi sie nawet ze poszedl dym z manetki ale nie sprawdzalem. Sprawdzilem kable fazowe byly ok. Połączenia naprawilem ale sterownik niestety nie odpala... no to idac dalej rozkrecilem obudowe i widok byl nastepujacy:
zdjecia w załączniku.

Na pierwszy rzut oka padl stabilizator napiecia 3,3 oraz dwa zielone kondensatory...
przerabial ktos juz z was ten temat?? Potrzebuje porady pomocy... moze ktos naprawia takie usterki ?? No nie wiem od czego zacząć ;-)
Pozdrawiam Łukasz

20170624_210008.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 493 raz(y) 2,85 MB

20170624_210019.jpg
Foto1
Pobierz Plik ściągnięto 436 raz(y) 2,12 MB

_________________
Nakamura》 falcon 2
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Pon 26 Cze, 2017   

Przerabiałem kilka takich przypadków - bardzo charakterystyczne uszkodzenie. niestety podanie +BAT na +5V pali cały sterownik i wszystkie podłączone do niego peryferia.
Miejsce wejścia przewodów w oś jest kluczowe i wymagające dużo troski.
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
qaz33 
szef
qaz33


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 07 Kwi 2014
Posty: 1464
Skąd: Gdynia
Wysłany: Pon 26 Cze, 2017   

Potwierdzam. Mialem taki sam przypadek. Wymiana stabilizatorow nie pomogla :cry:
 
 
kloclukas 
początkujący


Wiek: 35
Dołączył: 11 Gru 2016
Posty: 22
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 26 Cze, 2017   

Czyli jedyna opcja to wymiana sterownika??
_________________
Nakamura》 falcon 2
 
 
qaz33 
szef
qaz33


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 07 Kwi 2014
Posty: 1464
Skąd: Gdynia
Wysłany: Pon 26 Cze, 2017   

moze u ciebie bedzie inaczej. Mozesz sprawdzic stabilizatory i wymienic te uszkodzone (chyba 3.3 i 1.7V) po czym sprawdz sciezki idace do nich. Jak sie spalilo na zwarcie to masz po procku i sabek do wymiany. Jak na rozwarcie to masz super farta. A nastepnym razem nie dopuscic do przetarcia przewodow
 
 
kloclukas 
początkujący


Wiek: 35
Dołączył: 11 Gru 2016
Posty: 22
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 26 Cze, 2017   

Ok dzieki za choc krople nadziei ;-)
TAS piszac peryferia napewno manetka bo chyba dym z niej poszedl to zapewne halle a czy w silniku tez mogly oberwac?? I kolejna moja wątpliwość skoro w silniku jest czujnik temperatury Kty i Sterownik nad tym czuwa to czy jest sens ladowac tam wylacznik 150st?? Bo to wlasnie przez ten przewod narobilo mi ambarasu... i sie nad tym głęboko zastanawiam....
_________________
Nakamura》 falcon 2
 
 
gienek333 
szef


Pomógł: 25 razy
Wiek: 55
Dołączył: 26 Kwi 2013
Posty: 1338
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon 26 Cze, 2017   

Moja propozycja na przyszłość to zasilanie 5V do silnika puścić przez rezystor np 100 ohm, a czujnik temperatury może podawać 5V (z silnika) na jakiś przekaźnik przy sterowniku. W sterowniku za stabilizatorami warto dać zenerki (na trochę wyższe napięcie niż stabilizator), ale jak coś się podzieje, to one dostaną zwarcia i zabezpieczą procesor.
_________________
Pojazdy ekologiczne, to takie które stoją w garażu.
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Pon 26 Cze, 2017   

kloclukas napisał/a:
Ok dzieki za choc krople nadziei ;-)
TAS piszac peryferia napewno manetka bo chyba dym z niej poszedl to zapewne halle a czy w silniku tez mogly oberwac?? I kolejna moja wątpliwość skoro w silniku jest czujnik temperatury Kty i Sterownik nad tym czuwa to czy jest sens ladowac tam wylacznik 150st?? Bo to wlasnie przez ten przewod narobilo mi ambarasu... i sie nad tym głęboko zastanawiam....


Obecność czujnika temp oraz wył term i to co wybrać to jest ogólnie temat szeroki.
Ogólnie to paradoksalnie lepiej jest w większości nie używać odczytu temperatury w silniku, a im dynamiczniej się jeździ (z ekipa szczególnie) tym sens stosowania czuujnika temperatury jest coraz mniejszy aż do absurdalnych sytuacji, że cała ekipa czeka na jednego biedaja, któremu się właczyło ograniczenie mocy i męczy jakiś podjazd okropnie, kiedy to reszta już dawno na szczycie.
Temat ogólnie jest specyficzny
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
Mobil 
prezes


Pomógł: 5 razy
Wiek: 104
Dołączył: 21 Wrz 2015
Posty: 656
Wysłany: Pon 26 Cze, 2017   

Najlepiej w ogóle nie stosować, jak silnik wydymi to po prostu znaczy, że trzeba mocniejszy a nie jakieś zabezpieczenia termiczne,haha :mrgreen:
 
 
kloclukas 
początkujący


Wiek: 35
Dołączył: 11 Gru 2016
Posty: 22
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 26 Cze, 2017   

Ogladajac wlasnie filmiki na yt chyba autorstwa Tasa był przypadek że wyłącznik zadziałał i odłączył zasilanie a ekipa gdzieś z przodu. Można czujnik kty wyprowadzić na zewnątrz i nie stosować wyłącznika ale ile jest w stanie wytrzymać silnik?? Kable od silnika naprawiłem termokurczem zabezpieczyłem i izolacją. Do Sabvotona zamówie stabilizatory napięcia 3,3v a drugi jest 1,8v
kondensatory te dwa tez wymienie i zobacze czy ruszy mam nadzieje ze tak....
Manetki naprawiac nie bede na Ali za 15 zeta kupic mozna mialem taka sama od krzysia z forum i jest ok wezme ze 2 na zapas ;-) teraz tylko czekac i testowac... dzieki za ukierunkowanie chlopaki ;-)
_________________
Nakamura》 falcon 2
 
 
Dlugas 
dyrektor
Bob budowniczy :)



Pomógł: 10 razy
Wiek: 47
Dołączył: 06 Gru 2015
Posty: 439
Skąd: Cz-wa
Wysłany: Śro 05 Lip, 2017   

I jak sytuacja? Poradziłeś coś?
_________________
Spark Super Hadron 654
 
 
kloclukas 
początkujący


Wiek: 35
Dołączył: 11 Gru 2016
Posty: 22
Skąd: Łódź
Wysłany: Śro 18 Paź, 2017   

Co Ty powymienialem stabilizatory i nic...
Najprawdopodobniej poszlo na procesor sabek bedzie jako dawca :-) wymiana na nowy a doświadczenie robi człowieka mądrzejszym
Temat do zamkniecia
Pozdrawiam Łukasz
_________________
Nakamura》 falcon 2
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group