ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Połączenie manetki i wyświetlacza z kontrolerem- rower elek.
Autor Wiadomość
Bartek1975 
początkujący


Dołączył: 23 Lis 2016
Posty: 20
Skąd: UK
Wysłany: Czw 22 Cze, 2017   Połączenie manetki i wyświetlacza z kontrolerem- rower elek.

Proszę o pomoc.

Padł mi sterownik, mam zapasowy ale ni w ząb nie pasuje do mojego starego wyświetlacza (zdjęcie nr 1).
Sterownik/kontroler ma współny 6 kablowy łącznik (zdjęcie 3) z oryginalnym niby wyświetlaczem (na zdjeciu nr 2), który oczywiście też ma 6 kabli w jednym łączniku.
Jak i skąd mam wiedzieć jak połączyć mój stary sterownik z tym cholernym kontrolerem. Pewnie będę musiał pozbyć się tego 6 kablowego łącznika ale jak co z czym połączyć?
Dzięki.

Zdjęcie 3.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 941 raz(y) 1,38 MB

Zdjęcie 2.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 643 raz(y) 1017,88 KB

Zdjęcie 1.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 734 raz(y) 966,62 KB

 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pią 23 Cze, 2017   

To drugie, niewyraźne zdjęcie, to jest z manetką?
Tam nie ma wyboru trybu wspomagania. Widzę tylko wyświetlacz napięcia, włącznik. Obok pewnie manetka? To raczej tego nie podłączysz, poza włącznikiem i wyświetlaczem. W oryginale widzę też przycisk włączenia świateł, tu tego nie ma. Poszukaj raczej identycznego wyświetlacza (panela sterowania).
 
 
Bartek1975 
początkujący


Dołączył: 23 Lis 2016
Posty: 20
Skąd: UK
Wysłany: Pią 23 Cze, 2017   

Dzieki za odpowiedź.
To prawda stary wyświetlacz ma 6 kabelków po dwa kable na 3 łącznikach- 1 łącznik do światła (nie wykorzystywałem), a dwa pozostałe do 3 stanowej regulacji mocy, do włączenia układu i do stanu baterii. Osobno manetka miała 3 kable na jednym łączniku.

Nowy wyświetlacz sprzężony/w całości wraz z manetka ma tylko 6 kabli w jednym łączniku i to samo z kontrolera. Ma tylko właczenie układu, stan baterii i manetkę.

Nie da rady tego sprawdzić i podłączyć starego układu wyświetlacza i manetki do nowego kontrolera?

dzieki
 
 
krystian91 
kierownik


Dołączył: 25 Lut 2012
Posty: 301
Skąd: pkl
Wysłany: Pią 23 Cze, 2017   Re: Połączenie manetki i wyświetlacza z kontrolerem- rower e

Bartek1975 napisał/a:
Proszę o pomoc.

Padł mi sterownik, mam zapasowy ale ni w ząb nie pasuje do mojego starego wyświetlacza (zdjęcie nr 1).
Sterownik/kontroler ma współny 6 kablowy łącznik (zdjęcie 3) z oryginalnym niby wyświetlaczem (na zdjeciu nr 2), który oczywiście też ma 6 kabli w jednym łączniku.
Jak i skąd mam wiedzieć jak połączyć mój stary sterownik z tym cholernym kontrolerem. Pewnie będę musiał pozbyć się tego 6 kablowego łącznika ale jak co z czym połączyć?
Dzięki.


Pokaż ten nowy sterownik?
 
 
Bartek1975 
początkujący


Dołączył: 23 Lis 2016
Posty: 20
Skąd: UK
Wysłany: Pią 23 Cze, 2017   

Na pierwszym zdjęciu jest własnie ta końcówka ze sterownika którą sie łaczy z końcówką wyświetlacza wraz z manetką (wyświetlacz z manetka jest zmontowany jako całość).
 
 
djmarcin56 
prezes


Pomógł: 5 razy
Wiek: 35
Dołączył: 05 Sie 2016
Posty: 522
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Pią 23 Cze, 2017   

Napisałeś tak chaotycznie że niewiadomo o co chodzi, masz w końcu nowy wyświetlacz czy sterownik? A co zostaje stare? Wszystko się da raczej podłączyć ale jak padł ci wyświetlacz ten s800 to kup nowy bo drogi nie jest a ten śmieszny z zdjęcia 2 sprzedaj.
_________________
Zbieram graty do swojej pierwszej konstrukcji ;)
 
 
Bartek1975 
początkujący


Dołączył: 23 Lis 2016
Posty: 20
Skąd: UK
Wysłany: Pią 23 Cze, 2017   

Mam nowy sterownik bo stary siadł.
Chciałem do niego podłączyc stary wyświetlacz i starą manetkę ale podłączenia nie grają bo nowy sterownik ma wejście na wyświetklacz i manetke pod jedno podłaczenie.
Mam również nowy wyświetlacz zmontowany fabrycznie razem z manetką i to pasuje do nowego sterownika (było w komplecie).
Jednak nie ma ten nowy wyświetlacz regulacji mocy silnika w przeciwieństwie do starego dlatego chciałem podłaczyc stary wyświetlacz pod ten nowy sterownik.

Mam nadzieję, że juz jasne :) .
 
 
djmarcin56 
prezes


Pomógł: 5 razy
Wiek: 35
Dołączył: 05 Sie 2016
Posty: 522
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Pią 23 Cze, 2017   

Pokaż ten nowy sterownik co to jest, masz jakąś rozpiskę do podłączenia do niego? 😀
Pewnie sterownik ma oddzielna wtyczkę do zmiany trybów wspomagania więc z tym drugim wyświetlaczem byś mógł sobie zrobić na oddzielny przełącznik.
_________________
Zbieram graty do swojej pierwszej konstrukcji ;)
 
 
Bartek1975 
początkujący


Dołączył: 23 Lis 2016
Posty: 20
Skąd: UK
Wysłany: Pią 23 Cze, 2017   

Niestety nie mam żadnej rozpiski do niego :( dlatego nie wiem jak to posprawdzać żeby podłączyć ten stary wyświetlacz i starą manetkę bo resztę podłączyłem i działa (samo działanie sprawdziłem z nowym wyświetlaczo-manetką).
 
 
glebor 
Zasłużony dla zlotu EV



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 10 Lis 2014
Posty: 1333
Skąd: Łódź
Wysłany: Śro 05 Lip, 2017   

Powiem ci tak, kable, które idą od manetki:



Ja do tych sterowników zarabiałem manetki z wyświetlaczem napięcia, więc schemat jest pewny :D

sterownik.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 4170 raz(y) 488,22 KB

_________________
Posiadam nowe zestawy napędowe 250-1700w 36-48v akumulatory w bidonie sanyo ga 48v 17.5Ah
Robię aku na zamówienie w prostopadłościanie i trójkącie

Pełna oferta:
epojazdy.blogspot.com

TEL: 796782663
Przy odbiorze osobistym - 10%
 
 
glebor 
Zasłużony dla zlotu EV



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 10 Lis 2014
Posty: 1333
Skąd: Łódź
Wysłany: Śro 05 Lip, 2017   

musisz teraz wiedzieć, do czego były stare kable podłączone od spalonego sterownika, czyli jakie napięcia były na wyświetlaczu, który chcesz podpiąć do obecnego sterownika. Multimetr w rękę i pomierzyć wzgledem masy. Spróbuję pomóc.

Pod tym linkiem masz opis przewodów od strony displaya led:
https://pl.aliexpress.com/item/LED-DISPLAY-MANUAL-control-panel-for-electric-bike-scooter-conversion-parts-lithium-battery-bike-instrument-intelligent/32797999718.html?isOrigTitle=true
_________________
Posiadam nowe zestawy napędowe 250-1700w 36-48v akumulatory w bidonie sanyo ga 48v 17.5Ah
Robię aku na zamówienie w prostopadłościanie i trójkącie

Pełna oferta:
epojazdy.blogspot.com

TEL: 796782663
Przy odbiorze osobistym - 10%
Ostatnio zmieniony przez Śro 05 Lip, 2017, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group