ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Jaki koszt baterii 10ah 24v litowa z ładowarką ?
Autor Wiadomość
garden15 
początkujący


Wiek: 30
Dołączył: 25 Maj 2017
Posty: 9
Skąd: kuj-pom
Wysłany: Pon 10 Lip, 2017   Jaki koszt baterii 10ah 24v litowa z ładowarką ?

Dzień dobry
Jaki koszt baterii 10ah 24v litowa z ładowarką ? nie mam żadnej starej litowej. Proszę pisać oferty tutaj lub na PW lub proszę o namiary z ceną ile taki zestaw kosztuje. Nie mam na myśli nowej ze sklepu bo takie sa po 2 tys
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pon 10 Lip, 2017   

Myślę, że się zmieścisz do 900 zł spokojnie.
 
 
pigmej181 
młodzik
BOOB


Dołączył: 15 Kwi 2017
Posty: 98
Skąd: PGN
Wysłany: Pon 10 Lip, 2017   

Myślałeś może nad lipo turnigy 4s 5000mah 20C hard case x 6 sztuk do tego bms ?
 
 
garden15 
początkujący


Wiek: 30
Dołączył: 25 Maj 2017
Posty: 9
Skąd: kuj-pom
Wysłany: Wto 11 Lip, 2017   

pigmej181 napisał/a:
Myślałeś może nad lipo turnigy 4s 5000mah 20C hard case x 6 sztuk do tego bms ?


Nie, a jakie zalety i jak to cenowo wygląda wszystko razem z ładowarką ?


I jaki zasięg powinien być na zdrowej baterii 10ah 24v ? przy silniku około 250w
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Wto 11 Lip, 2017   

Bez pedałowania jakieś 25 km co najmniej.
 
 
pigmej181 
młodzik
BOOB


Dołączył: 15 Kwi 2017
Posty: 98
Skąd: PGN
Wysłany: Śro 12 Lip, 2017   

24v to niskie napięcie - na rower takim minimum to 36 aby to jako tako jechało
koszt jednego pakietu to 130-150zł + dobra ładowarka
ja bym jednak wybrał lipo ponieważ zawsze możesz znaleźć jakieś zastosowanie prócz ebika (myślę o zimie gdzie mało kto jeździ elektrykiem)
 
 
garden15 
początkujący


Wiek: 30
Dołączył: 25 Maj 2017
Posty: 9
Skąd: kuj-pom
Wysłany: Śro 12 Lip, 2017   

pigmej181 napisał/a:
24v to niskie napięcie - na rower takim minimum to 36 aby to jako tako jechało
koszt jednego pakietu to 130-150zł + dobra ładowarka
ja bym jednak wybrał lipo ponieważ zawsze możesz znaleźć jakieś zastosowanie prócz ebika (myślę o zimie gdzie mało kto jeździ elektrykiem)



36v, ale mam silnik zintegrowany ze sterownikiem - wszystko all in one na 24v i raczej na wiekszym napieciu by sie moglo zepsuć. 1 pakiet do 150zł , a cala bateria z ladowarką ile by kosztowała ? na bateriach sie nie znam.
 
 
pigmej181 
młodzik
BOOB


Dołączył: 15 Kwi 2017
Posty: 98
Skąd: PGN
Wysłany: Śro 12 Lip, 2017   

tyle ze 24v to mało jak na rower :D jak już to na hulajnogę
dobra ładowarka do lipo 4 kanałowa to około 250-300zł + zasilacz
ja mówiłem o turnigy 4s 20C 5000mah hard case x 3 to masz 12s a ty jak na 24v to max 6s
jeden pakiet to 4s wiec kwestia lipo odpada chyba że będziesz się bawił na dwa 4s i dwa 2s czyli miałbyś 6s 10000mah
koszt pakietów 2s hardcase to też coś około 100zł
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro 12 Lip, 2017   

garden15 napisał/a:

36v, ale mam silnik zintegrowany ze sterownikiem - wszystko all in one na 24v .

Zrób zdjęcie, bo jeśli to firmowy rower zintegrowany, to nie tylko możesz mieć problem z niefirmowym aku ale nawet z zasilaczem .
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
djmarcin56 
prezes


Pomógł: 5 razy
Wiek: 35
Dołączył: 05 Sie 2016
Posty: 522
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Śro 12 Lip, 2017   

Jeśli tylko będzie współpracować bateria z rowerem bez przeszkód to rób lub kup baterie 24v na li-ion nie żadne lipo i kombinowanie, będzie lepiej i taniej, nie słuchaj tych bzdur jakoby 36v to minimum, miałem przekladniowke na 24v na starych 3 letnich żelach i rowerek ładnie jeździł tyle że długo nie wytrzymał obciążenia aku to jest manetki na maksa, ale 30km/h śmigał i to od zera. Ładowarka na 24v to 100zl lub mniej a bateria to już zależy czy sama czy z obudową i bms i jakiej pojemności.
_________________
Zbieram graty do swojej pierwszej konstrukcji ;)
Ostatnio zmieniony przez djmarcin56 Czw 13 Lip, 2017, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
pigmej181 
młodzik
BOOB


Dołączył: 15 Kwi 2017
Posty: 98
Skąd: PGN
Wysłany: Śro 12 Lip, 2017   

djmarcin56 napisał/a:
Jeśli tylko będzie współpracować bateria z rowerem bez przeszkód to rób lub kup baterie 24v na li-ion nie żadne lipo i kombinowanie, będzie lepiej i taniej, nie słuchaj tych bzdur jakoby 36v to minimum, miałem przekladniowke na 24v na starych 3 letnich żelach i rowerek ładnie jeździł tyle że długo nie wytrzymał obciążenia aku to jest manetki na maksa, ale 30km/h śmigać i to od zera. Ładowarka na 24v to 100zl lub mniej a bateria to już zależy czy sama czy z obudową i bms i jakiej pojemności.

co masz na myśli pisząc bzdury na temat mojej wypowiedzi ? Podałem koledze rozwiązanie które ja osobiście sprawdziłem i jestem przekonany co do sprawności (mowa o lipo)
 
 
wibi 
szef


Pomógł: 42 razy
Dołączył: 23 Sie 2014
Posty: 1072
Skąd: Śląsk
Wysłany: Śro 12 Lip, 2017   

Wydaje ni się, że kol.djmarcin56 ma rację,sam mam rowerek na 24 (25)V i oryginalną baterię LiJon (7s a nie 6s!) i nawet w lekko pagórkowatym terenie sprawdza się b.dobrze i chociaż jeżdżę głównie na 36V (10s) to ta 25V zawsze jest w rezerwie a żeby nie "leżakowała" to co jakiś czas albo ją pożyczam albo sam rozjeżdżam i ładuję.Jeśli chodzi o koszt tych HardCase to niestety są droższe a na dodatek taki już zmontowany pakiet potrzebuje specjalnej ładowarki "modelarskiej" a nie standardowej i na standardowe napięcia co również nie sprzyja długowieczności gdyż bateria pracuje praktycznie bez BMSa w trakcie rozładowania.
 
 
pigmej181 
młodzik
BOOB


Dołączył: 15 Kwi 2017
Posty: 98
Skąd: PGN
Wysłany: Czw 13 Lip, 2017   

co ma bms do rozładowywania lipo ? nie rozumiem tego, osobiście mam hardcase turnigy 4s 20c 5000mah które używam w rowerze jak i w dronie, przy octocopter pakiety mają większe obciążenie (w moim przypadku pobór to około 75-80A przy czym wioadomo nikt nie lata na jednym pakiecie).
Możesz mi powiedzieć dlaczego lipo bez bms jest bardziej obciążone podczas rozładowywania mimo że pakiety tego samego typu i rodzaju wykorzystuję w modelarstwie RC przy czym producent zaleca jedynie balansowanie cel i nie rozładowywanie celi poniżej zadanej wartości, przy czym należy zwrócić uwagę że budżetowy ebike pobiera mniej A niż octocopter pod lustro :)
 
 
djmarcin56 
prezes


Pomógł: 5 razy
Wiek: 35
Dołączył: 05 Sie 2016
Posty: 522
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Czw 13 Lip, 2017   

pigmej181 napisał/a:

co masz na myśli pisząc bzdury na temat mojej wypowiedzi ? Podałem koledze rozwiązanie które ja osobiście sprawdziłem i jestem przekonany co do sprawności (mowa o lipo)


Miałem na myśli, że bzdura to
- minimalne napięcie 36v a 24v to tylko do hulajnogi
- będzie tu lepsze lipo? dla kogo będzie lepsze? dla ciebie może jest a dla kolegi nie będzie...

kolega szuka zapewne rozwiązania jak najbardziej bezobsługowego i taniego a przy tym pewnego, twoje ma tu same minusy:
- większa cena zarówno pakietu jak i ładowarki( ładowarki 3 krotnie wyższa)
- większa masa
- wiecej zabawy z ładowarką i pilnowaniem aku przy lipo
- łatwiej o rozjazdy cell w lipo + trzeba je bardzo pilnować bo nigdy nie wiadomo które nagle umrze z dziwnych pryczyn i będzie do wymiany i kolejne koszty
- aku 24v to 7s a nie 6s więc już wogóle by musiał dzielić te pakiety i by mu wyszło nie ekonomicznie
- z kąd założenie, że będzie miał z lipo jakiś inny użytek? ty bawisz się dronami to ci sie przyda i dla ciebie jest lepsze lipo, pozatym wiesz jak się z nim obchodzić i ładowarkę już masz do niego a 99% ludzi wykorzysta te aku tylko do roweru

Teraz chyba koledze będzie łatwiej podjąć decyzję, do tego silnika nie potrzeba więcej niż 24v, prąd z aku nie będzie duży bo zapewne 17A i kolega tanio złoży jakiś fajny aku który będzie ekonomiczny bo ogniwa nie bedą bardzo obciążane.
_________________
Zbieram graty do swojej pierwszej konstrukcji ;)
 
 
wibi 
szef


Pomógł: 42 razy
Dołączył: 23 Sie 2014
Posty: 1072
Skąd: Śląsk
Wysłany: Czw 13 Lip, 2017   

pigmej181 napisał/a:
co ma bms do rozładowywania lipo ? nie rozumiem tego...


Odpowiem ci takim starym przysłowiem "Nauka to Potęgi klucz"
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group