ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
problem z opona
Autor Wiadomość
furifurius 
stażysta


Pomógł: 1 raz
Wiek: 42
Dołączył: 23 Sie 2016
Posty: 138
Skąd: Ustka/Leixlip(IRL)
Wysłany: Śro 12 Lip, 2017   problem z opona

Czolem panowie(i panie).
Budowa posuwa sie do przodu (zalaczam obrazek). Dalej juz nic nie zrobie dopoki nie dostane kontrolera (tas, jak to czytasz, odpowiedz prosze na PW, bo nie wiem czy mam zamawiac te dodatkowe zlaczki na sklepie czy po prostu przelac ci pieniadze)

Mam jednak pewien problem z obrecza i opona. Troche do siebie nie pasuja, opona w jednym miejscu jest grubsza niz na reszcie obwodu. Powoduje to wrazenie jakbym bez przerwy jechal po lekko pofaldowanym terenie. Probowalem ja ukladac, spuszczalem powietrze i pompowalem spowrotem z 10 razy, ale nic to nie daje. Zawsze gdzies okazuje sie grubsza (za kazdym razem w innym miejscu). Wlasnie przejechalem sie dookola osiedla jakies 3 km praktycznie bez powietrza majac nadzieje, ze sie sama ulozy ale efekty sa slabe (jest troche lepiej ale niewiele).
Dodatkowo jak za ktoryms razem ja pompowalem to wyskoczyla z obreczy i detka bokiem wyszla...
Jest moze jakis magiczny trik jak ulozyc opone na obreczy? Mam jezdzic w kolko dalej liczac na to ze sie ulozy? Czy moze albo z jedna albo z druga cos jest nie tak?
Obrecz to http://nexun.pl/sklep/szp...ch1-mad-26.html
A opona to WTB Vigilante 2.3

Pozdrawiam

DSC_0240.JPG
Pobierz Plik ściągnięto 292 raz(y) 1,85 MB

 
 
Wojtas82 
kierownik



Pomógł: 2 razy
Wiek: 42
Dołączył: 18 Kwi 2017
Posty: 372
Skąd: Gdynia
Wysłany: Śro 12 Lip, 2017   

A do jakiego ciśnienia pompowałeś? U mnie było podobnie. Dopompowałem do prawie maksymalnego dopuszczalnego ciśnienia wskazanego na oponie i problem sam się rozwiązał. Ponadto opona z czasem się układa.
 
 
Dlugas 
dyrektor
Bob budowniczy :)



Pomógł: 10 razy
Wiek: 47
Dołączył: 06 Gru 2015
Posty: 439
Skąd: Cz-wa
Wysłany: Śro 12 Lip, 2017   

Ja miałem taki problem z oponą Crazy Bob -też jakby była za mała. podjechałem na stację z samą felgą i oponą i nabiłem powietrza ile wlezie. Obracałem , uderzałem o asfalt, naciskałem piętą buta- aż w końcu wskoczyła. Spróbuj, może się uda.
_________________
Spark Super Hadron 654
 
 
furifurius 
stażysta


Pomógł: 1 raz
Wiek: 42
Dołączył: 23 Sie 2016
Posty: 138
Skąd: Ustka/Leixlip(IRL)
Wysłany: Śro 12 Lip, 2017   

Wojtas82 napisał/a:
A do jakiego ciśnienia pompowałeś? U mnie było podobnie. Dopompowałem do prawie maksymalnego dopuszczalnego ciśnienia wskazanego na oponie i problem sam się rozwiązał. Ponadto opona z czasem się układa.


Problem jest taki, ze nie mam manometru wiec nie mam jak ustalic cisnienia. Jak jezdzilem po osiedlu to mialem napapowane tylko ciut ponad to zeby odrecz nie udezala o asfalt. Wyszedlem z zalozenia ze im mniej powietrza tym latwiej bedzie oponie ulozyc sie rowno na obreczy.
Zaraz przetestuje twoj sposob - napompuje na max i zrobie kolejna rundke, wjade na jakas lake zeby nierownosci byly i opona bardziej pracowala.

Zastanawiam sie czy aby nie prysnac WD-40 pomiedzy opone a felge, zeby latwiej sie wzgledem siebie przesuwaly, ale mam obawy jak WD-40 dziala na gume.
Pozdrawiam
 
 
furifurius 
stażysta


Pomógł: 1 raz
Wiek: 42
Dołączył: 23 Sie 2016
Posty: 138
Skąd: Ustka/Leixlip(IRL)
Wysłany: Śro 12 Lip, 2017   

Dlugas napisał/a:
Ja miałem taki problem z oponą Crazy Bob -też jakby była za mała. podjechałem na stację z samą felgą i oponą i nabiłem powietrza ile wlezie. Obracałem , uderzałem o asfalt, naciskałem piętą buta- aż w końcu wskoczyła. Spróbuj, może się uda.


Ja mam odwrotny problem - opona wydaje sie byc ciut za duza
 
 
Wojtas82 
kierownik



Pomógł: 2 razy
Wiek: 42
Dołączył: 18 Kwi 2017
Posty: 372
Skąd: Gdynia
Wysłany: Śro 12 Lip, 2017   

Nic nie pryskaj. Jedź do najbliższej stacji benzynowej z kompresorem lub do jakiegoś serwisu rowerowego. Powinni Ci to zrobić na darmo :)
 
 
furifurius 
stażysta


Pomógł: 1 raz
Wiek: 42
Dołączył: 23 Sie 2016
Posty: 138
Skąd: Ustka/Leixlip(IRL)
Wysłany: Śro 12 Lip, 2017   

Wojtas82 napisał/a:
Nic nie pryskaj. Jedź do najbliższej stacji benzynowej z kompresorem lub do jakiegoś serwisu rowerowego. Powinni Ci to zrobić na darmo :)


Pomoglo :)
Napompowalem na "twardo" przejechalem sie do sklepu po browca i juz tylko minimalnie podskakuje. Zaraz zrobie rundke 5km po parku (trawa, szuter, nierownosci) i mam nadzieje, ze sie calkiem ulozy.
Poydrawiam
 
 
Wojtas82 
kierownik



Pomógł: 2 razy
Wiek: 42
Dołączył: 18 Kwi 2017
Posty: 372
Skąd: Gdynia
Wysłany: Śro 12 Lip, 2017   

No i pięknie. Ja również pozdrawiam.
 
 
R432 
brygadzista


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 06 Sty 2016
Posty: 223
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro 12 Lip, 2017   

Ja crazybob u siebie "na mydło" zakładam i po problemie
 
 
furifurius 
stażysta


Pomógł: 1 raz
Wiek: 42
Dołączył: 23 Sie 2016
Posty: 138
Skąd: Ustka/Leixlip(IRL)
Wysłany: Śro 12 Lip, 2017   

Wycieczka w teren pomogla jeszcze bardziej, teraz delikatne falowanie da sie zauwazyc tylko jadac po idealnie plaskim asfalcie, jak dla mnie jest wystrczajaco dobrze, a pewnie z czasem sie jeszcze lepiej ulozy.
Dzieki za pomoc :)
Pozdrawiam
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Śro 12 Lip, 2017   

Skombinuj z wulkanizacji trochę smaru, który stosują do zakładania opon samochodowych. Nasmaruj obręcz i oponę i dowal ciśnienia, ile fabryka dała, powinno się samo ułożyć. Chyba, że opona jest fabrycznie przekoszona, miewałem takie przypadki. Za cholerę nie dała się ułożyć, kupiłem opony Kenda i same się ułożyły idealnie. Kwestia jakości.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group