ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Metodyka naprawy roweru elektrycznego.
Autor Wiadomość
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Czw 27 Paź, 2016   



Trochę zabawy było. Podłączyłem impulsator w miejsce PAS (musiałem walczyć z wypełnieniem impulsów, bo były za krótkie przerwy), odpiąłem z panela przewód regulacji wspomagania (2,3,4V) i tu podpiąłem sygnałowy z manetki a samą manetkę oczywiście do 5V.
Przed przeróbką sprawdziłem, że wspomaganie działa jednakowo bez względu na szybkość pedałowania.
Teraz rusza normalnie z manetki a przycisk wielkości wspomagania jest bezużyteczny.
Ale taki był zamiar ;)
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Nie 30 Paź, 2016   

Wychodzi na to, że do przeróbki na manetkę nie potrzeba nowego kontrolera z takim wejściem.
Trzeba tylko oszukać kontroler, że się pedałuje (impulsator) i w miejsce panela, na sygnałowy idący do kontrolera, po odcięciu od panela, podajemy napięcie z suwaka manetki. Ot i cała przeróbka ;)
Pod warunkiem, że wspomaganie działa jednakowo bez względu na nacisk na pedały. Wspomaganie ma działać na jednakowym poziomie bez względu na szybkość pedałowania.
Jak trafi mi się taki, który jest zależny od siły nacisku do przeróbki, to wtedy powalczymy jak to oszukać.

Swoją drogą nie sprawdziłem, jak rozwiązano przycisk 6km/h, który powoduje, że rower sam jedzie powoli, bez pedałowania. Może tu jest jakiś haczyk i da się to zrobić bez impulsatora.
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Śro 12 Lip, 2017   

Ciekawostka. Działał i przestał. BLDC. Okazało się, że walnięte było złącze baterii. Śrubka nie do końca haczyła o przewód i się popaliła, lutowanie pomogło ;)
Rower robiony 2 miechy temu :)

Przy okazji metoda na padnięte zasilanie 5V bez rozbierania kontrolera. Dokładamy na zewnątrz stabilizator 7805 i po bólu :) Trzeba jednak pamiętać, że pracuje on do 30V, więc diody zenera konieczne do zbicia napięcia zasilającego do poniżej 30V, tak samo, jak robię to przy woltomierzach cyfrowych. Zasilamy tym manetkę, PAS i hallotrony. Pobór prądu jest nieduży, więc zener i scalak daje radę.
 
 
Zygmunt 
początkujący


Wiek: 43
Dołączył: 18 Sty 2018
Posty: 8
Skąd: Opole
Wysłany: Czw 18 Sty, 2018   

Zakupilem zonie rower elektryczny hercules ktory nie dziala, chcac sprawdzic silnik w kole przednim ,podlaczajac zasilacz do dwóch z trzech przewodow leca iskry, ma ktoś pomysł dlaczego? Dodam ze silnik protanium a zasilacz do ladowania akumulatora tego roweru! Koło przednie nie kreci sie do tylu (tak ma być?)

15162946030471342408818.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 407 raz(y) 1,76 MB

 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Czw 18 Sty, 2018   

Możliwe, że to silnik bezczujnikowy i wtedy na wszystkich 3 przewodach będzie zwarcie dla ładowarki.
Koło powinno się kręcić do tyłu z lekkim oporem. Jeśli nie, to rozbieraj silnik i zobacz co jest w środku.
 
 
Zygmunt 
początkujący


Wiek: 43
Dołączył: 18 Sty 2018
Posty: 8
Skąd: Opole
Wysłany: Czw 18 Sty, 2018   

Przy rozebraniu silnika mam problem ! Po odkreceniu tych trzech srubek niewiem co dalej, czy próbować odkręcić ten dekel, albo odkręcić oske ?

1516297977845-1322986372.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 483 raz(y) 1,89 MB

 
 
Rugorlos27 
stażysta


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Lip 2016
Posty: 156
Skąd: Sandomierz(okolice)
Wysłany: Czw 18 Sty, 2018   

Widać 3 kable od faz. Musisz mieć kontroler do silników bldc żeby ten silnik się kręcił. Nie "odpalisz" go z zasilacza. O ile nie spaliłeś uzwojeń przy wcześniejszych próbach.
 
 
Zygmunt 
początkujący


Wiek: 43
Dołączył: 18 Sty 2018
Posty: 8
Skąd: Opole
Wysłany: Czw 18 Sty, 2018   

Czyli najlepiej od czego zaczac?
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Czw 18 Sty, 2018   

Musisz odkręcić z osi wszystkie nakrętki i próbować ściągaczem, albo ostrym nożem, śrubokrętem ściągnąć dekiel. Silnik nie wygląda na nowy, więc trzeba zajrzeć do środka i stwierdzić jego stan. Powinien się kręcić w obie strony, z tym, że w jedną może być trochę ciężej. O ile w środku jest wolnobieg.
 
 
Rugorlos27 
stażysta


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Lip 2016
Posty: 156
Skąd: Sandomierz(okolice)
Wysłany: Czw 18 Sty, 2018   

No ale po co rozbierać silnik skoro nie wiadomo czy to jego wina?
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Czw 18 Sty, 2018   

Dlatego, że powinien się kręcić w obie strony a tego nie robi. W silniku jest jakaś usterka.
Poza tym, ten zasilacz, to jest zasilacz, a nie ładowarka do akumulatorów.
 
 
Zygmunt 
początkujący


Wiek: 43
Dołączył: 18 Sty 2018
Posty: 8
Skąd: Opole
Wysłany: Czw 18 Sty, 2018   

Nie mam pomysłu jak to rozebrać a Nie chce zepsuć! Może ten dekel się rozkręca?

15163023055051336482749.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 515 raz(y) 1,87 MB

 
 
Rugorlos27 
stażysta


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Lip 2016
Posty: 156
Skąd: Sandomierz(okolice)
Wysłany: Czw 18 Sty, 2018   

zeeltom napisał/a:
Dlatego, że powinien się kręcić w obie strony a tego nie robi. W silniku jest jakaś usterka.
Poza tym, ten zasilacz, to jest zasilacz, a nie ładowarka do akumulatorów.

Nie zauważyłem tego, mój błąd :oops:
 
 
JerzyZ 
Zasłużony dla zlotu EV



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 794
Skąd: Warszawa - Ursynów
Wysłany: Czw 18 Sty, 2018   

Zygmunt napisał/a:
Nie mam pomysłu jak to rozebrać a Nie chce zepsuć! Może ten dekel się rozkręca?
Prawie chyba na pewno trzeba odkręcić ten dekiel - tylko dobrze byłoby wiedzieć, w którą stronę.
A tak na poważnie: https://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1865&highlight=protanium
 
 
Zygmunt 
początkujący


Wiek: 43
Dołączył: 18 Sty 2018
Posty: 8
Skąd: Opole
Wysłany: Czw 18 Sty, 2018   

No to będę musiał skonstruować Klucz, a gwint może być lewy?kiedy odkrece to się zamelduje!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group