ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Motocykl-skonstruowany-przez-studentow-Politechniki-
Autor Wiadomość
maran_hand 
dyrektor



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 01 Lut 2015
Posty: 459
Skąd: Warszawa-Sadyba
Wysłany: Czw 20 Lip, 2017   

O mnie, bo jeszcze po nikim innym na tym forum taksówkarz nie jeździł ;) choć historia jest trochę inna od Twojego skrótu.. mniejsza z większym.
Można wykupić OC na rower. Można też wykupić OC nie jako od wszystkich Twoich działań. Ja mam takie wykupione w opcji ubezpieczenia mieszkania do 50 tys zł. Wiem, że zaraz ktoś powie że rower nie jest rowerem, jest nielegalny itd. Ale kto i jak to sprawdzi? Wbrew pozorom ubezpieczyciel woli wypłacić niż sprawdzać bo koszty ekspertyzy będą dla niego nieopłacalna oczywiście do jakiejś tam sumy. Nikt też Ci roweru nie zabierze, no chyba że będzie to sytuacja związana np. z utratą życia więc zawsze masz czas by przystosować rower do tego co "powinno być". Pamiętaj też że silnik elektryczny weźmie tyle ile włożysz i co najwyżej się spali więc tłumaczenie że sterownik był ustawiony na zgodne z prawem parametry powinno wystarczyć, tak mi się wydaje. A w związku z tym, że nie są to według Ciebie rowery, według prawa nie są to skutery ani motorowery bo nie możesz tak ich zarejestrować to co to jest?? Według mnie najbliżej naszym sprzętom do rowerów i tego zawsze i wszędzie trzeba się trzymać ;)
_________________
🔋 3,5 sztuki ;) 🔌 - https://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=6828
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=3860 http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=5181
 
 
Mobil 
prezes


Pomógł: 5 razy
Wiek: 104
Dołączył: 21 Wrz 2015
Posty: 656
Wysłany: Czw 20 Lip, 2017   

Jeśli to ma pozostać tak jak jest teraz to nie powinno się nawet poruszać tematów nielegalności na forum, jeździć kulturalnie i bezpiecznie a konstrukcje budować jak najbardziej przypominające rower. Kłamstwo wypowiedziane 100razy staje się prawdą więc trzeba ustalić , że nikt tu nie ma nielegalnego rowerka a jak już to wszyscy jeżdżą tylko poza drogami publicznymi :razz: Im mniej szymu tym lepiej, serio...
 
 
midi 
młodzik


Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 27 Cze 2016
Posty: 90
Skąd: Radom
Wysłany: Czw 20 Lip, 2017   

Ja na swoim Falconie jeżdżę 20-25km/h po ścieżkach rowerowych , nie raz przejeżdżam koło policjantów, czasem nawet coś do mnie zagadają ale nigdy nie miałem sytuacji żeby chcieli mnie zatrzymać bo po prostu jadę bezpiecznie. Nie ma co się oszukiwać że jest problem z jazdą takim rowerem po mieście, problem jest jak ktoś zapiernicza tak że faktycznie może zabić kogoś a to na pewno zwraca uwagę nie tylko policjantów ale każdego z obserwatorów. Falcon waży około 60kg i nie ma mocnych na tak ciężki rozpędzony pojazd który jest zdecydowanie niebezpieczny i żartów nie ma. Jestem zdania że jeśli jedziemy ostrożnie i przepisowo to nikt nas nie zatrzyma a jeżeli już to po ty by zapytać co to takiego, dziś trafiło mi się chyba ze sześciu zaciekawionych z którymi sobie miło porozmawiałem.
Wolna jazda też sprawia przyjemność i wydaje mi się że musimy wyrobić w sobie kulturę jazdy na takich sprzętach nie ma potrzeby pokazywać że nasz rower jest szybszy i zapierniczać za wszelka cenę. Ja wyżywam się w lesie i tam jadę tak szybko jak potrafię jak coś pójdzie nie tak to będzie tylko mój problem i sam sobie będę winien ale jak ktoś potrąci lub zabije dziecko na ścieżce rowerowej to sam nie miał bym dla takiego tępego bydlaka litości.
Pozdrawiam serdecznie.
 
 
Tomas 
szef


Pomógł: 20 razy
Wiek: 42
Dołączył: 23 Mar 2015
Posty: 1740
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw 20 Lip, 2017   

Dokładnie. Dobrze prawisz midi :smile:
 
 
dynamik 
brygadzista
dynamik


Dołączył: 17 Cze 2015
Posty: 295
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Czw 20 Lip, 2017   

Chłopaki ja Wam zyczę dużo frajdy, .. ale troche to przypomina goscia , który kupuje Ferrarii , by jeżdzić spokojnie do kościoła :mrgreen: kogo Wy nabieracie.
_________________
tym piękniejszą otrzymasz odpowiedź, im mądrzejsze zadasz pytanie
 
 
midi 
młodzik


Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 27 Cze 2016
Posty: 90
Skąd: Radom
Wysłany: Czw 20 Lip, 2017   

To napiszę inaczej, jak kupił bym Ferrari to ścigał bym się na torach z profesjonalistami którzy mają maszyny podobnej klasy a nie z domorosłymi tunerami samochodów za 1000zł na publicznych drogach by pozabijać innych . Albo jest się facet i ma się rozum i jaja albo jest się wsiowy burak ( bez urazy dla ludzi ze wsi , sam mieszkam na wsi ) .
Jak wspomniałem, Falcon to maszyna do lasu takie enduro i tam jest jej środowisko życia jak zabieram go do miasta to się do tego miasta dostosowuję i nie zapierniczam dumny i na przedzie a jadę wolno, bezpiecznie i dla fanu, ludzie się oglądają, zaczepiają i wypytują a że gadatliwy jestem to jest z kim pogadać na temat który mnie kręci. Napiszę jak Tas, pokonałem watowicę złośliwą i potrafię sobie wyobrazić jak to źle może się skończyć chęć zwrócenia na siebie uwagi w stylu "bo co to nie ja i mój zajebisty rower".
Tak więc ja uważam że wykorzystuję 100% potencjału mojego e-bika i nawet pokusił bym się o stwierdzenie że był bym zadowolony gdy by prawo o ruchu drogowym nie wniosło nic nowego w sprawie naszych maszyn bo jestem zdania że " da się żyć " .
Pozdrawiam.
 
 
maran_hand 
dyrektor



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 01 Lut 2015
Posty: 459
Skąd: Warszawa-Sadyba
Wysłany: Czw 20 Lip, 2017   

A wracając do tematu "Motocykl skonstruowany przez studentów".. ;)
_________________
🔋 3,5 sztuki ;) 🔌 - https://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=6828
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=3860 http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=5181
 
 
sirgregs 
prezes


Pomógł: 24 razy
Dołączył: 14 Paź 2015
Posty: 933
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 20 Lip, 2017   

Czyli jak wyjadę motocyklem na ścieżkę rowerową i będę "jechał po prostu bezpiecznie" to będzie ok?
Jak to jest że każdy by chciał żeby inni przestrzegali przepisów ale "ja to nie muszę" bo to bo tamto ... bo jestem jedynym co myśli i nic się nie stanie ...
Rower - 250W, 48V, 25km/h, PAS ...

A motocykl z polibudy jest drogi i bez polotu. Seryjne motocykle elektryczne są pod każdym względem lepsze :razz:
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Czw 20 Lip, 2017   

Pany, ale 200 tysi to był budżet na moto ludków z wrocławia, nie z krakowa. Ludki z AGH mówiły, że budżet mieli o wiele bardziej skromny i ledwo ledwo się zmieścili.
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
dynamik 
brygadzista
dynamik


Dołączył: 17 Cze 2015
Posty: 295
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Pią 21 Lip, 2017   

A wracając do motocykli z forum, to mid z Wrocławia mi się podoba i w cenie mocnego falcona z homologacją cchetnie bym go kupił. :mrgreen: W seryjnej konstrukcji widziałbym jednak troche większy zasieg, tak powyżej 200km.
Te 200k za prototyp to też nie jest jakiś szok, co innego produkcja seryjna.
_________________
tym piękniejszą otrzymasz odpowiedź, im mądrzejsze zadasz pytanie
 
 
wwojciech 
brygadzista
wwojciech


Pomógł: 8 razy
Wiek: 37
Dołączył: 13 Wrz 2011
Posty: 264
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob 22 Lip, 2017   

No tak 200k to malutko, pewnie przeznaczyli 50 ram na crash testy, a to faktycznie kosztuje. Do tego opłacenie wykwalifikowanej kadry konstruktorskiej, wynajm pomieszczeń. Cieszę się, że moja uczelnia wykazała się taką krakowską oszczędnością i zmieściła się w budżecie.
 
 
Maju 
początkujący


Dołączył: 20 Paź 2015
Posty: 35
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: Sob 27 Sty, 2018   

Orientuje sie ktoś co to za silnik użyto do tego motorka z pwr? czy to nie czasem goldenmotor 5kW? czy to moze jakiś "lepszy" klon? bo bardzo podobny z wyglądu.
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Sob 27 Sty, 2018   

qs 8000w
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
Maju 
początkujący


Dołączył: 20 Paź 2015
Posty: 35
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: Nie 28 Sty, 2018   

qs-a to ma motorek z agh :P a ja pytałem o ten z pwr :)
_________________
poja.zdyel.ektryc.zne.org - tylko bez kropek
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Nie 28 Sty, 2018   

a no tak :)
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group