ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: tas
Sob 07 Gru, 2013
Dziecięcy gokart konwersja
Autor Wiadomość
mikews
[Usunięty]

Wysłany: Pon 17 Sie, 2009   Dziecięcy gokart konwersja

Postanowiłem pochwalić się swoją drugą konwersją.
Jest to mały dziecięcy gokart Kettler na kołach pneumatycznych, który pierwotnie miał napęd nożny czyli pedałki.
Niestety nie dysponuję zdjęciem jak to wyglądało przed rozebraniem.
Nie miałem też aż tyle zacięcia co zeeltom, żeby dokumentować krok po kroku dokonywane modyfikacje, więc przedstawiam go na etapie "beta".
W tej chwili jeździ już do przodu (przełącznik kierunku będzie dorobiony), hamuje więc najważniejsze jest zrobione :)
Kilka danych:
- silnik 24V 250W (żeby maluch mi się nie zabił),
- akumulatory żelowe Vipow 12V 14Ah x2
- sterownik YK40
- napęd na pasku z przełożeniem 1:5 (prędkość do 25km/h)


Mój maluch na gokarcie


Widok na mocowanie silnika i elektronikę


Pedał gazu (z manetki) i hamulca


Hamulec


Koło napędowe z paskiem.
 
 
Zbyszek Kopeć 
szef


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 3284
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon 17 Sie, 2009   

Ta maszyna EV też mi się podoba.
_________________
EKOLOGICZNY BO ELEKTRYCZNY WIĘC ŚLICZNY CZYLI NOWOCZESNY !
http://www.samochodyelektryczne.pl
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Wto 18 Sie, 2009   

Widzę, że ten pasek, to z allegro, ten wieloklinowy?
Napędzasz jedno koło, czy oś jest sztywna? Jak zamocowałeś kółko pasowe do koła i tarczę hamulca?
 
 
doomboy
[Usunięty]

Wysłany: Pią 21 Sie, 2009   

Świetny gokart ale nie weim czy 25 km/h to tak mało ?? przy takiej prędkości też mozną sie poodzierać można było zrobić przełożenie bardziej na moc tak by jechał 15-20 km/h
ale oogólnie też mnie ciekawi sposób mocowania zębatki i tarczy !!
 
 
mikews
[Usunięty]

Wysłany: Wto 25 Sie, 2009   

zeeltom napisał/a:
Widzę, że ten pasek, to z allegro, ten wieloklinowy?

Sam pasek jest kupiony "normalnie" w sklepie z paskami :) , natomiast na Allegro kupowałem koło napędowe. Było do niego też mniejsze na silnik ale po obliczeniach wyszło mi, że za wolno mój pojazd będzie jeździł, więc zamówiłem większe.
Ogólnie idea była taka, żeby gokart jeździł z podobną prędkością co miniquad czyli 25km/h. Do takiej prędkości zostało dobrane kółko na silnik.

zeeltom napisał/a:
Napędzasz jedno koło, czy oś jest sztywna? Jak zamocowałeś kółko pasowe do koła i tarczę hamulca?

Napędzane jest tylko jedno kółko. Po miniquadzie widzę, że sztywna oś przy dużym rozstawie kół daje spore opory na zakręcie, więc pozostawiłe w tylniej osi jedno kółko wolne. Tak zresztą było w oryginale.

Zamocowanie i tarczy hamulcowej i koła napędowego jest bardzo proste. Ślusarz wytoczył mi dwie odpowiednie tuleje-piasty czy jak to tam nazwać. Poniżej dokładne zdjęcia.



 
 
mikews
[Usunięty]

Wysłany: Wto 25 Sie, 2009   

doomboy napisał/a:
Świetny gokart ale nie weim czy 25 km/h to tak mało ?? przy takiej prędkości też mozną sie poodzierać można było zrobić przełożenie bardziej na moc tak by jechał 15-20 km/h

Jak napisałem wyżej, chodziło mi o nie za dużą prędkość, ale jednocześnie chciałem dostosować prędkość max do już jeżdżącego miniquada. Gdyby jeden z pojazdów jeździł wolniej, to miałbym wojnę między synami.
Na żywo nie wygląda to tak strasznie. Gokart jest niski i jeśli mały w nic nie przywali, to na zakręcie na pewno się nie wyłoży. Dla odróżnienia na miniquadzie mój starszy syn potrafi śmigać już na dwóch kołach :) .

doomboy napisał/a:
ale oogólnie też mnie ciekawi sposób mocowania zębatki i tarczy !!

Myślę, że powyższe zdjęcia wyjaśniły już wszystko.

Pozdrawiam
 
 
doomboy
[Usunięty]

Wysłany: Czw 10 Wrz, 2009   

Tak !!
Fotki wszystko wyjaśniły.... dziękuje bardzo za nie...
a co do jazdy na 2 kółkach radze uważać... wydaje sie to latwe ale te chinskie osie sa z papieru moj znajomy ukrecil w quadzie 110 atv :/ i koszt nowej 300 zł bo nie weim jak u pana ale u niego kazdy rez mial inna ilość ząbków :D wiec radze uważać bo jazda na dwóch kólkach nie jest daltylnej osi zdrowa jak chce jezdzic to założyc role i niech jezdzi na tylnych :D
 
 
mikews
[Usunięty]

Wysłany: Pią 02 Paź, 2009   

Tutaj mały filmik jak chodzą obie moje konstrukcje dosiadane przez synów:
FILM
 
 
Mibars 
kierownik
Leń patentowany



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 382
Skąd: Nadarzyn k. W-wy
Wysłany: Nie 04 Paź, 2009   

Starszy nieźle szaleje na tym quadzie :) Chyba jednak ten quad jest trochę przymały na niego :)

Polecam wrzucać filmy na Youtube, niech świat widzi, że w Polsce się dzieje w tematyce pojazdów elektrycznych! :)
_________________
No i jest :)
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Nie 04 Paź, 2009   

Dla niego za mały, a ja jeżdżę na takim samym i nie narzekam :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group