ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Miernik napiecia aliexpress dziwne dzialanie
Autor Wiadomość
Saku 
dyrektor



Wiek: 35
Dołączył: 29 Paź 2013
Posty: 400
Skąd: SWDN
Wysłany: Wto 22 Sie, 2017   Miernik napiecia aliexpress dziwne dzialanie

Witam,
Panowie kupile wymieniony w temacie miernik i dziwi mnie troszke jego zasada dzialania.
Czy to normalne ze gdy testuje go na zasilaczu laboratoryjnym np 30V i zmniejszam mu paramety w dol np 20V a miernik dalej wskazuje te same dane czyli 30V Dopiero gdzy na chwile odlacze mu zasilanie wskazuje wartosc zadana z zasilacza czyli 20V.
Wydaje mi sie ze cos jest z nim nie tak. Ma ktos taki?

https://pl.aliexpress.com/item/ROUND-3-color-LED-Battery-Indicator-and-hour-meter-for-golf-carts-car-electric-vehicle-scooter/32302375817.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.JMwBk3
 
 
Pavyan 
kierownik


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 17 Kwi 2015
Posty: 383
Skąd: Mazowsze
Wysłany: Śro 23 Sie, 2017   

Czy mierzysz to napięcie bezpośrednio na zaciskach zasilacza, bez żadnego obciążenia?
Czy miernik zasilacza (jeśli go posiada) wskazuje takie samo napięcie w tym samym momencie?
Czy jest tak samo, gdy włączysz na zaciski zasilacza jakiś rezystor, np. kilka kiloomów i na nim mierzysz napięcie?
Aaa, teraz dopiero zobaczyłem, że to w zasadzie jest "wskaźnik" - nie miernik lub woltomierz :grin:
Ale pytania - aktualne.
Chodzi mi ogólnie o to, że niektóre zasilacze - nieobciążone - mogą po obniżeniu napięcia wyjściowego regulatorem przez kilka sekund utrzymywać napięcie na zaciskach - podtrzymuje je najczęściej duży elektrolit na wyjściu, dopiero po tych kilku sekundach obniża się ono do ustawionej, aktualnej wartości; obciążenie zasilacza zmienia warunki, kondensator ma obwód dość szybkiego rozładowania.

Nie przesądzam oczywiście, że to ma miejsce u Ciebie - szukam możliwego wyjaśnienia.
A może to we wskaźniku jest jakiś większy kondensator na wejściu? Dziwne by to było, ale mechanizm byłby identyczny.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group