ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Rower dla żony - tani
Autor Wiadomość
Przemek 
prezes


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 12 Lip 2015
Posty: 758
Skąd: Katowice
Wysłany: Śro 26 Lip, 2017   Rower dla żony - tani

Witajcie, szukam jakiegoś niedrogiego wozidła dla żony, "nie daleko' siebie znalazłem taką ofertę
rozmawiałem z Panią ale jak to z kobiecina ciężko wyciągnąć od niej jakieś informacje zaczynając od rozmiaru kola - odpowiedz "normalne" kończąc na aku jaka chemia ? odpowiedz " slaby do wymiany"
może i to niedaleko bo jakieś 30k ale wole spytać najpierw was czy spotkaliście sie z takim jeździdlem i czy wato sie za nie brać, dodam że trochę udało mi sie stargować cenę ale na dodatkowe zdjęcia czekam już trzeci dzień .. i czekam dalej , Panowie co sądzicie - warto? pytam bo nie wiem czy w ogóle warto jechać go zobaczyć ?
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Śro 26 Lip, 2017   

Silnik DC zasilany z 36V, 3x12V 12Ah żele. Rozpędza się powoli do około 35 km/h. Szalu nie ma. Koła bodajże 18 cali.
 
 
Przemek 
prezes


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 12 Lip 2015
Posty: 758
Skąd: Katowice
Wysłany: Śro 26 Lip, 2017   

Zeltom, jak uważasz jet to warte 550 zł? przewoltował bym to na 12S i może nadlał bocznik, co sądzisz? brać czy szukać coś na kołach przynajmniej 26"
PS. jak masz coś godnego uwagi na oku to może byś podesłał :wink:
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Śro 26 Lip, 2017   

Kumpel sprzedał takie cudo za 400 zł ze sprawnymi (w miarę) akumulatorami. Ja osobiście bym w to nie szedł, ale wolna wola :)
 
 
Przemek 
prezes


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 12 Lip 2015
Posty: 758
Skąd: Katowice
Wysłany: Sob 29 Lip, 2017   

to jednak odpuszczę toto, a co powiecie na taki bardzo podobny do Rex-a, no i pytanie zaraz dotyczące prędkości czy da sie ją podnieść na oryginalnym sterowniku?, czy potrzeba wymienić sterownik

EDIT

co do prędkości czy wystarczy zwykłe przewoltowanie?
 
 
Mobil 
prezes


Pomógł: 5 razy
Wiek: 104
Dołączył: 21 Wrz 2015
Posty: 656
Wysłany: Sob 29 Lip, 2017   

Podejżewam blokade "na kabel" coś będzie trzeba przeciąć albo połączyć. :razz: Masz tam 3x 12v więc pewnie właśnie jest blokada i poleci ponad 30 ale to już Zeeltom będzie wiedział więcej :mrgreen:
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Sob 29 Lip, 2017   

Z tego, co wiem, to szybciej się nie da. Można ograniczyć. Normalnie jest do 25 km/h. Szybciej, to tylko przewoltowanie.
 
 
Przemek 
prezes


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 12 Lip 2015
Posty: 758
Skąd: Katowice
Wysłany: Sob 29 Lip, 2017   

no i stało się, jesteśmy po dłuuugiej i jak dla mnie strasznie wolnej wycieczce, czyli rower nabyty, mina małżonki po pierwszej przejażdżce - bezcenna - banan od uch do ucha, pytałem ją czy wie co to watowica, na razie chyba nie połączyła jeszcze banana z udanej przejażdżki do początków watowicy, ogólnie rower bardzo przyzwoity jak na cenę która utargowałem to w zasadzie można powiedzieć ze kupiłem go w cenie zestawu do elektryfikacji, jako że zawsze korzystałem z aku litu to nie spodziewałem sie że ten aku jest tak ciężki - masakra w projekcie "peta" która szykuje aku jest podobnej wagi a ile tam energii więcej, hoho, no nic oczywiście jak to przy używce pod koniec przejażdżki padła manetka - zaczęła sie kręcić jak młynek dookoła ale chyba gdzieś w przydasiach leży jakaś to podłącze jutro
co do
Cytat:
Szybciej, to tylko przewoltowanie

jak czujesz jak to sie będzie sprawować ? na manetce będzie szybciej a czy na pasie też? no i jak z "elektroniką " pseudo komputerka nie spali sie coś po przewalutowaniu np. diody stanu naładowania oświetlenie, titek, lampki ? teraz jest 36v mam aku liion 12s czyli 44~50V da rade to obsłużyć ? oprócz przejścia na lit to otworzę sterownik i podleję bocznik co by zwiększyć "kopa" by żonce oczy wciskało do oczodołów przy starcie :lol: heh niech poczuje watowice

podsumowując - zakup chyba udany za te kasę lepszy nie mógł być no i bardzo pozytywne zaskoczenie wielkością silnika całkiem spory kawal aluminium wielkości mxus-a po 10km ledwo ciepły tak ze można mu ostro pociść woltów i watów
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Nie 30 Lip, 2017   

Pierwsza sprawa to, czy wytrzyma sterownik. Światełka i cała otoczka, to chyba wiadomo. Kupiłem ostatnio sterowniki uniwersalne 36-48V. I takie polecam do przewoltowania. Oświetlenie może paść jak i cała otoczka na 36V, więc ostrożnie. Poza tym, rower, jak rower. Mnie nieszczególnie przypadł do gustu ze względu na wygląd, ale o gustach się nie dyskutuje ;)
 
 
Przemek 
prezes


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 12 Lip 2015
Posty: 758
Skąd: Katowice
Wysłany: Nie 30 Lip, 2017   

tak też myślałem o tych urządzeniach "peryferyjnych ze padną więc na razie odpuszczę sobie przeróbki baterii niech żonka się "wjeździ" w ten rower, aku podmienię jak te stracą pojemność bo dziwo po 20km z czterech diod stanu naładowania zostały 3 wiec chyba jest tak jak dziadzio który sprzedawał mówił że są prawie nowe
ps podlinkuj jak możesz sterownik o którym piszesz
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Nie 30 Lip, 2017   

http://allegro.pl/sterown...6908344219.html
 
 
Przemek 
prezes


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 12 Lip 2015
Posty: 758
Skąd: Katowice
Wysłany: Sob 19 Sie, 2017   

no i przyszedł czas na wymianę tych ciężkich jak ... aku kwasowych na lit, i pojawiło się pytanie dotyczące stacyjki zabudowanej w baterii dokładnie takiej



no i pytanie
1. ile ta stacyjka da radę bezpiecznie przenieść obciążenia by nie zacząć "kleić" i w końcu się zepsuć ?
pytam bo nie wiem czy w jej miejsce nie wstawić "esa" ale to może być kłopotliwe choć wykonalne, aczkolwiek dla żonki nieestetyczne :???:
2. kolejne pytanie do kolegów a w szczególności do kolegi w temacie ( pozdro Zeltom) pewnie w swojej karierze spotkałeś / spotkaliście się z rowerem z tematu, ile ze sterownika leci amper w piku ? dodam że były tam trzy aku takie - jeszcze sprawne ale ciężkie w 3 d...

pytanie moje są dla mnie dosyć warzne bo zamierzam z bocznikować odrobinę sterownik by maszyna ruszała trochę żwawiej ale po tym zabiegu obawiam się o tą stacyjkę, czy ona to przeniesie?( choć nawet nie wiem ile przenosiła dotychczas) :roll: dodam że jest "lepiej " wykonana niż nasze popularne forumowe służące do podawanie napięcia na "stacyjkę sterownika"

dzięki
 
 
Przemek 
prezes


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 12 Lip 2015
Posty: 758
Skąd: Katowice
Wysłany: Nie 20 Sie, 2017   

i jak Panowie nikt nic nie wie o obciążalności takiej stacyjki ?

a może spotkaliście się z tego typu bezpiecznikiem jest mały więc można by go ładnie zabudować i dzięki niemu ominą bym stacyjkę
chyba ze macie coś innego na "oku" widziałem wiele mini bezpieczników ale większość z nich ma możliwość tylko włączenia po "wybiciu" a ja potrzebował bym z możliwością także ręcznego rozłączania
 
 
Przemek 
prezes


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 12 Lip 2015
Posty: 758
Skąd: Katowice
Wysłany: Śro 23 Sie, 2017   

no trochę uaktualnię, bateria na oryginalnych aku kwasowych - waga 14kg przeróbka na lit waga 6kg, rower przyjął przewoltowanie na 10S czyli 42V żadne urządzenia peryferyjna niepadły, sterownik w piku pobiera 14A, jak zbocznikuję sterownik do około 25A to napisze jak będzie zachowywać sie ta nieszczęsna stacyjka bo mam wrażenie że padnie ale to sie jeszcze zobaczy
 
 
Przemek 
prezes


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 12 Lip 2015
Posty: 758
Skąd: Katowice
Wysłany: Śro 23 Sie, 2017   

sterownik zbocznkowany użyłem drucika ze skrętki telefonicznej niczego cięszego nie miałem i niestety z 14 A zrobiło sie 35A a z ~ 500w 1200W no i wywaliło bezpiecznik 15A wiedz na razie odpuściłem bocznikowanie może jak znajdę cieniutki drucik to ponowę próbę musiał by to chyba być drucik z cewki około 0,2-3mm
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group