ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Wymiana silnika 8fun bez zmiany akumulatora
Autor Wiadomość
andy101 
początkujący


Dołączył: 13 Sie 2017
Posty: 10
Skąd: Krosno
Wysłany: Pon 28 Sie, 2017   Wymiana silnika 8fun bez zmiany akumulatora

Jako początkujący chciałbym się przywitać i proszę o wyrozumiałość. Potrzebuję kilku podstawowych informacji

Posiadam zamontowany silnik 8fun 250w w tylnym kole. Posiadam jedynie wspomaganie na manetce. Chciałbym wymienić silnik na mocniejszy bez zmiany akumulatora. Obecnie posiadam aku 36v 14,5 Ah. Pytanie laika, czy wymiana silnika na mocniejszy pozwoli na wjazd na wzniesienia bez wspomagania pedałowaniem ? Oczywiście po asfalcie w terenie miejskim. Mieszkam w pagórkowatej dzielnicy i mój silniczek nie wyrabia przy wzniesieniach w granicach 10 - 12 % nachylenia. Jaka była by minimalna niezbędna moc przy mojej wadze 85 kg ? 350w, 500w ? Proszę o informacje jak zachowują się silniki które w opisie mają 48v przy zasilaniu napięciem niższym ? Czy zapewniają wystarczającą moc ? Nie ukrywam że zależy mi na jak najniższych kosztach przeróbki.
_________________

Ostatnio zmieniony przez andy101 Pon 28 Sie, 2017, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pon 28 Sie, 2017   

Na początek spróbuj zwiększyć prąd sterownika, może wystarczy.
 
 
Majster 
stażysta
Elektronik



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 03 Cze 2015
Posty: 131
Skąd: Tychy
Wysłany: Pon 28 Sie, 2017   

Mam silnik 8Fun w tylnim kole 500W, sterownik daje do 1000W w koło. Bateria 52V. Zestaw pozwala na podjazdy około 20 stopni na samej manetce, vmax 45 km/h.

Jaki masz sterownik? Sama wymiana silnika nic nie da, bo to sterownik oddaje moc. Jak masz możliwosć możesz zwiększyć moc do 500w obserwując czy silnik się zbyt mocno nie grzeje.
_________________
Jeżdżę na "Discovery One" - 9c 10x6, 16s3p 60V 15Ah, GT 1500W, prędkość maks. 50km/h, zasięg 40-80 km

Więcej na temat budowy roweru na:
https://www.facebook.com/...yczneDiscovery/
Oraz
https://discoveryebikes.blogspot.com/
 
 
smekes 
młodzik



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Wrz 2016
Posty: 85
Skąd: Żyrardów
Wysłany: Pon 28 Sie, 2017   

A jakie spadki napięć masz na aku podczas podjazdów? Moc zależy bardziej od aku niż silnika, 'tabliczka'silnika tylko informuje ile producent przewidział, że przy tylu ile podane powiedzmy przez 5 lat będzie bez awaryjnie funkcjonować, a wiadomo ludzie różnie ważą i różne rzeczy robią.
 
 
andy101 
początkujący


Dołączył: 13 Sie 2017
Posty: 10
Skąd: Krosno
Wysłany: Pon 28 Sie, 2017   

smekes napisał/a:
A jakie spadki napięć masz na aku podczas podjazdów? Moc zależy bardziej od aku niż silnika, 'tabliczka'silnika tylko informuje ile producent przewidział, że przy tylu ile podane powiedzmy przez 5 lat będzie bez awaryjnie funkcjonować, a wiadomo ludzie różnie ważą i różne rzeczy robią.


Posiadam manetkę ze zintegrowanym wskaźnikiem napięcia i kluczykiem. Przy 100 % naładowanym akumulatorze bez obciążenia pokazuje 41v przy mocnych podjazdach ok 37 - 36.
Na baterii mam oznaczenia
Model: LT10S2P Li-ion
Rating: 36V 14,5Ah(522Wh)
Sterownik dokładnie obejrzę wieczorem.
Małe chińskie rączki włożyły coś takiego

na jaki można by bezpiecznie wymienić ? Interesuje mnie sterownik jak najmniejszy gabarytowo, ponieważ u mnie całość zamontowana jest w małym pudełeczku. Czy sterownik np. S09P 500W 36V/48V będzie bezpieczny dla silnika ?


dApPA-SErRlp.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 202 raz(y) 133,72 KB

DSC03834.JPG
Pobierz Plik ściągnięto 986 raz(y) 802,15 KB

DSC03833.JPG
Pobierz Plik ściągnięto 972 raz(y) 799,91 KB

_________________

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group