ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Wysuwanie sie kola przy dokrecaniu
Autor Wiadomość
furifurius 
stażysta


Pomógł: 1 raz
Wiek: 42
Dołączył: 23 Sie 2016
Posty: 138
Skąd: Ustka/Leixlip(IRL)
Wysłany: Śro 02 Sie, 2017   Wysuwanie sie kola przy dokrecaniu

Hej
Mam drobny problem przy dokrecaniu kola, mianowicie przy dokrecaniu juz pod sam koniec ma ono tendecje do wylazenia z widelek. Trza to robic malymi kroczkami i zawracac je spowrotem przy pomocy mlotka. Spotkal sie ktos moze z czyms takim? Mam sie tym martwic? Jak tak, to jak temu zaradzic?
Uknulem teorie, ze to moze spowodu samokontrujacych sie nakretek (nie wiem czy to dobra nazwa, chodzi o takie z kolnierzem z zebami ktore wrzynaja sie w aluminium w widelkach). Moze by dac normalne nakretki + podkladki sprezynowe?
Pozdrawiam
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Śro 02 Sie, 2017   

Prawdopodobnie masz wyżłobienia w widełkach na nakrętkę i to wyżłobienie jest za małe w stosunku do średnicy kołnierza nakrętki. Dopasuj płaską podkładkę w to miejsce i dopiero dokręć koło.
 
 
furifurius 
stażysta


Pomógł: 1 raz
Wiek: 42
Dołączył: 23 Sie 2016
Posty: 138
Skąd: Ustka/Leixlip(IRL)
Wysłany: Czw 03 Sie, 2017   

zeeltom napisał/a:
Prawdopodobnie masz wyżłobienia w widełkach na nakrętkę i to wyżłobienie jest za małe w stosunku do średnicy kołnierza nakrętki. Dopasuj płaską podkładkę w to miejsce i dopiero dokręć koło.


Dzieki za info, sprawdze jutro jak to wyglada
Pozdrawiam
 
 
Michal88Wawa 
młodzik



Wiek: 35
Dołączył: 21 Gru 2016
Posty: 54
Skąd: warszawa
Wysłany: Czw 31 Sie, 2017   

też tak miałem. to wtedy we dwóch montowalismy koło.Jedna osoba trzymała koło i rower względem koła a druga osoba dokręcała i jakoś dało rade :D
 
 
Wojtas82 
kierownik



Pomógł: 2 razy
Wiek: 42
Dołączył: 18 Kwi 2017
Posty: 372
Skąd: Gdynia
Wysłany: Pią 01 Wrz, 2017   

Rozumiem, że kolega nie stosuje blokad obrotu osi? Nie ładnie! :)
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pią 01 Wrz, 2017   

Blokady są dla mocnych silników. Do typowych 250W wystarczają nakrętki. Przeszło przeze mnie kilkadziesiąt rowerów bez blokad i żadne koło się nie ukręciło.
 
 
Perszing1800 
stażysta


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 24 Cze 2012
Posty: 162
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Wysłany: Pią 01 Wrz, 2017   

Ja jeżdżę 4 lata z silnikiem 1kw w stalowej ramie i też nie mam blokad,nakrętki doje... na maxa i już.
Tylko nie mam regena co się zmieni po przesiadce na sterownik barmala w zimie to i blokady dorobię. :mrgreen:
_________________
Nie popełnia błędów Ten co nic nie robi;)

http://www.ermail.pl/link...CTYlT7Aj2YTjljX
 
 
Elektrotonus 
prezes
Łukasz R



Pomógł: 17 razy
Wiek: 47
Dołączył: 17 Lip 2016
Posty: 820
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 01 Wrz, 2017   

Rama stalowa plus brak regena plus nie jakaś kosmiczna moc -> wszystko jakoś działa ;-)
 
 
furifurius 
stażysta


Pomógł: 1 raz
Wiek: 42
Dołączył: 23 Sie 2016
Posty: 138
Skąd: Ustka/Leixlip(IRL)
Wysłany: Pią 01 Wrz, 2017   

Michal88Wawa napisał/a:
też tak miałem. to wtedy we dwóch montowalismy koło.Jedna osoba trzymała koło i rower względem koła a druga osoba dokręcała i jakoś dało rade :D


W moim przypadku pomogla odpowiednia kolejnosc dokrecania wszystkiego:
1. Nakretki tak na srednio, zeby sie wszysko lekko docisnelo i ulozylo
2. Sruby zaciskajace torqe army na osi
3. Nakretki na max

W ten sposob os nawet nie drgnie w widelkach przy dokrecaniu.
Pozdrawiam
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pią 01 Wrz, 2017   

Kwestia widelca, średnicy osi i widełek. Przy stalowych można śmiało dokręcać na full i powinno trzymać. Trzeba tylko sprawdzić, czy oś jest osiowo w zagłębieniach widelca. Do tej pory musiałem nieco pogłębiać wcięcie osi na widelcu, bo oryginalne zagłębienia podkładek nie pokrywały się z osiami nakrętek. Same podkładki też bywały za duże na oryginalne wgłębienia i musiałem zmniejszać średnicę podkładek na szlifierce. Normalnie wystarczy zmniejszyć średnicę podkładek, doszlifować wgłębienie na oś i powinno być OK. Wystarczy pogłębić wcięcie o jakieś 1,5 do 2 mm. Dla widelców aluminiowych zabezpieczenie dodatkowe musi być. Dla widelców stalowych i mocach do 250W niekoniecznie. Jeszcze mi żaden się nie ukręcił w osi.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group