ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Nomad
Autor Wiadomość
Przemek 
prezes


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 12 Lip 2015
Posty: 758
Skąd: Katowice
Wysłany: Czw 31 Sie, 2017   Nomad

Witam, z uwagi iż dokończenie projektu "Peta" zostaje przesunięte na zimę a w "Zegarku" wydymił silnik poskładałem na szybko z przydasi "Nomada", dostał stare od lat użytkowane aku 16Sp13 ze złomu laptopowego ( o dziwo rowery się zmieniają a te aku dalej dają radę) sterownik gt 1500 no i silnik Magic Pie 3 który to został kiedyś zamieniony na Mxus-a i jakież dopadło mnie zdziwienie po pierwszej przejażdżce ten silnik w mojej opinii ciągnie lepiej niż mxus - jak to możliwe? przyspieszenie i prędkość są większe jedynie regen tego silnika jest słabszy, chyba chodzi o wierszą średnicę MP3 vs Mxus

no i fotki
na początek według mnie idealne i szybkie wykonanie blokady osi wykonane przez napawanie końcówki wahacza przyspawanie nakrętek i skręcenie śrubą, czas wykonania godzina koszt 0


na szybko maskowanie całego szpeju i kabelkologi poprzez taką oto kurteczkę :mrgreen:


no i zdjęcie z wycieczki na 3-stawy


pozdrawiam
 
 
Eryk1000 
szef


Pomógł: 25 razy
Wiek: 40
Dołączył: 22 Lis 2013
Posty: 1119
Skąd: Wadowice
Wysłany: Czw 31 Sie, 2017   

Unikatowa tapicerka ;)
_________________
Jeżdżę na :

E-Giant Terrago

Viking Power 6000W +
 
 
Przemek 
prezes


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 12 Lip 2015
Posty: 758
Skąd: Katowice
Wysłany: Czw 31 Sie, 2017   

jako że to Nomad to powinien dostać ubranko z futra :shock: niestety nie upolował jeszcze żadnego "jelenia" :wink:
 
 
pawextelinfo 
stażysta


Wiek: 42
Dołączył: 13 Maj 2016
Posty: 183
Skąd: Węgierska Górka
Wysłany: Czw 31 Sie, 2017   

Toż to worko rower :mrgreen:
 
 
Passat_EQ 
prezes


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 08 Paź 2016
Posty: 580
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 01 Wrz, 2017   

pawextelinfo napisał/a:
Toż to worko rower :mrgreen:

To Bajkurtek :D
 
 
Przemek 
prezes


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 12 Lip 2015
Posty: 758
Skąd: Katowice
Wysłany: Pią 01 Wrz, 2017   

Passat_EQ napisał/a:

pawextelinfo napisał/a:
Toż to worko rower

To Bajkurtek


:lol:
Panowie w "Szmaciarzu" :twisted: jest silnik w Magic Pie3 wiecie może ile ten silnik ma par magnesów bo nie zgadzają mi się odczyty prędkości z watomierza Michała, otwierałem go ostatnio ze 2 lata temu i już nie pamiętam
 
 
Mitar 
kierownik



Pomógł: 5 razy
Wiek: 43
Dołączył: 07 Gru 2016
Posty: 376
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pią 01 Wrz, 2017   

"Dzień dobry, chciałbym kupić kurtkę , potrzebuję taką na 300 ogniw..."

To już mogłeś iść na całość i zrobić RatEBike, pewnie 1 w Polsce :)

Co do watomierza to odpal sobie GPS na telefonie z apką podającą prędkość i zmieniaj ilość magnesów aż ci się zgodzi ;)
 
 
Przemek 
prezes


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 12 Lip 2015
Posty: 758
Skąd: Katowice
Wysłany: Pią 01 Wrz, 2017   

[quote="Mitar"
To już mogłeś iść na całość i zrobić RatEBike, pewnie 1 w Polsce :) [/quote]

pomysł z ratem dobry ale zacząłem go składać w sobotę późnym popołudniem co by w niedziele z rana jechać z rodzinką na wycieczkę, musiałem po napawać haki uzupełnić urwane szprychy itd itd.. więc roboty było sporo a żonie obiecałam ze nie będzie "widać żadnej trytytki " no więc przez kurtkę nie widać :cool:
co do rata to wydaje mi się ze nie da się takiej ciekawego projektu wykonać na szybko by był efekt super rata

co do gps dobra rada dzięki
 
 
Yin 
prezes


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 24 Lut 2014
Posty: 805
Skąd: Katowice
Wysłany: Pią 01 Wrz, 2017   

Trytki są oznaką pełnego profesjonalizmu i dają +10km/h ;) Sam robiłem podobny szybki patent patent z osłona aku na facie - dałem odpowiednio docięte worki od śmieci. Czas wykonania 5 min waga 2g ;) .
 
 
Przemek 
prezes


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 12 Lip 2015
Posty: 758
Skąd: Katowice
Wysłany: Sob 02 Wrz, 2017   

Yin napisał/a:
Trytki są oznaką pełnego profesjonalizmu i dają +10km/h ;) Sam robiłem podobny szybki patent patent z osłona aku na facie - dałem odpowiednio docięte worki od śmieci. Czas wykonania 5 min waga 2g ;) .


jak to mówią tonący brzytwy się chwyta

a tak poza tematem to może założyć by temat ala "profesjonalne modyfikacje +10kmh"? dwa dobre przykłady już są, pewnie niejeden z nas ma coś takiego na sumieniu :wink:
 
 
Yin 
prezes


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 24 Lut 2014
Posty: 805
Skąd: Katowice
Wysłany: Sob 02 Wrz, 2017   

Albo ''urok prowizorki'' :) Jestem za :)
 
 
toft 
szef
Pan kierowca


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 1756
Skąd: Gliwice
Wysłany: Nie 03 Wrz, 2017   

Przemku , a jak oceniasz opór stawiany przez mp3 w czasie jazdy na samych pedałach? Jaki on ma nawój? Ile km/V?
_________________
Moje pojazdy:
Hub middrive - w budowie http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=5394
Cruiser http://forum.arbiter.pl/v...er=asc&start=15
 
 
Przemek 
prezes


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 12 Lip 2015
Posty: 758
Skąd: Katowice
Wysłany: Nie 03 Wrz, 2017   

na samych pedałach jak jechałem raz :oops: podczas "produkcji" tego cuda to tak do 15kmh max, opór nie jest duży, mxus stawiał większy, nawój jest wolniejszy około 0,8~9 km/V ale nie wiem jak to możliwe w porównaniu z poprzednim mxusem 16X4 ten silnik jest wyraźnie żwawszy, sterowniki baria te same co ostatnio inna rama ale to ten sam chiński wyrób więc niema znaczenia , ten MP3 ma dużo słabszy regen ale poza tym więcej widzę plusów, jest większy (średnica) i z aluminium także stator, szybko się grzeje ale bez tragedii bo szybko się chłodzi, jak na przekokszony ostro - producent podaje max 30A i 60V u mnie dostaje aktualnie 45-50A w piku i max 65V sprawuje sie bardzo dobrze, o co biega z tym mxusem VS MP3 :roll:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group