ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
pakiet 10s z bms - ładowanie
Autor Wiadomość
kris85 
początkujący


Wiek: 37
Dołączył: 22 Sie 2016
Posty: 33
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: Czw 07 Wrz, 2017   pakiet 10s z bms - ładowanie

Witam. Mam pytanie - czy pakiet ogniw li ion, do którego jest podłaczony BMS musi być ładowany ładowarką, czy jednak nada się do tego celu zasilacz ? Jak tak to jaki ? Może ktos ma jakieś doświadczenia ? Mam pakiet 10s z bms.
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 07 Wrz, 2017   Re: pakiet 10s z bms - ładowanie

kris85 napisał/a:
Witam. Mam pytanie - czy pakiet ogniw li ion, do którego jest podłaczony BMS musi być ładowany ładowarką, czy jednak nada się do tego celu zasilacz ? Jak tak to jaki ? Może ktos ma jakieś doświadczenia ? Mam pakiet 10s z bms.

Osoba doświadczona, znająca wymagania związane z li ion i parametry ogniw uzytych do pakietu, może ładować z zasilacza który ma REGULOWANE ograniczenie prądowe.
Nadzorując parametry ładowania, trzeba w odpowiednich momentach zmniejszać prąd ładowania, utrzymywać tzw fazę CV.
Czyli bez znajomości tematu oraz właściwego zasilacza, osoba niedoświadczona, bez koniecznej wiedzy, może uszkodzić pakiet, BMS a nawet doprowadzić do jego zapłonu w skrajnych przypadkach.
Pytasz "czy ktoś ma jakieś doświadczenie" ? Odpowiadam pytaniem : A czytałeś wątki o ładowaniu pakietów LI-ion ?
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
eventus 
początkujący
automatyk


Wiek: 38
Dołączył: 14 Lip 2015
Posty: 23
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto 12 Wrz, 2017   

Możesz wykorzystać zasilacz, ale żeby zasilić regulowaną przetwornicę DC-DC stepdown posiadającą ograniczenie prądowe. Dopiero z tej przetwornicy ładować pakiet z BMSem. W takim układzie napięcie zasilacza musi być wyższe niż końcowe napięcie ładowania pakietu (42V u Ciebie) i musi on mieć odpowiednią wydajność prądową. Generalnie najlepiej jak zanabędziesz dedykowaną ładowarkę, ona będzie bezpieczna. Jak chcesz kombinować to tu jest coś taniego w budowie

http://mdiy.pl/ebike-budo...y-cccv-10s-13s/

Ale nie polecam jeśli nie masz podstaw elektroniki :-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group