ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Podłączenie wzkaźnika poziomu naładowania akumulatora
Autor Wiadomość
inteligent88 
początkujący


Dołączył: 26 Lip 2016
Posty: 17
Skąd: Krotoszyn
Wysłany: Sob 19 Sie, 2017   Podłączenie wzkaźnika poziomu naładowania akumulatora

Witam chciał bym podłączyć do swojego e-bike wzkaźnik poziomu naładowania akumulatora ale niewiem gdzie się wpiąć z kabelkami żeby wskaźnik działał wrzucam zdjęcia wskaźniki i sterownika(niewiem czy wkaźnik podpiąc pod sterownik czy pod akumulator i czy wzkaźnik będzie pasował ten ma zasilanie na 12 v jestem w tym zielony napisze tylko że akumulator to 24v 2 akumulatory po 12v proszę o pomoc)




zzz.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 610 raz(y) 55,66 KB

 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Sob 19 Sie, 2017   

Jeżeli to wskaźnik 12V, to musisz mieć takie dwa i podpiąć każdy pod jeden z akumulatorów.
Lepszym rozwiązaniem jest zwykły woltomierz cyfrowy za kilkanaście złotych. Zasilanie maksymalne jest 30V i podpinasz go w dowolne miejsce, gdzie występuje pełne napięcie zasilania po włączeniu stacyjki.
 
 
inteligent88 
początkujący


Dołączył: 26 Lip 2016
Posty: 17
Skąd: Krotoszyn
Wysłany: Sob 19 Sie, 2017   

Dzięki za pomoc mam jeszcze jedno pytanie może troche głupie ale tak jak pisałem jestem zielony z elektryką skąd na takim woltomierzu będe wiedział kiedy mam doładować akumulatory do ilu v musi spaść napięcie żeby go podłączyć do ładowania i jeszcze jedno "podpinasz go w dowolne miejsce, gdzie występuje pełne napięcie zasilania po włączeniu stacyjki."czyli gdzie by było najlepiej i najprościej
 
 
tkoko 
prezes


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 26 Lut 2015
Posty: 684
Skąd: Czechowice-Dz
Wysłany: Sob 19 Sie, 2017   

Zastosuj dzielnik napięcia i pobierz z połowy napięcia. Co do miejsca zamontowania, to najlepiej za sterownikiem by wyłączanie następowało automatycznie.
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Nie 20 Sie, 2017   

Kontrolery mają zazwyczaj wyprowadzone dwa przewody do podpięcia wskaźników napięcia. Tam powinno się podpinać wskaźniki.
Akumulatory powinno się ładować po każdej jeździe.
Dlatego pisałem o woltomierzu, bo wtedy widać jakie jest rzeczywiste napięcie pakietu. Dla akumulatorów żelowych 2x12V minimalne dopuszczalne napięcie, to 21V.
 
 
madejp 
dyrektor


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 19 Paź 2015
Posty: 417
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie 20 Sie, 2017   

tkoko napisał/a:
Zastosuj dzielnik napięcia i pobierz z połowy napięcia. Co do miejsca zamontowania, to najlepiej za sterownikiem by wyłączanie następowało automatycznie.


Dzielnik napięcia działa prawidłowo, jeśli prąd z niego pobierany jest znikomo mały. A ten miernik jest zasilany z mierzonego źródła, więc będzie to miało istotny wpływ na spadek napięcia na tym dzielniku. Krótko mówiąc to nie zadziała.
 
 
tkoko 
prezes


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 26 Lut 2015
Posty: 684
Skąd: Czechowice-Dz
Wysłany: Pon 21 Sie, 2017   

madejp napisał/a:
....
Dzielnik napięcia działa prawidłowo, jeśli prąd z niego pobierany jest znikomo mały. A ten miernik jest zasilany z mierzonego źródła, więc będzie to miało istotny wpływ na spadek napięcia na tym dzielniku. Krótko mówiąc to nie zadziała.

To jest tylko graficzny wskaźnik, więc nie ma to istotnego znaczenia na wskazania. wystarczy skalibrować do minimalnej wartości. W moim fabrycznym LCD wskaźniku, pełne naładowanie sygnalizowane jest już przy ~39V, przy V max 42V.
 
 
inteligent88 
początkujący


Dołączył: 26 Lip 2016
Posty: 17
Skąd: Krotoszyn
Wysłany: Pią 15 Wrz, 2017   

po zakupie 2 nowych akumulatorów żelowych 12v 12ah woltomierz pokazuje mi 25,5 pytanie do was do jakiego poziomu optymalnie musi spaść żeby podłączyć do ładowania czy to niema znaczenia i ładować po każdej jeździe nawet jak się przejechało 2 km?
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Sob 16 Wrz, 2017   

Ładować po każdej jeździe.
 
 
Majster 
stażysta
Elektronik



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 03 Cze 2015
Posty: 131
Skąd: Tychy
Wysłany: Śro 27 Wrz, 2017   

Jak to mówił tas, jeździć, ładować do pełna i nie przejmować się ;)
_________________
Jeżdżę na "Discovery One" - 9c 10x6, 16s3p 60V 15Ah, GT 1500W, prędkość maks. 50km/h, zasięg 40-80 km

Więcej na temat budowy roweru na:
https://www.facebook.com/...yczneDiscovery/
Oraz
https://discoveryebikes.blogspot.com/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group