ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
E-rower na bazie Unibike Viper
Autor Wiadomość
letko 
początkujący


Dołączył: 12 Lip 2016
Posty: 2
Skąd: Ustroń
Wysłany: Śro 06 Wrz, 2017   

To jest folia przezroczysta z nadrukiem naklejona na srebrną skrzynkę.
 
 
misiek998 
młodzik


Dołączył: 11 Cze 2016
Posty: 81
Skąd: opole
Wysłany: Wto 12 Wrz, 2017   

Wczoraj jeździłem w obfitym deszczu i chciałem dzisiaj zajrzeć do skrzynki, czy przypadkiem nie ma tam wody, a moim oczom ukazały się potopione przewody fazowe w miejscu łączenia. Jeszcze chwile i było by za późno. Moje pytanie co z tym fantem zrobić, jeżdżę na ograniczniku "mocy" 60% w sterowniku i zazwyczaj używałem tempomatu do 35km/h. Bateria to 14S, używałem fabrycznych konektorów 3x silnik - sterownik. Halle za to są polutowane na stałe i nie działają :mrgreen:
Wycięcie wypalonego miejsca i próba lutowania rozwiąże problem, czy lepiej sobie odpuścić i szykować się do pogrubiania?
EDIT sytuacja opanowana, wytopiła się tylko osłona konektorow, zaizolowane taśma, a w wolnej chwili na zimę poprawie termokurczem .
 
 
misiek998 
młodzik


Dołączył: 11 Cze 2016
Posty: 81
Skąd: opole
Wysłany: Sob 16 Wrz, 2017   

Witam ponownie forumowiczów, w silniku pojawiło się delikatne "stukanie" czy może lepiej bicie przy niskich prędkościach, obręcz tłukłem młotkiem, ale dołek pozostał :wink:
Na filmie bardzo ładnie słychać, nie wiem jak ten silnik pracował fabrycznie, więc wrzucam to co mam obecnie
https://www.youtube.com/watch?v=AjXlqbeBsrg
Chyba 10 tys km to on nie wytrzyma :???: Powiedział bym, że miałem za duże ambicje i nie ma szans, ale pożyjemy zobaczymy

Przesyłam jakieś ładne zdjęcie
 
 
andy101 
początkujący


Dołączył: 13 Sie 2017
Posty: 10
Skąd: Krosno
Wysłany: Nie 17 Wrz, 2017   

misiek998 napisał/a:
Wczoraj jeździłem w obfitym deszczu i chciałem dzisiaj zajrzeć do skrzynki, czy przypadkiem nie ma tam wody, a moim oczom ukazały się potopione przewody fazowe w miejscu łączenia. Jeszcze chwile i było by za późno. Moje pytanie co z tym fantem zrobić


Polecam rozwiązanie holenderskie
_________________

 
 
misiek998 
młodzik


Dołączył: 11 Cze 2016
Posty: 81
Skąd: opole
Wysłany: Wto 03 Paź, 2017   

Tak zapytam nt oświetlenia, bo obecnie mam zamontowaną z przodu latarkę convoy S2 i nie bardzo wystarcza mi tego światła na szybką jazdę w nocy, co będzie lepsze dokupienie 2 takiej samej lampki i przymocowanie na kask, czy iść w koszta i robić na kierownicy a prąd z akumulatora. Dużo taniej wyjdzie mi kupić latarkę :mrgreen:
EDIT:
Sam sobie odpowiedziałem
Teraz mam tak https://photos.app.goo.gl/76GfEtccSIe1eDyN2
Tak planuję ulepszyć
https://photos.app.goo.gl/ONaFWDPc6pDLSX9C3
 
 
misiek998 
młodzik


Dołączył: 11 Cze 2016
Posty: 81
Skąd: opole
Wysłany: Czw 05 Paź, 2017   

Panowie Pomocy!
Coś zaczęło szurać bez przyśpieszania, również przy zwykłym pedałowaniu, 2km jestem w domu rozbieram i widzę to:

Jeszcze nie dotykałem. wywalić ukruszony magnes i składać, czy silnik do kosza? Takie magnesy da się gdziekolwiek kupić?
Reszta silnika wygląda raczej ok
Gdyby ktoś był ciekaw przebieg 2800km, 2 miesiące cieszenia się ebikiem i temat w zapomnienie, będę jeździł samochodem :mrgreen:
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Czw 05 Paź, 2017   

wywal te śmieci, poskręcaj silnik i jedź :)
Swoją drogą interesujące, nie widać żadnych śladów obcierania przez stojan :P
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
djmarcin56 
prezes


Pomógł: 5 razy
Wiek: 35
Dołączył: 05 Sie 2016
Posty: 522
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Czw 05 Paź, 2017   

Nie przegrzewałeś czasem silnika tak na skraju? magnesu w wyższej temperaturze kruszeją ale mi to wygląda na jakąs wade fabryczną iż magnes był słabej jakości lub oberwał przy składaniu czymś w fabryce i mikropeknięcie po czasie dało taki efekt.
_________________
Zbieram graty do swojej pierwszej konstrukcji ;)
 
 
misiek998 
młodzik


Dołączył: 11 Cze 2016
Posty: 81
Skąd: opole
Wysłany: Pią 06 Paź, 2017   

Przy okazji że już mam rozebrane zrobiłem to tak



Nie rusza mnie to, czy to zadziała czy nie, najważniejsze że nie wystaje, bo silnik już jest spisany na straty :)
W poniedziałek jestem umówiony w serwisie rowerowym na kontrolę obręczy, jak nie uda się idealnie wyprostować to tak złoże silnik i będę czekać na jego koniec.
Bo o co chodzi, magnes pękł w miejscu gdzie jest ten dołek na obręczy dosłownie 1mm od normy, nie czuć podczas jazdy niezależnie czy się jedzie 10 czy 50. Mogła być jakaś mocniejsza dziura, albo krawężnik akurat w tym miejscu i się magnes załatwił, nie jestem expertem :)
EDIT:
Tylna opona jest rozcięta na boku pewnie od jakiegoś kamienia. Pieniądze się skończyły, więc pewnie jeszcze na tym pojeżdżę, miałem kupować kostkę, ale kolejne 200zł pchania w rower, zwariować idzie :wink: Rower już raczej zimuje, ew jakieś krótkie wypady "do miasta po bułki"
 
 
misiek998 
młodzik


Dołączył: 11 Cze 2016
Posty: 81
Skąd: opole
Wysłany: Sob 11 Lis, 2017   

Hej, nie zapominajcie o moim temacie :mrgreen:
Koło wróciło z naprawy i robię te wypady po bułki codziennie. I tak opona z tyłu się trzyma, a z przodu kolejny flak. Zjechałem tylko na pobocze dosłownie na chwilę i czuję, że dziwnie się jedzie, więc pełen gaz bo już niedaleko domu, kawałek podprowadziłem, pokleiłem i wywalam ten syf "schwalbe spicer" zamiana na "schwalbe MARATHON PLUS TOUR" trochę szersze bo z 1.5 na 1,75, Teorytycznie najszersze do mojego roweru.
Poza tym zaopatrzyłem się w pedalskie gacie z "pampersem" od chińczyka spróbowałem i jest poprawa, mianowicie tyłek już tak nie boli i nie wyzywam całą drogę jak tylko jest jakaś nieróweność, więc poprawa na plus, a kilometry lecą jak szalone :wink:
 
 
misiek998 
młodzik


Dołączył: 11 Cze 2016
Posty: 81
Skąd: opole
Wysłany: Nie 04 Mar, 2018   

Konstrukcję można uznać za udaną, gdyby nie brak dodatkowych haków, ktrych zrobić nie potrafię i przebitymi kołami, ale zawsze z przodu :?:
Właściwie nic się nie dzieje, musiałem przesmarować manetkę, ale wd40 pomogło żadnych problemów od czasu złożenia silnika. Stukać stuka, ale jeździ


Ostatnio tylko długo myłem :wink:

I jeszcze z zeszłego roku
 
 
misiek998 
młodzik


Dołączył: 11 Cze 2016
Posty: 81
Skąd: opole
Wysłany: Nie 17 Cze, 2018   

Musze poprosić o pomoc bo nie mogę ostatnio sobie poradzić z dziwnymi dźwiękami i rzuciłem rower, nie chce się jeździć w obawie o swoje zdrowie ;)
Mianowicie początkowo poluzowała mi się kaseta i wyglądało to w ten sposób
https://www.youtube.com/watch?v=DhaIM1Xn8d4
Kasetę rozkręciłem, wyczyściłem bo było mega brudne ze smaru i piachu i to wszystko poskładałem. Śruba od kasety odkręciła mi się rękami. Po złożeniu zauważyłem niewielki luz występujący na kasecie, którego być nie powinno, ale mimo wszystko się przejechałem i z okolic bębenka wydobywają się dziwne dźwięki przypominające chrobotanie, ze stukaniem co obrót koła, słychać je zawsze niezależnie czy się kręci czy nie.
https://www.youtube.com/watch?v=tHpnabqIvsI
Myślę, żeby raz jeszcze wyjąc koło i spróbować wyjąć bębenek, na zasadzie "bo może to to" - rowerem da się normalnie jechać, tylko coś ostro chrobocze :) Jakieś rady?
 
 
xyz2a 
stażysta


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Lut 2017
Posty: 177
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 18 Cze, 2018   

Daj znać co tam w środku piszczy - nie ma co czekać tylko rozebrać i sprawdzić
 
 
misiek998 
młodzik


Dołączył: 11 Cze 2016
Posty: 81
Skąd: opole
Wysłany: Wto 19 Cze, 2018   

Uszkodzona obudowa bębenka. Czy da się kupić samą obudowę? Czy muszę cały bębenek?
Znalazłem, że coś takiego na naszym forum - http://velotech-pl.blogsp...osc-montaz.html
Cena 120zł + wysyłka
Czy taki model będzie pasować, czy to coś innego ma być?

Zdjęcia (kliknij aby powiększyć)

Ostatnio zmieniony przez misiek998 Wto 19 Cze, 2018, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
xyz2a 
stażysta


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Lut 2017
Posty: 177
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 19 Cze, 2018   

Ja się pierwszy raz z tym spotykam - w każdym bądź razie jak tu nie otrzymasz odpowiedzi to zapytaj na innym forum. Gdzie jest uszkodzenie?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group