ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Do czego ten przewód?
Autor Wiadomość
mrgiver 
młodzik


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 02 Mar 2012
Posty: 74
Wysłany: Nie 24 Wrz, 2017   Do czego ten przewód?

Zakupiłem sterownik w Magmie (swoją droga bardzo fajny). Obsługuje Halle i tryb bezczujnikowy, sam przełącza się po awarii Halla w silniku, ma alarmy etc. Nakljeka na obudowie mówi że to "brushless controller model bm1418zxf 48-60V 32A".
Ma wyjście pomiarowe ("mileage meter"), na którym jest podawane napięcie fazowe (NIE sygnał prostokątny 0-5V) - brązowy przewód, złącze żeńskie, zielona koszulka. Do czego to można wykorzystać? Jakieś mierniki, watomierze, prędkościomierze?

Bardziej natomiast interesuje mnie drugi przewód, fioleowy, z zieloną końcówką, męski. Jest to sygnał wyjściowy 0-5V. Nadaje cały czas, od włączenia zasilania. W sterowniku ten przewód opisany jest jako "1:1" i prowadzi do mikrokontrolera, do linii ogólnego przeznaczenia (MCU to GPM8F3116A), nie do żadnego UARTA, SPI, I2c, CANa itd. Jakieś pomysły? Do Jakiegoś LCD? Czy to próbować zdekodować?
Przewody miały naklejki, na tym albo nie było, albo odpadła w produkcji / pakowaniu, taka jakość.

Instrukcja, która była do tego sterownika, nie obejmuje wszystkich przewodów, stąd pytanie, może ktoś się już spotkał..


W załącznikach wygląd, interesuje mnie przewód fioletowy, wskazany przewodem miernika.


PS. Ktoś próbował programować procki od GeneralPlus? Obok procka jest złącze JTAG, które kusi ...

obudowa.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 336 raz(y) 827,55 KB

wiazka.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 394 raz(y) 1,66 MB

Ostatnio zmieniony przez mrgiver Sob 11 Sie, 2018, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pon 25 Wrz, 2017   

Różnie to bywa. Najczęściej brązowy to wyjście do wskaźnika prędkości.
Fiolet, to może być hamowanie wysokim poziomem. Ale niekoniecznie. Na stronie producenta nic nie ma?
 
 
mrgiver 
młodzik


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 02 Mar 2012
Posty: 74
Wysłany: Pon 25 Wrz, 2017   

A możesz podać jakiś przykład wskaźnika prędkości, na który można podać sygnał z przewodu _brązowego_? Na którym występuje napięcie fazowe, przewód przylutowany obok przewodu silnika? Na brązowym napięcie dochodzi do napięcia aku.





Gdybym to ja wiedział, kto jest producentem :P Na stronie magmy jest instrukcja, którą mi też przysłali, ale w niej tego fioletowego przewodu nie ma. Patrzyłem na różne serowniki na allieexpress, ale nie znalazłem takiego, który by miał dwa przewody pojednycze, z tym zielonym kapturkiem. Może na jakieś innej stronie popatrzeć? Jakieś podpowiedzi?
Ostatnio zmieniony przez mrgiver Sob 11 Sie, 2018, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Wto 26 Wrz, 2017   

Sam tego brązowego nie wykorzystywałem. Pewnie to do elektronicznych wyświetlaczy. Osobiście zakładam licznik rowerowy i z bani.
 
 
mrgiver 
młodzik


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 02 Mar 2012
Posty: 74
Wysłany: Śro 27 Wrz, 2017   

A może ktoś zna licznik, do którego podłącza się JEDEN przewód? A może to nie licznik, tylko np. do BMSa? Ktoś ma pomysł? Bo sterownik na tym przewodzie nadaje cały czas, od włączenia zasilania.
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 28 Wrz, 2017   

Zmniejsz napięcie z aku, dla sprawdzenia czy zmienia się ksztalt przebiegu, współczynnik wypelnienia itp. Czy w zależności od wychylenia manetki cos się zmienia ? Albo od trybu wspomagania ?
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
mrgiver 
młodzik


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 02 Mar 2012
Posty: 74
Wysłany: Pią 29 Wrz, 2017   

Dzięki za pomysł. Dziś może popróbuję, wczoraj nie zdążyłem.

Edit. Postępów brak, temat porzucony.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group