ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Dołożenie kondensatorów do czujników Halla
Autor Wiadomość
barmal 
Projektant sterownika barmal X2, X4


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Lip 2012
Posty: 475
Skąd: ...
Wysłany: Nie 08 Paź, 2017   

ajs napisał/a:
Pytanie do elektroników :-) Czy w taki sposób jak na obrazku powinniśmy dołożyć kondensatory do halli ? [url=https://naforum.zapodaj.net/thumbs/04c88a591e8a.jpg]Obrazek[/url]


Nie. Tylko między +5V i Gnd. Kondensator na sygnałowym zniekształca sygnał. Także bez rezystora.
 
 
Arbiter 
Administrator
Założyciel forum, administrator


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Lut 2006
Posty: 936
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 08 Paź, 2017   

PawLas napisał/a:

Wszystkim mi życzliwym dziękuję za wsparcie, nieżyczliwym kij w szprychy. (w tylne koło)


PawLas - na tym forum nie życzymy sobie źle.
Poza tym konflikt miał być zakończony. Jeśli masz go ochotę kontynuować to nie na forum arbiter.
pozdrawiam
 
 
PawLas 
początkujący



Dołączył: 08 Paź 2017
Posty: 43
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: Nie 08 Paź, 2017   

W takim razie ostatnie zdanie w tym temacie.
Myślę, że mój wkład w to forum (wcale nie twierdzę, że największy) został brutalnie zniszczony i potraktowany bez szacunku. W moich oczach konflikt będzie zakończony, w momencie kiedy ten co napsuł, naprawi to. Już nie oczekuję z jego strony przeprosin.
Domyślam się, że nie będzie to łatwe, bo jak zwykle napsuć łatwo, a naprawić trudno, ale może następnym razem zadrży mu ręką nad przyciskiem "usuń użytkownika". Tylko po to to zrobił, żeby poprawić sobie nastrój i udowodnić jaki jest wszechmocny. To nie jest tylko rekord na dysku, ale czyjś czas, zaangażowanie i godność osobista.
Nie zamierzam więcej do tego wracać, jeśli ktokolwiek ma jakieś pytania proszę pisać na priv.
Kij w szprychy to przenośnia.
Temat publicznie ze swojej strony uważam za zakończony i nie będę go kontynuował.
Pozdrawiam.
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Nie 08 Paź, 2017   

Jeszcze to biedne nowe ludki będą czytać i dojdą do wniosku, że trzeba silniki rozkręcać i montować jakieś tajemnicze kondensatory :)
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Nie 08 Paź, 2017   

PawLas napisał/a:
W takim razie ostatnie zdanie w tym temacie.
Myślę, że mój wkład w to forum (wcale nie twierdzę, że największy) został brutalnie zniszczony i potraktowany bez szacunku. W moich oczach konflikt będzie zakończony, w momencie kiedy ten co napsuł, naprawi to. Już nie oczekuję z jego strony przeprosin...

Nic nie zostało zniszczone, bo wszystkie posty pozostały, poza jednym, w którym zacząłeś mi grozić i go usunąłem.
Niestety, nie mogę nic naprawić, bo nie mam dostępu do bazy danych, więc konflikt, według twoich życzeń, będzie trwał nadal.
Dalsze swoje życzenia odnośnie przywrócenia czegokolwiek kieruj bezpośrednio do Arbitra.
Ja nie mam uprawnień do grzebania w silniku forum i bazie danych.
Ostrzegałem cię parę razy, ale nie odniosło to skutku.
Proszę zatem o zakończenie wymiany zdań w tym temacie na forum ogólnym i pisanie zgodnie z tematem działu.
 
 
PawLas 
początkujący



Dołączył: 08 Paź 2017
Posty: 43
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: Nie 08 Paź, 2017   

Cytat:
mi grozić i go usunąłem.

"Uważaj na słowa" było w tym poście. Tak jeszcze dla jasności.
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Nie 08 Paź, 2017   

Ostrzegam ponownie. Zakończ pisanie na tematy nie związane z działem.
 
 
gienek333 
szef


Pomógł: 25 razy
Wiek: 55
Dołączył: 26 Kwi 2013
Posty: 1338
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie 08 Paź, 2017   

Ja już dawno sądziłem że wystarczy. Co do szumów w CB proponuję nowy temat, jak Tomek jest zainteresowany. Ten proponuję zakończyć KROPKA I BOMBA...
_________________
Pojazdy ekologiczne, to takie które stoją w garażu.
 
 
MARCIN 
prezes


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Mar 2014
Posty: 519
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie 08 Paź, 2017   

tas napisał/a:
Jeszcze to biedne nowe ludki będą czytać i dojdą do wniosku, że trzeba silniki rozkręcać i montować jakieś tajemnicze kondensatory :)

A nie trzeba?? To ja już nic nie wiem :roll: .
Specjalnie oddałem silnik do specjalisty, co by mi zamontował kondensatory - wybrałem rozruchowe, bo większe :mrgreen: .
_________________
"Nikt nie jest zniewolony w bardziej beznadziejny sposób niż ci, którzy fałszywie wierzą, że są wolni" - Goethe
 
 
gienek333 
szef


Pomógł: 25 razy
Wiek: 55
Dołączył: 26 Kwi 2013
Posty: 1338
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie 08 Paź, 2017   

PISZĘ DRUKOWANYMI KONIEC.
_________________
Pojazdy ekologiczne, to takie które stoją w garażu.
 
 
barmal 
Projektant sterownika barmal X2, X4


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Lip 2012
Posty: 475
Skąd: ...
Wysłany: Nie 08 Paź, 2017   

gienek333 napisał/a:
Może qńdensator?

Hmm, no prawie :-)
Otóż nie, końdensator przynależy do osobników z grupy elektronicznej.
Odpowiedź brzmi: końtakt :-)
 
 
MARCIN 
prezes


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Mar 2014
Posty: 519
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie 08 Paź, 2017   

PawLas napisał/a:
To mniej więcej jest tak na mój rozum, jakby w świecie głuchych produkować motorynki bez tłumika. Można powiedzieć, że bez tłumika jeździ nawet lepiej
OVER

Pragnę zwrócić uwagę, że żaden poprawnie zaprojektowany dwusów pozbawiony układu wydechowego nie uzyska lepszych osiągów niż z tym układem.
_________________
"Nikt nie jest zniewolony w bardziej beznadziejny sposób niż ci, którzy fałszywie wierzą, że są wolni" - Goethe
 
 
Passat_EQ 
prezes


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 08 Paź 2016
Posty: 580
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 08 Paź, 2017   

Usuncie ten watek. Zalozyciel dowiedzial sie juz co ma zrobic wiec sie nie obrazi.
Tomek, usun to i utnie sie dalsze klepanie bez sensu.
Merytoryczne i tak to juz jest zamieszane i zadnej wiedzy z tego nie bedzie dla szukajacych.
Wszyscy jaramy sie elektrykami, w finale kazdy chce swojego zbudowac, pomóc innym, doradzic najlepiej, by bylo z kim smigaca tu sie zaraz wszyscy poróznia.
 
 
MARCIN 
prezes


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Mar 2014
Posty: 519
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie 08 Paź, 2017   

Passat_EQ napisał/a:
Usuncie ten watek. Zalozyciel dowiedzial sie juz co ma zrobic wiec sie nie obrazi.
Tomek, usun to i utnie sie dalsze klepanie bez sensu.

Usunąć 11 stron tematu? Toż to jest znaczna część dorobku forumowego, w tym mój dorobek :mrgreen: . Mnie by taka decyzja łatwo nie przyszła :mrgreen: .

Coś Wam powiem, czego nie widzicie u siebie: ciągle pouczacie zeeltoma co ma robić. Ale gdy zeeltom poucza Was, to burzy się Wam krew w żyłach.

Kto, na litość, administruje tym forum?
_________________
"Nikt nie jest zniewolony w bardziej beznadziejny sposób niż ci, którzy fałszywie wierzą, że są wolni" - Goethe
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pon 09 Paź, 2017   

Wyjaśnione zostało wielokrotnie, co dadzą kondensatory, albo czego nie dadzą. Każdy podejmie swoją decyzję.
Temat zamykam, bo się wymyka z pod kontroli ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group