ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Waga elektryka a jego możliwości użytkowe
Autor Wiadomość
Tomas 
szef


Pomógł: 20 razy
Wiek: 42
Dołączył: 23 Mar 2015
Posty: 1740
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon 09 Paź, 2017   

Rysiekkk, zapomniałeś że mowa jest o elektrykach :wink: Jak dla Ciebie "25kg to klamot odbierający frajdę z jazdy" i żyjesz tylko w świecie DH to co Ty tu robisz ? :wink:
 
 
Rysiekkk 
stażysta
strach się bać . . .



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Sie 2017
Posty: 137
Skąd: Krk
Wysłany: Pon 09 Paź, 2017   

tas napisał/a:
Rysiekkk, Patrzysz od strony rowerowej, ja patrzę od strony ebajkowej i tu jest spory kłopot :)

to fakt :wink:

Dla mnie wasze czołgi są tak totalnie bezsensu, że ... aż chciał bym mieć takiego kiedyś :lol:
Tomas napisał/a:
Rysiekkk, zapomniałeś że mowa jest o elektrykach :wink: Jak dla Ciebie "25kg to klamot odbierający frajdę z jazdy" to co Ty tu robisz ? :wink:

w sumie to sam nie wiem :wink:

to jest dla mnie ideał ebike`a :oops:
 
 
leszcz 
prezes


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 15 Lut 2017
Posty: 861
Skąd: Rumia
Wysłany: Pon 09 Paź, 2017   

Rysiekkk napisał/a:
to jest dla mnie ideał ebike`a :oops:


Dla mnie też. Tylko ebajka przyszłości. Gdzie w tym rozmiarze i wadze zmieścisz silnik o mocy min 3000W i akumulator o pojemności 3000Wh.

Póki co takie 700W i 600Wh to sprzęt na urozmaicanie dojazdu do pracy lub 1-2h wypady z lekkim wspomaganiem.
 
 
R432 
brygadzista


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 06 Sty 2016
Posty: 223
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 09 Paź, 2017   

"Ja i mój 60kg ebajk jestem tak samo szybki w dół jak 80% DH jakich spotykam na trasach. wystarcza mi to aby twierdzić, że waga nie gra żadnej większej roli nie tylko w DH ale w każdym innym sporcie ebajkowym"

Gwarantuje Ci, że waga ma ogromne znaczenia, najwyraźniej nie spotkałeś nigdy wystarczająco dobrych kolarzy górskich, gwarantuje Ci, że nigdy nie osiągniesz falconem 60kg takiej zwrotności jaką osiągają rowery dh i enduro na trasie zjadowej
 
 
ap0f1s 
prezes


Pomógł: 15 razy
Wiek: 36
Dołączył: 02 Paź 2014
Posty: 757
Skąd: Kęty
Wysłany: Pon 09 Paź, 2017   

Tasowi chodziło to, że nie spotyka na trasie samych zawodników dh tylko zwykłych ludzi, którzy cieszą się zjazdy i właśnie przy takich ludziach nie widać, wielkiej różnicy. Oczywiście jak spotkasz gościa, który jeździ dużo to wiadomo, że jest zwrotniejszy i szybszy.
Tylko pomyśl, ile razy jesteś stanie zaliczysz taką trasę na e-bajku, a ile na zwykłym.
Trzeba brać pod uwagę, że mając 60kg rower jest stabilniejszy(mówię tu o falconie, gdzie środek ciężkości jest fajnie rozłożony)
Biorąc podjazd pod górę po kamieniach taki falcon czy inny custom ~60kg vs lekki e-bajk jak myślisz kto osiągnie szybsze prędkości i pokona podjazd szybciej?

Falcon jest pojazdem uniwersalnym. Pewnie, że na zjazdach przegra z rowerem dh, pewnie, że na podjazdach przegra z crossem. Jednak potrafi robić obie te rzeczy, gdzie cross nie pojeździ na trasach dh, a gościu z rowerem nie pokona tak szybko i przyjemnie podjazdów, gdyż pewnie będzie pchał rower.
_________________
Kilka moich konstrukcji:Gordon 6kW (Adaptto)
Hatak 6kW (Sabvoton)
Kross level a6 3kw
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Pon 09 Paź, 2017   

Dokładnie, dlaczego mając falcona każdy jeden mi mówi "oho to się nie nadaje do DH bo w mistrzostwach europy byś nie wygrał" albo "oho, masz falcona i nie jesteś najszybszy na świecie wiec sieęnie nadaje do DH!!" "i jak na falckonie sobie wyobrażasz loty po 15m" :roll:
Tego nie potrafi 90% zwyczajnych spotykanych na trasach rowerzystów, to dlaczego ja mam to potrafić? :D
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
R432 
brygadzista


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 06 Sty 2016
Posty: 223
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 09 Paź, 2017   

Nie napisałem ze masz być na poziomie pro, czepiam się stwierdzenia, że waga nie ma większego znaczenia co jest absolutna bzdura
Mamy chyba różne pojęcie tras Dh, z chęcią zobaczę jak lecisz falconem chociaż 2m drop, ten rower nienadający sie po prostu do sportów grawitacyjnych, Ty po prostu ta trasa zjeżdżasz, a inni przelatują (nie mówię o ludziach co kupili sobie fulla i rekreacyjnie zjeżdżają z górki, tylko o osobach co rzeczywiście uprawiają downhill)
Swoją droga nie trzeba być pro aby latać hopki, polecam poglądac jakikolwiek edit na yt ludzi któryś hobbystycznie się tym zajmują
 
 
ap0f1s 
prezes


Pomógł: 15 razy
Wiek: 36
Dołączył: 02 Paź 2014
Posty: 757
Skąd: Kęty
Wysłany: Pon 09 Paź, 2017   

Jeżeli chcesz używać bajka do dh to custom elektryczny jest nie dla ciebie i tyle.
Pewnie, że ciężko się lata takim falconem 60kg, sam nawet nie próbuje jestem za cienki na to.
Jednak na moim nie zwrotnym, ciężkim bajku pokonam podjazd nie dużo wolniej jak ty zjedziesz z tej góry.
_________________
Kilka moich konstrukcji:Gordon 6kW (Adaptto)
Hatak 6kW (Sabvoton)
Kross level a6 3kw
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Pon 09 Paź, 2017   

R432, I widzisz, ty tez tak gadasz :)
Siedzę sobie przy hopie na 4m takiej max i patrzę.
95% DHowców gasi albo robi objazd. Dlaczego ja mam hopać skoro tylko nieliczni hopają?
Widzisz, na tej zasadzie to jest argumentacja ;)

"Nie robi dropa 2m więc się nie nadaje :) "
Tylko taki szczegół, że dropa 2m robi 5% wszystkich rowerzystów ;) A ja wcale nie mam ambicji być lepszy od 95% innych. Mnie wystarcza jak jestem lepszy od 80% reszty :)

Nie zgadzam się z tym, że DHowiec to tylko taki co hopa po 8m i dropi po 3m a każdy inny to jakiś lamus niegodny nazwy DH. Każdy jeździ tak jak uważa za szczyt swoich możliwości, a że go 5% mistrzów uważa za amatora, a pozostałe 90% twierdzi, że daje rade to wiesz ;)
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
R432 
brygadzista


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 06 Sty 2016
Posty: 223
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 09 Paź, 2017   

"95% DHowców gasi albo robi objazd. Dlaczego ja mam hopać skoro tylko nieliczni hopają?
Widzisz, na tej zasadzie to jest argumentacja"

Będę purystą i będę nazywał downhillem to co jest downhillem uważane przez 99% świata

Gasi zapewne nie z powodu, że nie chce a prędzej nie potrafi
Czekam nadal aż się odniesiesz do wagi roweru, bo na to nie odpowiedziałeś
Jeśli waga roweru wam w niczym nie przeszkadza to ani razu nie dotarliście do granicy swoich możliwości w zjazdach czy nawet na płaskim terenie, nie mówię, że to źle, bo każdy używa roweru tak jak uważa, lubi, ale wnioskowanie na takich doświadczeniach, że waga jest nieistotna nie ma najmniejszego sensu

Może nie zauważyłeś ale nie odnoszę się tu głównie do rowerzystów jako takich, ale próbuję nakreślić to że falcon nie jest rowerem (btw. ogólnie nie jest rowerem w waszym przypadku) do dh

To co widzę z waszych opisów tras i waszej jazdy to się bawicie w przeprawówke/turystyke a nazywacie to downhillem
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Pon 09 Paź, 2017   

Nie dogadamy się :)
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
tkoko 
prezes


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 26 Lut 2015
Posty: 684
Skąd: Czechowice-Dz
Wysłany: Pon 09 Paź, 2017   

Rysiekkk, R432 możecie powiedzieć gdzie jest ta przewaga między rowerem DH, a motorem/Falconem 60 i więcej kg.

https://www.youtube.com/watch?v=i2EL9GFQy5s

jak widać, jest to raczej różnica umiejętności, a nie wagi :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
 
R432 
brygadzista


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 06 Sty 2016
Posty: 223
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 09 Paź, 2017   

tkoko fajnie, powiedz proszę gdzie najczesciej są trasy DH?
Raczej na pewno w górach po lesie, złam się tam motocyklem pod kątem 90st
Na tym filmiku jest pagórek a nie góra, wybrałeś najbardziej skrajny przypadek trasy
Takie filmiki kręci się celowo, aby pokazać że idą łeb w łeb, trasę wybiera się pod motocykl nie pod rower, polecam obejrzeć więcej takich filmików i wyciągnąć własne wnioski

Obejrzyj sobie whistler bike park i jego trasy potem porozmawiamy

Wypowiedzi na temat wagi się nie doczekam? Bo tylko po to się wtrąciłem do tego wątku
 
 
tkoko 
prezes


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 26 Lut 2015
Posty: 684
Skąd: Czechowice-Dz
Wysłany: Pon 09 Paź, 2017   

R432 napisał/a:
.....Wypowiedzi na temat wagi się nie doczekam? Bo tylko po to się wtrąciłem do tego wątku


Waga ma tylko znaczenie przy rowerze bez silnika, bo trzeba na "górkę" wyjechać, a łatwiej to zrobić lekkim rowerem. :mrgreen: Przy rowerze z silnikiem, jeszcze przy takiej mocy jak ma Tas i inni w okolicy, to inna "bajka". Ty na zwykłym rowerze zaliczysz trasę raz (chyba że skorzystasz z kolejki linowej jeżeli jest taka możliwość), a chłopcy zjadą z 10 razy. :lol: Nawet ja na swoim składaku z 250 watowym silnikiem, i po dwóch zawałach, wyprzedzam na podjeździe rowerzystów DH :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Pon 09 Paź, 2017   

R432, Znowu popadasz w to co większość DH, zaprzeczenie poprzez podanie przykładu skrajności zamiast przykładu typowego.
Typowy użytkownik tras DH nie lata po kilka metrów, nie dropi po 3m. Nie przekonasz mnie, że jest inaczej bo tak nie jest.
Różnice są w głowach głównie, nie w kilogramach :)
Zjedziesz na swojej maszynie na 100% emocji i adrenaliny w żyłach, ja zjadę na swojej maszynie na 100% emocji i adrenaliny w żyłach. Na jednych trasach ty będziesz szybciej, na innych ja, ale nic z tego nie wynika. Przewagą elektryka cięższego od lżejszego jest to, że nie muszę jeździć w kółko tych samych tras lub być przykutym do jednego sportu, ot co.
Kilogramy mniej to tylko daje to, że będę lepszy od 98% ludzi, a nie od 80%, i to ma być znacząca różnica?
Chyba prościej nie jestem w stanie tego przedstawić :P
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group