ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Hulajnoga z aledrogo pytanie o akumulatory
Autor Wiadomość
kospan 
początkujący


Dołączył: 14 Sie 2017
Posty: 5
Skąd: Zduńska Wola
Wysłany: Pon 09 Paź, 2017   Hulajnoga z aledrogo pytanie o akumulatory

Witam. Więc tak mam takową hulajnogę z silnikiem 100w 24v niestety akumulatory to trup.

Waga kierowcy około 60kg, zasięg jaki miałby być pomiędzy ładowaniami to około 10km.

Jaka pojemność akumulatorów była by potrzebna ?

Hulajnoga to takie coś :

 
 
atomek1000 
szef



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 08 Lis 2014
Posty: 1902
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 09 Paź, 2017   

24V 5Ah by ci w zupelnosci starczylo. Czyli 2 paczki turnigy hardcase 4s5Ah.

A z li-ion 24v to mozna nawet 7s2p dać i wyjdzie 24v6Ah. Waga 700gram pojemność ~150Wh
 
 
gienek333 
szef


Pomógł: 25 razy
Wiek: 55
Dołączył: 26 Kwi 2013
Posty: 1338
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon 09 Paź, 2017   

Skąd wiesz że aku trup? Nie wiem czy ta, ale naprawiałem podobne i działa to tak, że manetką włączasz zasilanie, ale urządzenie nie jedzie, dopiero jak się odepchniesz nogą silnik (jest z magnesami więc działa jak prądnica i wtedy załącza przekaźnik (nie ma regulatora na tranzystorze, tylko chamsko podaje napięcie na silnik z aku).
_________________
Pojazdy ekologiczne, to takie które stoją w garażu.
 
 
yasiu77 
początkujący


Dołączył: 18 Paź 2017
Posty: 12
Skąd: Szczyrk
Wysłany: Śro 18 Paź, 2017   

24v i 100w czyli pobiera ok 4,16 A. Czyli gdybyś miał takiej pojemności aku to starczyłoby teoretycznie na 1h jazdy. O ile pamiętam one osiągają ok 15km/h max ale to chyba przy małym obciążeniu. Mam takie coś 12v ale tylko zrobiłem do niej aku na próbę 4s2p pojeździłem chwilę i olałem bo za wolno się kulało( 65kg ważę) i tylko po gładkim asfalcie się da ale ma plusy bo sobie to złożysz i weźmiesz np do autobusu.
Gdybym faktycznie chciał się taką jak twoja poruszać to zrobiłbym pakiet z li-ion minimum 7s2p i bym go ładował ładowarką modelarską jak masz. Lub porządniej kupić Bms i ładowarkę do li-ion na 24v ale to przerost formy nad treścią bo za taką hulajnogę używkę na alledrogo dałem ok 30zł i ładowanie z bms to by wyszło dodatkowo 100-200 zł więcej. A może lepiej kupić te dwie żelówki 12v4,5Ah za 80 złotych (chyba takie tam były?) jak już masz ładowarkę i powinno być na styk
 
 
glebor 
Zasłużony dla zlotu EV



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 10 Lis 2014
Posty: 1333
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 21 Paź, 2017   

żelówki jak kolega kupi, to padną, bo te chińskie acoda, czy inne wynalazki różnią się pojemnością i szybko się rozjeżdżają, a o firmowych greensaver w tym budżecie nie warto myśleć, chyba, że będzie ładował 2x ład 12V z odseparowanymi minusami, albo odłączał aku na czas ładowania, wtedy posłuży. Pakiet li-ionów jak sobie polutujesz to wyjdzie cie 14 ogniw po 7zł/szt + pasta do lutowania ogniw (bo zgrzewać się nie opłaca)... Za ogniwa NCR18650A w nexunie dasz stówkę i będzie to śmigało elegancko (7S2P) jak koeldzy mówią masz ~6Ah więc nieźle no i hulajnoga lekka. Jak masz ładowarkę modelarską np eco 8, to zaoszczędzisz na koszcie BMSa i zakup sobie jednego pikacza. Jak ma być dobrze, to BMS + ładowarka dedykowana na 29,4V z chin i w jakimś sensownym budżecie się zamkniesz, albo poszukaj używanych ładowarek li-ion 24V z milicza na OLX.
_________________
Posiadam nowe zestawy napędowe 250-1700w 36-48v akumulatory w bidonie sanyo ga 48v 17.5Ah
Robię aku na zamówienie w prostopadłościanie i trójkącie

Pełna oferta:
epojazdy.blogspot.com

TEL: 796782663
Przy odbiorze osobistym - 10%
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group