ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbumZlot EV 6-7 maja 2017
Batteryguru baterie do rowerĂłw elektrycznych

Poprzedni temat «» Następny temat
Nie sprawny rower elektryczny saturn
Autor Wiadomość
zeeltom 
Administrator

Wysłany: Nie 08 Paź, 2017   

Nie do końca. W manetce bez magnesu jest połowa napięcia i dopiero zbliżanie bieguna północnego, lub południowego powoduje zwiększenie, lub zmniejszenie napięcia.
Nie mając zaplecza i wiedzy o silnikach BLDC z hallami, trudno ci będzie dojść, co jest nie tak.
Powinieneś zacząć od sprawdzenia halli w silniku podając 5V na zasilanie i sprawdzając względem +5V poziomy wyjścia każdego z halli robiąc pełny obrót kołem. Jeżeli napięcia będą się zmieniać rytmicznie i jednakowo na każdym wyjściu, można zakładać, że silnik jest sprawny.
To samo dotyczy manetki. Podajesz 5V na zasilanie manetki a na przewodzie sygnałowym powinno się zmieniać napięcie od około 1V do około 4V przy pokręcaniu manetki.
Nie bardzo można podawać bezpośrednio 5V na przewód sygnałowy, bo niektóre kontrolery traktują to jako zwarcie przewodów i wyłączają silnik.

shrek1818 
początkujący

Wysłany: Nie 08 Paź, 2017   

nie wiedzialem ze w silniku i w manetce sa inne halle. Pomimo mojej niewielkiej wiedzy z dziedziny elektroniki to moze dzieki wytrwalosci w dazeniu do celu i pomocy forumowiczow za zime dojde co poprzedni wlasciciel popsul i sobie ten rowerek naprawie a jaka bede mial satysfakcje. Dzieki za pomoc w wolnej chwili zachynam od poczatku diagnostyke co jest nie tak

zeeltom 
Administrator

Wysłany: Pon 09 Paź, 2017   

W silniku halle działają jak przekaźniki. Albo są zwarte, albo otwarte. W manetce hall zachowuje się jak potencjometr i na dobrą sprawę może być zastąpiony potencjometrem liniowym 10 - 20 k.

shrek1818 
początkujący

Wysłany: Wto 10 Paź, 2017   

Zrobiłem od nowa test na poprawność działania czujników halla w silniku tym razem na podłączonym sterowniku który je zasilał swoim napięciem i wyszło mi że tylko na jednym napięcie spadało a na pozostałych dwóch stałe, dodam iż czujniki wszystkie3 były przezemnie wymieniane na nowe i z tąd moje pytanie co może być tego przyczyną?

tas 
Moderator

Wszystko może być przyczyną, od zaciętego przewodu podczas zakładania pokrywy po lutowanie nie uziemioną lutownicą/
Tanie ogniwa: klik!

wibi 
dyrektor

Przyczyną może być również miernik szczególnie jeśli to taki z wyświetlaczem LCD gdyż niektóre z czasem nieco "głupieją" gdy mierzy się kolejne napięcia.Spróbuj przy pomiarze następnego halla zewrzeć na moment końcówki miernika nim przyłożysz je do nóżek czujnika.

Odpowiedz do tematu