ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Kask pełny na codzień
Autor Wiadomość
przenikanie 
Zasłużony dla zlotu EV



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Gru 2013
Posty: 392
Skąd: Łódź
Wysłany: Śro 17 Sie, 2016   

Ponieważ używam wyłącznie rowerów trójkołowych, w dodatku są to Hase z pochylonymi tylnymi kołami, to raczej nie ma boję się upadku czy wywrotki i kasku w ogóle nie używam. Niemniej jednak jest to możliwe, choćby w przypadku niespodziewanej awarii. Gość, który siedział przed telewizorem kilka lat temu na Mazurach i meteoryt mu wpadł przez dach, też się tego nie spodziewał :) Ale od pewnego czasu myślę o kupieniu kasku i to właśnie pełnego, motocyklowego. A ta dyskusja spowodowała, że pewnie zrobię to dziś lub jutro. Kask taki na pewno lepiej chroni przy ewentualnych nieprzyjemnych zdarzeniach niż taki rowerowy. Poza tym spora ilość zjedzonych przeze mnie much oraz wiecznie załzawione oczy mimo okularów to przy prędkościach około 40-50 km/h standard. Kask motocyklowy na pewno przed tym ochroni, poza tym też trochę wyciszy pęd powietrza. Tak więc wszystko za nim przemawia. Muszę tylko poszukać kasku który wygląda nie tak potężnie jak typowe kaski motocyklowe. Coś lekkiego i pasującego do roweru a nie hełm do potężnego ścigacza :)
Ktoś może coś polecić?
_________________
Hase Kettwiesel 60V/2kW
Hase Lepus 48V/0.5kW
 
 
Tomas 
szef


Pomógł: 20 razy
Wiek: 42
Dołączył: 23 Mar 2015
Posty: 1740
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie 01 Sty, 2017   

Co myślicie o wyglądzie takiego kasku i używaniu go na chłodniejsze dni ?

http://www.dx.com/p/tanke...87#.WGj3_bm_AfI

Można sobie dosyć nisko opuścić szybkę przez co skutecznie osłonić twarz przed zimnym wiatrem i nie wygląda tak "motocyklowo" tak mi się wydaje :grin:
 
 
przenikanie 
Zasłużony dla zlotu EV



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Gru 2013
Posty: 392
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 01 Sty, 2017   

A czy"motocyklowy" wygląd bardzo przeszkadza? Kupiłem sobie latem bardzo podobny hełm, parę razy oddał mi już przysługę w deszczu. Może jest nawet mniejszy od tego na zdjęciu, ale i tak wygląda baaaardzo motocyklowo. No cóż, jeśli ma być motocyklowy czy skuterowy, to ma jednak chronić, a żeby chronić to jednak trochę tego plstiku musi w nim być, więc taki jakiś super mały też być nie może.
_________________
Hase Kettwiesel 60V/2kW
Hase Lepus 48V/0.5kW
 
 
Tomas 
szef


Pomógł: 20 razy
Wiek: 42
Dołączył: 23 Mar 2015
Posty: 1740
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie 01 Sty, 2017   

Jadąc na falconie w pełnym kasku motocyklowym po chodniku prawdopodobieństwo kontroli zwiększa się o 1000% stąd szukam kasku zachowującego kompromis między wyglądem rowerowym a skutecznością osłony przed wiatrem, zimnem.

przenikanie, daj linka na swój kask
 
 
przenikanie 
Zasłużony dla zlotu EV



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Gru 2013
Posty: 392
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 01 Sty, 2017   

W pełnym kasku to na pewno. Ale w bezszczękowym aż tak źle nie jest. Zwłaszcza w ciemnym, który optycznie wydaje się mniejszy. Ja tam w każdym razie polecam. Przed deszczem i wiatrem chroni znakomicie. A i na pewno w razie upadku lepiej ochroni niż rowerowy orzeszek.
_________________
Hase Kettwiesel 60V/2kW
Hase Lepus 48V/0.5kW
 
 
JerzyZ 
Zasłużony dla zlotu EV



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 794
Skąd: Warszawa - Ursynów
Wysłany: Wto 10 Paź, 2017   

Czy ktoś używa kasku YAKKAY?
Oprócz pasków do zapinania pod brodą są po bokach jeszcze dwa dość krótkie paski, połączone ze sobą klamerką. Do czego one służą?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group