ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Rama pod DH elektryka
Autor Wiadomość
maki1000 
młodzik


Dołączył: 24 Maj 2017
Posty: 77
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Nie 15 Paź, 2017   Rama pod DH elektryka

Panowie może zrobimy listę ram DH (ramy za skokiem około 200mm lub nieznacznie mniej ) które maja zwykle haki pod tylne koło.

Szukam kilka dni, zadaje pytania sprzedającym i praktycznie zawsze otrzymuje odpowiedz: sztywna oś :(

Listę będę uaktualniał w tym wpisie w miarę jak podeślecie swoje propozycje.

1. Kona Stinky
2. Kona Coilair
3. Commencal Supreme DH V1
Ostatnio zmieniony przez maki1000 Pon 16 Paź, 2017, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Nie 15 Paź, 2017   

Niech mi ktoś uświadomi, o co chodzi z tą sztywną osią. Rozumiem wahacz, amory, ale sztywna oś? Już raz się pytałem i nikt nie odpowiedział. Są osie niesztywne?
Oś, to jest oś, jak może być niesztywna?
Następne nowoczesne określenia czegoś, co mamy od lat, a tu się nadaje jakieś dziwaczne nazwy?
Tak jak Wh i inne kondensatory?
Może jestem staroświecki, ale lubię wiedzieć o czym się pisze ;)
 
 
maki1000 
młodzik


Dołączył: 24 Maj 2017
Posty: 77
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Nie 15 Paź, 2017   

Masz racje ale tak się potocznie mówi na oś grubą którą się wkręca w gwint znajdujący się w ramie

https://youtu.be/7r6jQERdE_I
 
 
djmarcin56 
prezes


Pomógł: 5 razy
Wiek: 35
Dołączył: 05 Sie 2016
Posty: 522
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Nie 15 Paź, 2017   

W nomenklaturze rowerowej sztywna oś to oś wkręcana gruba przelotowa a nie cienki szybko zamykacz i nie czyta się tego dosłownie tylko w odniesieniu do branży.
Jest to stosunkowo nowy wynalazek zapewniający większą sztywność tylnego koła i wymaga ramy gdzie tylne widełki mają uszka przez które się oś przekłada, wkręca a nie jest budowy jak hak do ramy :)
_________________
Zbieram graty do swojej pierwszej konstrukcji ;)
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Nie 15 Paź, 2017   

Obejrzałem film, nic mi mówi na temat osi :)
Wiadomo, że osie dobrane do średnic będę sprawowały się OK.
To co jet sztywne ? Oś czy ośka? ;)
 
 
sirgregs 
prezes


Pomógł: 24 razy
Dołączył: 14 Paź 2015
Posty: 933
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 15 Paź, 2017   

Szajbajk gadał prawie 10 minut i nadal nie widzisz różnicy?
Pokazywał nawet a nie tylko gadał :oops:
 
 
maki1000 
młodzik


Dołączył: 24 Maj 2017
Posty: 77
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Nie 15 Paź, 2017   

Też myślałem, że to nowy wynalazek. Jak zacząłem szukać to okazało się, że w rowerach dh taka oś bez haków była już przed 2010r i na prawdę ciężko znaleźć rower dh pod elektryka :)

Dla tego właśnie powstał ten temat. Jak ktoś zna takie ramy to piszcie proszę, zrobimy listę dla potomnych.
 
 
Mechano 
szef
młody elektronik


Pomógł: 22 razy
Dołączył: 29 Paź 2012
Posty: 1337
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 16 Paź, 2017   

zeeltom,
1:16 na filmie, spójrz na końcówki osi. Jeden widelec ma otwarte haki, drugi ma zamknięte pierścienie, ot cała różnica.
Co do fajnych ram zjazdowych do elektryków, to polecam krossa fr 1/2. Z tym, że może być problem z montażem akumulatora bo trójkąt jest zabudowany. Poza tym mi się bardzo podoba, jeżdżę na rowerze z tą ramą od paru miesięcy i mi się bardzo podoba. Na wiosnę elektryfikacja.
 
 
radasss 
dyrektor
Radosław



Pomógł: 7 razy
Wiek: 55
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 413
Skąd: Luboń/k.Poznania
Wysłany: Wto 17 Paź, 2017   

zeeltom - mamy pecha. Musimy albo szybko przyzwyczaić się do głupawego nazewnictwa młodych kiepsko w szkołach nauczanych, albo będziemy się wiecznie wk......
W mojej branży na stator i koło magnesowe (kiedyś magneto) mówią młodzi "zapłon". I co, nie idzie się wściec ?
_________________
warsztatmotocykli.pl
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 17 Paź, 2017   

radasss napisał/a:
mówią młodzi "zapłon". I co, nie idzie się wściec ?

A jak mówią na zapłon :-)
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
maki1000 
młodzik


Dołączył: 24 Maj 2017
Posty: 77
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Wto 17 Paź, 2017   

Chciałbym mieć takie problemy jak Wy panowie. Serio !
 
 
Scuda 
stażysta


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Paź 2017
Posty: 157
Skąd: Stalowa wola
Wysłany: Pon 23 Paź, 2017   

Panowie a co z tymi ramami ? Wie ktos cos, co sie nadaje do elektryfikacji. Ja bym dolozyl pytanie na jakie ramy full suspension da rade jezdzic z mxusem 3k turbo
 
 
Elektrotonus 
prezes
Łukasz R



Pomógł: 17 razy
Wiek: 47
Dołączył: 17 Lip 2016
Posty: 820
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro 25 Paź, 2017   

Kona stinky plus solidne torque army.
 
 
Tomas 
szef


Pomógł: 20 razy
Wiek: 42
Dołączył: 23 Mar 2015
Posty: 1740
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro 25 Paź, 2017   

Cytat:
Panowie a co z tymi ramami ? Wie ktos cos, co sie nadaje do elektryfikacji. Ja bym dolozyl pytanie na jakie ramy full suspension da rade jezdzic z mxusem 3k turbo


Albo Kona coiler. Ma większe ramy a identyko pancerność co stinky.
Różnica skoku zawiechy to tylko 2cm ale Coiler ma bardziej pionowo poprowadzone górne "rurki" tylnego wahacza przez co jest bardziej komfortowy i czuły jeśli chodzi o pracę tylnego wahacza. Taka "kanapa" . Stinky jest na ostrzejsze jazdy dlatego jego zawiecha skupia się na innych sprawach niż dbanie o tyłek użytkownika :wink:
Zarówno w Stinky jak i w Coiler koledzy forumowi pchali 350A w fazy z mxusem i dały radę.

Poza tym to wszystkie podobne ramy lub wszystkie innego typu z zawieszeniem z tyłu gdzie jest trochę więcej miejsca w trójkącie na baterię jaką chcemy dać. Trzeba tylko patrzeć żeby rama była raczej cięższa niż lżejsza i to wszystko. Przecież tu nie ma filozofii. Trzeba wejść na portale aukcyjne, zakasać rękawy i sobie coś znaleźć co podpasuje. Można zaproponować kilka do wyboru wtedy forumowicze doradzą bardziej. Nikt za kogoś nie będzie szukał

:wink:
 
 
Scuda 
stażysta


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Paź 2017
Posty: 157
Skąd: Stalowa wola
Wysłany: Czw 26 Paź, 2017   

Wlasnie rozwazam rowniez coilaira od kony, tylko ze bardzo malo ich jest na sprzedaz w porownaniu do stinky. Przegladalem twoja carrera banshee tez bardzo sie mi podoba ale wez i znajdz w dobrej cenie. Nie ma co, najwicej na olx stinky jest. A co sadzicie o giant ac ? Z tylu ma normalne mocowanie na kolo ?
Aha i jeszcze jedno. Czy warto dolozyc do dwupolki ? Mam zamiar smigac po lasach i dosc mocnych wertepach ale bez zadnego skakania.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group