ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Sposób na złodzieja :D
Autor Wiadomość
maran_hand 
dyrektor



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 01 Lut 2015
Posty: 459
Skąd: Warszawa-Sadyba
Wysłany: Pon 22 Maj, 2017   

W kwestii znakowania rowerów przez policję, kilka dni temu pojawił się na Onecie artykuł w którym policja zachęca właśnie do tego. Poniżej komentarz internauty

Miałem oznakowany rower - była już taka akcja w Warszawie. Skradziono go z piwnicy - w kamienicy był remont i ostatniego dnia brygada remontowa zaopatrzyła się w potrzebne im rzeczy z różnych piwnic. Zgłosiłem to na policję (czekałem 2 godziny na audiencję...) Policjant śmiejąc się przyjął zgłoszenie , ale przedtem namawiał mnie na zaniechanie starań, opisując (nawet racjonalnie) bezsensowność takich poszukiwań przez policję. Uparłem się i złożyłem zawiadomienie o kradzieży. Po 3 dniach otrzymałem postanowienie o umorzeniu sprawy z powodu "niewykrycia sprawcy" . Postanowienie było datowane w dniu mojego zgłoszenia kradzieży. I to tyle. Pozdrawiam policję i życzę im dobrego zdrowia i samopoczucia. I przepraszam, że otumaniony wezwaniami do znakowania rowerów, zakłóciłem im spokój. Obiecuję, że to więcej się nie powtórzy ...

To mnie przekonuje, że w przypadku znakowania nie do końca chodzi o to by rower odnaleźć, raczej o to by policja mogła pokazać że coś robi a i dodatkowe info się przyda zwłaszcza jak ktoś elektrykiem jeździ
_________________
🔋 3,5 sztuki ;) 🔌 - https://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=6828
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=3860 http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=5181
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 22 Maj, 2017   

Co nie znaczy ze w przypadku wpadki złodziei rowerów, to się po czasie nie przyda...
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
whet 
początkujący


Dołączył: 24 Paź 2017
Posty: 1
Skąd: Lublin
Wysłany: Wto 24 Paź, 2017   

Mając dom, nie zastanawiałbym się, tylko od razu założył alarm!
_________________
http://geoheat.eu/
 
 
Redaktor1966 
kierownik


Wiek: 57
Dołączył: 26 Lut 2012
Posty: 317
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 27 Paź, 2017   

Alarm (np. wstrząsowe na drzwi, okna kosztują od kilkunasta zł, a bateria wytrzymuje nawet 2 lata) można umieścić w kasetce na pieniądze (jest ogromny wybór kształtów i rozmiarów).


A taką skrzynkę można przytwierdzić do elementów ramy roweru cybantami / kabłąkowymi obejmami do rur. Wcześniej nasuwając na nie wężyki do wody.
Cybanty / Obejmy do rur kabłąkowe
 
 
Kravcov 
początkujący


Dołączył: 16 Kwi 2017
Posty: 37
Skąd: Polska
Wysłany: Śro 01 Lis, 2017   

https://tomas-tuning.com/index.php?site=offer&id=19228&gclid=EAIaIQobChMIuoO5_6Cd1wIVxxbTCh1YPg0qEAQYAiABEgJnQfD_BwE

Dostępne tryby pracy:
Dostępne Tryby działania


> PLANOWANA POBUDKA
– w celu oszczędności baterii, ustawiamy godziny w jakich urządzenie ma się budzić, a o której zasypiać. W momencie uśpienia urządzenia, wchodzi w tzw “tryb samolotowy”, a więc wyłącza GPS,GSM i zostawia tylko detektor wibracji, dzięki czemu może czuwać przez parę tygodni bez ładowania.


> Odpowiadanie na SMS-y
– Konfiguracja SPYBIKE odbywa się zdalnie przez SMS, urządzenie ma wiele trybów pracy stąd w każdej chwili można je dowolnie modyfikować pod swoje potrzeby.


> Ostatnia lokalizacja
– Gdy urządzenie wyjdzie poza zasięg GPS (piwnica), wyśle SMS-em ostatnią lokalizację jaką miało, oraz wyśle SMS-a gdy na nowo złapie sygnał z GPS.


> Lokalizacja adresu GSM
– Gdy urządzenie wyjdzie poza zasięg GPS, lub gdy ze względu na oszczędność baterii GPS jest wyłączony, można urządzenie zlokalizować przez GSM. Lokalizacja przez GSM jest mniej dokładna i zwykle obejmuje ulice/osiedle/wieś. Ogólnie działa to podobnie jak lokalizowanie położenia w zwykłym telefonie, z wyłączonym GPS-em.


> Zdalne rozbrojenie
– Kodem SMS, można rozbroić urządzenie. Oczywiście wszystkie komendy działają tylko na numery wcześniej dopisane do karty SIM SPYBIKE.


> Alarm Wstrząsu

W trybie ARM, urządzenie wysyła SMS-a wówczas gdy wykryje wstrząsy.


> Geo-Płot
Można ustawić granice gdzie urządzenie może się poruszać. Po przekroczeniu owej granicy, urządzenie wysyła SMS-y do CIEBIE z informacją swojej lokalizacji i o tym że przekroczono bezpieczną strefę.


> Alarm Ruchu
Specjalnym kodem można uruchomić alarm ruchy, np na 200 metrów. Wówczas gdy rower od miejsca postoju przejedzie ponad 200 metrów, zostaje wysłane SMS, z miejscem w jakim dany rower się pojawił.


> Alarm Prędkości
Można włączyć funkcje alarmu prędkości. Gdzie urządzenie wysyła sms-y alarm i położenie po przekroczeniu ustawionej prędkości.


> Alarm niskiego poziomu baterii
Nie lubisz pilnować czy bateria jest naładowana? Albo nie wiesz kiedy nadeszła na to pora? SPYBIKE sam wysyła smsy o niskim poziomie baterii


> Przekazywanie ruchu innemu numerowi
Ukradli Tobie rower, a Rower pojawił się w innej lokacji, gdzie masz jakiegoś znajomego? Nie musisz przedzwaniać do znajomego gdzie jest rower, wystarczy że jego numer dorzucisz do bazy osób i sam będzie otrzymywał informacje o miejscu pobytu rowerku..


> Zaplanowana pobudka
Jesteś na wczasach i masz drogi rower w garażu, chcesz mieć pewność że ciągle tam stoi, ustawiasz tryb pobudki dzień godzina lub interwał czasowy i SPYBIKE sam wysyła smsy z położeniem roweru a ty śpisz spokojnie.

> i kilka innych przydatnych trybów

SMS - alarm wstrząsu, i wyskakujecie do bika z nogą od stołu w ręce. Tak btw, to nienawidzę złodziei. Dół z wapnem dla takich co kradną rowery.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group