ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
C965 - zaniżona prędkość
Autor Wiadomość
alkrak 
początkujący



Dołączył: 29 Paź 2017
Posty: 6
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon 30 Paź, 2017   C965 - zaniżona prędkość

Jako, że jest to mój pierwszy post, to witam Forumowiczów i pozdrawiam z Krakowa.
Mam kłopot z wyświetlaczem C965, który pokazuje kilkunastokrotnie zaniżoną wartość prędkości.
Przy ok. 25 km/h wskazanie wynosi w okolicach 2 km/h. Wartość wyświetlana zmienia się w funkcji prędkości rzeczywistej roweru, ale tylko w tych bardzo niskich granicach. Zmiana średnicy koła także wpływa na pokazywane wartości prędkości.
Pozostałe funkcje wyświetlacza działają bez zastrzeżeń.
Za wszelkie informacje z góry dziękuję.
Dodam jeszcze, że dopiero zaczynam przygodę z napędem elektrycznym.
 
 
Gregs 
młodzik


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 27 Sie 2017
Posty: 98
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 30 Paź, 2017   

To zależy jaki masz silnik i czy masz czujnik prędkości. Są silniki bez czujnika prędkości i wyświetlacz łapie błędne dane z czujników Halla.
 
 
kondzio927 
prezes
WWW.KONDZIO-BIKE.PL



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 27 Paź 2011
Posty: 554
Skąd: CZĘSTOCHOWA
Wysłany: Pon 30 Paź, 2017   

bez kabelka i programu do bafanga się raczej nie obejdzie :???:
 
 
alkrak 
początkujący



Dołączył: 29 Paź 2017
Posty: 6
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon 30 Paź, 2017   

Gregs napisał/a:
To zależy jaki masz silnik i czy masz czujnik prędkości. Są silniki bez czujnika prędkości i wyświetlacz łapie błędne dane z czujników Halla.


Silnik mam w kole przednim Q100, z hallotronami i chyba z czujnikiem prędkości, który na białym przewodzie z silnika daje jeden impuls na jeden obrót koła - sprawdziłem oscyloskopem.

20171030_133617.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 322 raz(y) 3,17 MB

20160526_133600.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 300 raz(y) 2,21 MB

 
 
Gregs 
młodzik


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 27 Sie 2017
Posty: 98
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 30 Paź, 2017   

Ten wyświetlacz jest do Bafanga i ze zwykłym silnikiem nie będzie współpracował (inne kodowanie sygnału). Jeżeli sterownik masz z wyjściem 5 przewodowym na wyświetlacz, to pozostaje dokupienie wyświetlacza KT-LCD3 lub KT-LCD6 ewentualnie KT-LCD7, ale jest on nowością i nie widziałem go na oczy.
 
 
alkrak 
początkujący



Dołączył: 29 Paź 2017
Posty: 6
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon 30 Paź, 2017   

Kolego Gregs,
Dziękuję za konkretną odpowiedź. Teraz mam pełną jasność. A C965 rzeczywiście ma kabelek na 5 pinów. Będę szukał takiego, jaki podałeś i może uda mi się go kupić jeszcze na Mikołaja, jako prezent dla właściciela roweru.
A teraz krótka historia roweru - zdjęcie poglądowe (rower bez elektryki) w załączniku.
Napęd elektryczny został zamontowany półtora roku temu, w firmie, która tym się zajmuje zawodowo. W połowie września napęd przestał działać, więc właściciel (mój wnuk) oddał go do tej firmy na naprawę gwarancyjną. Stwierdzili, ze stuprocentową pewnością, że uszkodzony jest silnik i wysłali go do dostawcy z żądaniem wymiany na sprawny. Po trzech tygodniach silnik wrócił z diagnozą, że jest w pełni sprawny. Postawiono więc nową diagnoza - uszkodzone okablowanie roweru. Zamówili, trwało to długo i po dwóch tygodniach nowa diagnozę: na 100 procent uszkodzony wyświetlacz.
W tej sytuacji namówiłem wnuka, aby czym prędzej rower odebrał, taki jaki jest. Tak też uczynił, a naprawą zająłem się ja. Po trzech dniach napęd doprowadziłem do sprawności - uszkodzony był sterownik silnika. Wymieniłem rezystor 180 Ohm, 2 W, stabilizator LW317 i jeden elektrolit. Dopiero po naprawie dowiedziałem się, że wyświetlacz od początku nie pokazywał właściwej prędkości.
Nazwy firmy nie podaję, ale więcej do nich ten rower nie trafi.
Przepraszam za odrobinę prywaty, ale może mi ulży.
Jeszce raz dziękuję za zainteresowanie i może, tak nieśmiało poproszę o wskazanie źródła, gdzie mogę kupić właściwy sterownik.

Babboe-City-28.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 286 raz(y) 595,42 KB

 
 
Gregs 
młodzik


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 27 Sie 2017
Posty: 98
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 31 Paź, 2017   

Dla jasności. Rozumiem, że sterownik już jest sprawny, a chodzi o wyświetlacz. Dla pewności sprawdź oznaczenie sterownika silnika. Aby sprawnie działał z wyświetlaczami, które podałem, sterownik powinien na początku nazwy mieć "KT-" i mieć 5 kabli do wyświetlacza, a ich oznaczenie zazwyczaj jest takie jak w załączniku.
Wyświetlacz kupisz bez problemu.
Choćby tu:https://sklepebike.pl/pl/p/DISPLAY-KT-LCD-3-/160 - cena zaporowa. Lub tu (dodatkowo sterownik silnika, ale na 48V. Wyświetlacz jest uniwersalny na 24, 36 i 48V): https://www.olx.pl/oferta...html#a585281e5f
Najtaniej będzie chyba tu: AliExpress ale trzeba poczekać.

HTB16vfOOXXXXXc6XVXXq6xXFXXXZ.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 278 raz(y) 381,08 KB

 
 
alkrak 
początkujący



Dołączył: 29 Paź 2017
Posty: 6
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto 31 Paź, 2017   

Dziękuję za załącznik i linki.
Odpowiadając na pytanie, to:
Sterownik naprawiłem i działa jak należy, ponieważ jednak w płytce drukowanej nastąpiło punktowe przebicie (przepalenie) między dwoma warstwami, maleńkie, ale jednak, więc zamówiłem nowy sterownik. To przepalenie naprawiłem bardzo starannie, ale wolę się zabezpieczyć podwójnie. Dzisiaj przyszedł nowy sterownik, ale zupełnie niepasujący - pomylili przy wysyłce. :lol:
Z wyświetlaczem postanowiłem trochę się pobawić. Odłączyłem biały przewód idący z silnika do sterownika i podałem na niego, w kierunku sterownika impulsy z zewnętrznego hallotronu z płynnie sterowaną częstotliwością. Wskazania prędkości na wyświetlaczu : od zera do ponad 70 km/h. Czyli mnożnik impulsów załatwiłby sprawę.
Zapraszam do przemyśleń.
Wyświetlacz KT-LCD6 wrzuciłem sobie wczoraj wieczór na Aliexpress. Poszukam jeszcze sterownika, który mi zalecasz (KT) i kupię taki komplet.
 
 
alkrak 
początkujący



Dołączył: 29 Paź 2017
Posty: 6
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto 31 Paź, 2017   

Poprawka w nowym poście, ponieważ za późno na edycję poprzedniego:
*Wyświetlacz KT-LCD6 wrzuciłem sobie do koszyka, wczoraj wieczorem na Aliexpress.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group