ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Pojemnik Druk 3D
Autor Wiadomość
smdrwf12300 
młodzik


Dołączył: 12 Cze 2017
Posty: 54
Skąd: Katowice
Wysłany: Sob 28 Paź, 2017   Pojemnik Druk 3D

Witam szanownych kolegów .Jako ze pogoda nie dopisuje postanowiłem zaprojektować pojemnik do mojego Bafanga 750W na 39 ogniw 18650. Wstępne testy roweru ( 19kg bez baterii ) pokazały mi ze max pobór prądu przy moim stylu jazdy to max 7-8 A i to naprawdę pod strome podjazdy. Aktualna Bateria 13s6p 20Ah to zbędny ciężar i brak możliwości noszenia roweru na plecach . Koszyki wydrukowane trzymają bez zastrzeżeń .Zastanawiam się jak zatrzaskiwać daszek który będzie sklejony z górna częścią koszyków z podstawą przykręconą do ramy . Jak na razie zastanawiam się nad pomysłem wpustu , tylko nie nie mam rozwiązania na solidne "spięcie" daszka z podstawą .Ma ktoś może sprawdzony pomysł na taki zatrzask ?

podstawa.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 344 raz(y) 120,01 KB

Trek.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 337 raz(y) 1,91 MB

Koszyk.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 328 raz(y) 171,74 KB

 
 
smdrwf12300 
młodzik


Dołączył: 12 Cze 2017
Posty: 54
Skąd: Katowice
Wysłany: Wto 31 Paź, 2017   

No to jestem jeden etap dalej i zmienilła sie koncepcja z 8-packa na 9-pack .Cały pojedynczy moduł waży okoł 500gr .Zatrzaski trzymaja aż za mocno i chyba będe musiał je przeprojektować bo są problemy z otwarciem górnej pokrywy . Zastanawiam się na "odchudzeniem" wydruku do 10-15 % wypełnienia. Konfiguracja 13s3p wymaga 4 modułów obsadzonych w pełni plus 1 moduł 3 ogniwa i miejsce na bms 20A

koszyk-9.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 308 raz(y) 1,65 MB

obudowa.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 306 raz(y) 773,65 KB

 
 
Mitar 
kierownik



Pomógł: 5 razy
Wiek: 43
Dołączył: 07 Gru 2016
Posty: 376
Skąd: Gliwice
Wysłany: Czw 02 Lis, 2017   

Jak chcesz robić 10% wypełnienia to lepiej po prostu odchudzić ścianki i zrobić je bez wypełniania.
Jak się martwisz o wytrzymałość to możesz użyć np COMPOSITUM ABS , ostanio dostałem jego próbkę i dawał radę, bardziej wytrzymały na pekanie niż zwykły ABS.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group