ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Bafang 750W - subiektywna opinia po 200km
Autor Wiadomość
smdrwf12300 
młodzik


Dołączył: 12 Cze 2017
Posty: 54
Skąd: Katowice
  Wysłany: Śro 08 Lis, 2017   Bafang 750W - subiektywna opinia po 200km

Właśnie stukneło 200km mojemu Bafangowi 750W to tez postanowiłem podzielic się moimi odczuciami na temat tego napędu .Na wstępie pragnę zaznaczyć iż w przeciwieństwie do większości kolegów na tym forum nie cierpie na „Watowice złosliwą „ lecz mam „wagowice złośliwą „ ..... im mniej rower waży tym bardziej wzrasta moje zadowolenie .Praktycznie od 2013 roku jeżdze na złożonym pod siebie rowerku na ramie Wheeler ramp 20 z niewielkimi zmianami ... na początu sezonu konfiguracja z silnikiem ( 29 kg ) ... koniec sezonu wywalam elektyfikacje i mam 16.5kg plus 30-60 wat z własnych nóg . Silnik przyjechał z alliexpres w ciągu 2 dni od zakupu w cenie 1800 PLN z transportem DHL-em . I tu nastapił pierwszy ZONK ... rama Wheelera nie pasuje do silnika ( wszytko przez wystajacy dolny zawias przy supporcie ) ... po lekturze endless-sphere na placu boju pozostały do wyboru 2 ramy : Trek fuel ex8 i Specialized ( obie maja mufe 68mm bsa ). Specialized robi fajne ramy ale te stare maja tylko ten nie trafiony ( moim zdaniem ) pomysł z Brain suspension z którego sie Spec wycofał ... pozostał wiec na placu boju mało znany Trek . Musze powiedzieć iż jestem „oczarowny” tą ramą ... lekka i przemyślana no i ten ABP ( Active Breaking Pivot ) ... myślałem że to zwykła reklama ale muszę przyznać iż działa tak jak Trek opisuje ... jedyny minus to nie standardowa szpilka szybkozamykacza tylnego 210mm i tulejki do dampera ( zaprzyjazniony tokarz załatwił to w 3 godziny ).Stary rower posłuzył za dawce ( spd,przedni amor, siodełko , hamulce , tylny amor itp . Jeżeli ktoś jest zainteresownay nabyciem ramy i silnika niech pisze na priv bo ze względu na niewielką ilosć postow nie moge wystawić w dziale Bazar :) ) . Zatrzymało mnie znowu na lini łancucha. Kaseta 6 biegowa ma tak duże przekoszenie że nie nadaje się kompletnie do zestawu z Bafangiem i przednią tarcza 44T .Można sie oczywiscie ratować adapterami z Lunacycle lub Włoskimi ( http://www.edibike.it/sho...-bbs01-e-bbs02/ i https://endless-sphere.com/forums/viewtopic.php?f=31&t=74428&start=50 ) ale ceny troche z kosmosu i nie załatwiaja sprawy z linią łancucha w 100% . Co pozostaje ? ... a no piasta np Nexus ( 1kg ) lub wyalenie koronek .... ja po przestudiowaniu z kalulatorem przełożeń wybrałem drugie rozwiązanie i 4 koronki ... jedna najmniejsza na asfalt ( dojazdowa ) + 3 górskie ( finalnie po testach mam 3 koronki : dojazdowa + 2 na podjazdy ) . Zdjęcie linia.jpg pokazuje stan z przełożeniem kolejności koronek. Finalnie zostały 3 ( reszta została zastąpiona podkładkami z ABS-u ). Zakładana waga roweru miała byc 17kg bez baterii a wyszło 19kg .... da sie to juz ność na plecach :) .Silnik przeprogramowny na prąd 18 A max i zmienione nastawy pas .Czas na pierwszy test ...
Więc tak ... jezdzi się inaczej niż z silnikiem w tylnym kole , rower lżejszy wiec teraz można łatwiej zrobić bunny hop co na Rampie 20 było raczej trudne , szybciej hamuje i bez efektu podskakiwania tylnego koła ( szczegolnie dawało mi się to weznaki na karbowanym asfalcie i szutrze przy zjazdach z duzych pochyłosci ) . Myśle że to też zaleta ramy treka i braku 8kg na tylnym kole.Testowe jazdy pokazały iż w moim przypadku 350W plus 3 koronki z tyłu zaspokajają w pełni moje wymagania na podjazdach i dojazdach . Generalnie najczęsciej są w uzyciu najmniejsza koronka + MegaRange 34T i biegi Bafanga 1-3 . O skuteczności 350W przekonał mnie testowy podjazd na 4 moich ulubionych trasach :
- hałda w Łaziskach ( wysokosc względna 92m ) : 200 Wat + pedałowanie lub 350W bez pedałowania :)
- podjazd z Brennej do Chaty Wuja Toma ( asfalt + odcinek 150m na którym zawsze pchałem rower ) : 350W z pedalowaniem i predkoscia ok 8km/h
- podjazd po płytach betonowych ze Szczyrku do Chaty Wuja Toma ok 100m ... widziałem tylko kilku ludków którzy wjechali na własnych nogach te skromne 100m ... a tu z Bafangiem i 3 poziomem wspomagania ( 350W ) pełen luz
- koronny podjazd z przystanku w Brennej na Chate Grabowa i dalej na Kotarz ... 3 poziom wspomagania i wjazd bez zatrzymnia ... czysta przyjemność , wprawdzie pot się leje i serducho wali ale człowiek sie nie dusi !! .
Podsumowujac napęd ma więcej zalet niż wad .Zalety to :
- cała moc idzie na koronki
- stosunkowa niska waga
- niewielki pobór prądu ( na 3 levelu to zaledewie 7A )
- możliwość zainstalowania niewielkiej baterii
- dostępność częsci zamiennych
- łatwa wymian tylnej dętki

Wady :
- niewielka liczba ram typu full i trydności z montażem
- kiepska linia łancucha
- duza max predkość do jakiej się rozpedziłem przy 13s6p i ograniczeniu 18A to 58km/h ... zaliczam to do wad bo kusi człowieka ta szybka jazda .
- nie ma z kim jezdzić po górach :(

linia.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 2278 raz(y) 1,79 MB

trek.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 2340 raz(y) 528,86 KB

Ramp20a.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 2430 raz(y) 1,32 MB

 
 
Mikkonen 
stażysta


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Wrz 2016
Posty: 112
Skąd: Starachowice
Wysłany: Śro 08 Lis, 2017   

No i super, ja zamawiam Bafanga 750w w sobotę ! Zamawiam od PSWPOWER, z opcją dostawy "tax free" za dodatkowe około 40 dolarów. Wychodzi niecałe 1700zł, dodatkowo mam nadzieję załapać się na cashback planetplus, 11.11 mają mega promocje, rok temu było to 20%, teraz ma być jeszcze więcej, więc zobaczymy. Co do samego napędu, to od początku mojego zainteresowania ebikami wiedziałem, że chcę tego mida... Mam nadzieję, że się nie rozczaruję. W moim przypadku przerabiać będę trekkinga Kross Trans Pacific. W przyszłości może przełożę go do MTB, ale na razie robię na tym co mam :)
 
 
klient 
młodzik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Lip 2017
Posty: 61
Skąd: Polska
Wysłany: Śro 08 Lis, 2017   

Każdy wie doskonale, że mid Bafanga jest the best! :smile:
Tylko ludzie wstydzą się do tego przyznać i wożą kilogramy złomu w tylnym kole :smile:
 
 
sentinel 
młodzik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Gru 2015
Posty: 75
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Czw 09 Lis, 2017   

Potwierdzam mid bafanga jest zaje..., mam co prawda 1000w, wiec wiecej, ale w porównaniu z hubem(hub 14s 30A NC 7x9, bafang 13s, 30 A) o tej samej mocy to: szybszy( przy mniejszej mocy) lepiej idzie po terenie( piach, górki itp) ale po 1300 km trzeba było wymienić napęd, bo coś już zaczynało strzelać:D no i plus częste smarowanie, bo inaczej pyrkał cały czas (przekoszenie łańcucha) jakby biegu nie mógł zmienić, no i jeszcze wkurza to, że po jeździe w błocie jest dużo zakamarków, w które błoto włazi i ciężko domyć :roll:

no i jest wiele cichszy niż hub ze sterownikiem blokowym jaki miałem rok temu (brak tego tramwajowego dźwięku)

Jeśli miałbym wybierać to zdecydowanie BBSHD niż hub przy mocy ok 1600w ( 13s-14s)

Jeden minus jest taki, że nie staje na koło bez podrzucenia przodu,na co liczyłem, ale podejrzewam że jakby dać mniejszy blat na korbie( miałem 46) i większy blat z tyłu( miałęm 32) plus koło 24 to nie stanowiło by to problemu:)

Btw Bafang pasuje również do kony stinky rok 2007:) nie tylko do wyżej wymienionych ram
 
 
smdrwf12300 
młodzik


Dołączył: 12 Cze 2017
Posty: 54
Skąd: Katowice
Wysłany: Czw 09 Lis, 2017   

Na endless jest cały wątek z opisami ram do których udało się zamontować Bafanga.Dobrze jest to przeczytać przed zakupem.Generalnie BBS02 bedzie pasował do wiekszości ram z suportem BSA 68mm, bbshd z odpowiednimi adapterami pasuje do nowych ram z presfitem ale jest jedno ale ... odległość pomiedzy silnikiem a supportem . Z tego co pamietam to chyba 18mm i trzeba robić nie-centryczne adaptery do mufy supportu. Nie każdy ślusarz chce to robic bo kasa niewielka a trochę trzeba poprzestawiac mocowania w tokarce.No i jest jeszcze opcja zamówienia w Chinach ramy karbonowej z wklejoną aluminiową mufą w którą można zacisnać bafanag .... tylko ja nie widze tu sensu wydawania kasy na karbon i obciązania go silnikiem i bateriami.Z zakamarków do czyszczenia najbardziej fatalnym wydaje się miejsce w które wkręcamy korby.Tam praktycznie nie ma żadnego uszczelnienia i cały piach lezie do środka i to powoduje zacieranie się lub wręcz uszkodzenie tego mechanizmu przekazywania napędu z silnika na korbę.W wolnej chwili muszę coś wydrukować z ABS-u żeby ograniczyć "włażenie" tam piachu i błota tylko nie mam pomysłu na uszczelnienie.
 
 
klient 
młodzik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Lip 2017
Posty: 61
Skąd: Polska
Wysłany: Czw 09 Lis, 2017   

Ruszając 20 calami Rometa - składaka zawsze muszę docisnąć kierownicą i uważać na manetkę, bo 750W przy 18A i 15% prądu startowego podnosi koło błyskawicznie.
 
 
smdrwf12300 
młodzik


Dołączył: 12 Cze 2017
Posty: 54
Skąd: Katowice
Wysłany: Czw 09 Lis, 2017   

Szkoda łancucha , zębatek i silnika .... swoja droga ciekaw jestem ile mi wytrzyma HG50 z zapinką :)
 
 
leszcz 
prezes


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 15 Lut 2017
Posty: 861
Skąd: Rumia
Wysłany: Czw 09 Lis, 2017   

skąd te bafangi brać i ile wychodzi?
_________________
Moja przygoda z ebike od 2017:
Damka 28" https://cutt.ly/7e8jyMJ
Dla syna 26" https://cutt.ly/Fe8juR3
Dla syna 24" https://cutt.ly/ue8ju03
Full 29" MXUS 30H 1500W https://cutt.ly/3e8jiaG

Od 2019 100% bezprąd :) https://cutt.ly/ge8jop2
 
 
smdrwf12300 
młodzik


Dołączył: 12 Cze 2017
Posty: 54
Skąd: Katowice
Wysłany: Czw 09 Lis, 2017   

Ja zamawiałem w tym sklepie :
https://pl.aliexpress.com/item/Free-shipping-36V-250W-42T-chainwheel-TSDZ2-electric-bicycle-central-mid-motor-with-torque-sensor-and/32616936042.html?scm=1007.13339.60109.0&pvid=f6559d7f-b080-4531-89eb-699e32d40fa2&tpp=1
z dostawa z EU ( Niemiecki DHL ). Paczka dotarła po 2 dniach od płatności.
 
 
Mikkonen 
stażysta


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Wrz 2016
Posty: 112
Skąd: Starachowice
Wysłany: Czw 09 Lis, 2017   

smdrwf12300 napisał/a:
Ja zamawiałem w tym sklepie :
https://pl.aliexpress.com/item/Free-shipping-36V-250W-42T-chainwheel-TSDZ2-electric-bicycle-central-mid-motor-with-torque-sensor-and/32616936042.html?scm=1007.13339.60109.0&pvid=f6559d7f-b080-4531-89eb-699e32d40fa2&tpp=1
z dostawa z EU ( Niemiecki DHL ). Paczka dotarła po 2 dniach od płatności.

Z tego co zauważyłem to każdy praktycznie stąd zamawia. Wychodzi niecałe 1700zł przy obecnym kursie dolara, i można skorzystać z portali jak planetplus które dodatkowo dają cashback za zakupy z aliexpress.
 
 
pawextelinfo 
stażysta


Wiek: 42
Dołączył: 12 Maj 2016
Posty: 183
Skąd: Węgierska Górka
Wysłany: Czw 09 Lis, 2017   

To sie jakos zaznacza aby paczka była wysłana z EU
 
 
smdrwf12300 
młodzik


Dołączył: 12 Cze 2017
Posty: 54
Skąd: Katowice
Wysłany: Pią 10 Lis, 2017   

Generalnie powinna być opcja wyboru czy z Chin czy z EU. Czasami jest opcja seller method shipping i wtedy można mailowo dopytać czy ta opcja jest bez cła i z EU czy jak oni to rozumieja. Ja wysłałem maila i "alice dian" potwierdzila/ł ze dostawa bedzie z Niemiec bo maja tam jakis lokalny skład na Europe. Po włacie dostajesz numer do sledzenia w DHL i czekasz na paczke. Polecam dopytywac mailowo i prosic o potwierdzenie czy dobrze się rozumiemy bo w przypadku sporu ze sprzedawcą bardzo łatwo odzyskac pieniądze ... wklejasz maila + odpowiedz sprzedawcy , robisz foto produktu i piszesz co jest nie tak ... i nawet jak sprzedawca nie reaguje lub nie odpowiada to centrum sporu zwróci ci pieniądze na karte ... działa to naprawde sprawnie i nasze polskie serwisy mogły by się od Alliexpress uczyc jak załatwia się spory pomiędzy sprzedajacym a kupujacym.
 
 
Mikkonen 
stażysta


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Wrz 2016
Posty: 112
Skąd: Starachowice
Wysłany: Pią 10 Lis, 2017   

pawextelinfo napisał/a:
To sie jakos zaznacza aby paczka była wysłana z EU

Zaznacza się w opcjach dostawy. Z chin jest wysyłka za free ale raczej gwarantowane dowalenie cła i vatu. Opcja dostawy z europy kosztuje około 42 dolary. Poczytaj opis aukcji. Wprawdzie nie piszą tego oficjalnie że wysyłają z europy, tylko "​If you from EU and choose "Seller's Shipping Method", NO taxes,taxes is paid by us, also we provide tracking number,delivery time about 5-7 working day."
 
 
pawextelinfo 
stażysta


Wiek: 42
Dołączył: 12 Maj 2016
Posty: 183
Skąd: Węgierska Górka
Wysłany: Pią 10 Lis, 2017   

Dzięki
 
 
furman 
początkujący


Dołączył: 04 Lis 2017
Posty: 27
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 11 Lis, 2017   

ja zamówiłem bbs02 z darmową wysyłką z wyżej wymienionego sklepu, paczka szła 10 dni. Opłaty celne 245zł. Mimo że cło nie wyszło kosmiczne, lepiej wybrać dostawę przez UE. Mądry Polak po szkodzie, ale może ktoś nie popełni tej omyłki.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group