ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
napęd do hulajnogi, 24V czy 36V?
Autor Wiadomość
bembenek 
początkujący


Dołączył: 09 Lis 2017
Posty: 9
Skąd: Polska
Wysłany: Pią 10 Lis, 2017   napęd do hulajnogi, 24V czy 36V?

Chcę przerobić hulajnogę Oxelo 7 na elektryczną, używając gotowego zestawu kółko+osprzęt z Amazona lub Ali, koło 8", nominalnie 250W, prędkość max około 25km/h. Mam dylemat, wybrać wersję 24V czy 36V. Docelowo zasilanie li-ion, ale na początku, do uruchomienia i prób, aku żelowe, 2* 12V12Ah (mam już w domu 2 komplety aku i ładowarkę, do wózka inwalidzkiego). Zestaw 36V od razu uniemożliwi mi wykorzystanie tych aku i musiałbym też od razu kupić odpowiednią baterię i ładowarkę, dlatego bardziej kusi mnie 24V.

Pytanie do doświadczonych: czy jest zauważalna różnica w "mocy" napędu 24V i 36V? Oba nominalnie o mocy 250W, zakładam, że bateria docelowo w konfiguracji: 24V 7s6p, albo 36V 10s4p. Czyli prąd na jedną celę w obu przypadkach podobny, dla baterii w sumie bez różnicy, a chyba lepiej mieć 7s niż 10s, mniejsza rezystancja baterii i rozjazd napięć między celami. Ale większy prąd w całym układzie i większe straty, nie mam pojęcia czy to ma wpływ w praktyce, stąd pytanie do osób, które miały możliwość porównać takie dwie opcje.
 
 
madejp 
dyrektor


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 19 Paź 2015
Posty: 417
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią 10 Lis, 2017   

Jeśli pod "napęd" rozumiesz silnik, to to nie ma znaczenia - to określa tylko na jaką nominalnie moc silnik jest przewidziany. Ale spokojnie możesz z niego wyciągnąć 2 razy większą moc. Ważny jest maksymalny prąd sterownika, bo to sterownik ogranicza prąd. Czyli podaj parametry sterownika.
 
 
bembenek 
początkujący


Dołączył: 09 Lis 2017
Posty: 9
Skąd: Polska
Wysłany: Pią 10 Lis, 2017   

Jako "napęd" rozumiem całość, silnik, sterownik, akumulator. Nominalnie dla obu wersji jest podana moc 250W. Konkretnie chodzi o ten zestaw:

https://www.amazon.com/el...r/dp/B01ILTL9WO

Parametry silnika (niekoniecznie podane prawidłowe i prawdziwe):

Motor specification
Model: UU-02
Voltage: 24/36 Volt
Output: 250 Watt
Max speed: 30 KM/H
Max Current: 17A
Max Torque: 11 N.m
Max Loading: 70 KG
Wheel Size: 8 inch
Brake: E-ABS brake
Weight: 2.3 KG
Suitable: fork inside width more than 45mm

Na sterowniku widać naklejkę "Imax=17A". Czyli jeśli silnik ma Imax=17A i sterownik też 17A, to będzie lepsza kombinacja (większa moc maksymalna), niż gdybym dał sterownik Imax=14A, prawda?

Mam dwa "dylematy", jeden to wybrać 24V czy 36V, a drugi to kupić całość, czy kupić tylko to koło na innej aukcji (140USD), a resztę osobno, może da się skompletować lepszy zestaw, jednak za mało wiem.
 
 
glebor 
Zasłużony dla zlotu EV



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 10 Lis 2014
Posty: 1333
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 11 Lis, 2017   

lepiej wybrać 36V, większa moc 36V*17A to będzie ładnie miotało tą chulajnogą po asfalcie :) , rozumiem, że akumulator będziesz jakiś składał, pewnie łatwiej o ładowarkę i BMSa na 10S.

Jedyny plus silnika 24V jest taki, ze przy zasileniu na 36V szybciej pojedzie, ale to raczej nie robi różnicy, bo nikt hulajnogą nie będzie jeździł ~ 40km/h. Bierz wersję 36V.
_________________
Posiadam nowe zestawy napędowe 250-1700w 36-48v akumulatory w bidonie sanyo ga 48v 17.5Ah
Robię aku na zamówienie w prostopadłościanie i trójkącie

Pełna oferta:
epojazdy.blogspot.com

TEL: 796782663
Przy odbiorze osobistym - 10%
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group