ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Bafang 750W - subiektywna opinia po 200km
Autor Wiadomość
Mikkonen 
stażysta


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Wrz 2016
Posty: 112
Skąd: Starachowice
Wysłany: Sob 11 Lis, 2017   

No to nie masz czego żałować bo koszt dostawy z UE to 42 dolary więc niewiele mniej niż zapłaciłeś cła. A VATu nie doliczyli ?

Ps. ja zamówiłem dziś poprzez sellers shipping (z niemiec). Jak dojdzie dam znać.
 
 
leszcz 
prezes


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 15 Lut 2017
Posty: 861
Skąd: Rumia
Wysłany: Sob 11 Lis, 2017   

Bardzo fajna zabawka ale cena dla szlachty.
W tej cenie jest porządny dd z ogniwami do aku...
_________________
Moja przygoda z ebike od 2017:
Damka 28" https://cutt.ly/7e8jyMJ
Dla syna 26" https://cutt.ly/Fe8juR3
Dla syna 24" https://cutt.ly/ue8ju03
Full 29" MXUS 30H 1500W https://cutt.ly/3e8jiaG

Od 2019 100% bezprąd :) https://cutt.ly/ge8jop2
 
 
smdrwf12300 
młodzik


Dołączył: 12 Cze 2017
Posty: 54
Skąd: Katowice
Wysłany: Nie 12 Lis, 2017   

Cena jak cena ... pamiętam ze pare lat temu tyle kosztowały silniki DD ... jest popyt to i cena jest taka ... nie bedzie popytu jak teraz na silniki DD to pewnie cena spadnie i na Centralne.W tym roku na Korsyce widziałem pełno punktów bezobsługowych wypożyczalni rowerów elektrycznych ( królował Bosch centralny ) ... logujesz sie do aplikacji podajesz numer Karty kredytowej płacisz i kłodka na bluetooth otwiera ci naładowany rower ... i to jest też odpowiedz dlaczego mamy taki wylew "tanich" rowerow z DD na róznych serwisach aukcyjnych ... bo zamożniejsza część Europy przechodzi na Centralne i wyzbywa się starego sprzętu.
 
 
Mikkonen 
stażysta


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Wrz 2016
Posty: 112
Skąd: Starachowice
Wysłany: Nie 12 Lis, 2017   

A niby taki NC + kontroler + manetki, przyciski, bzdety, zaplatanie, blokady osi, to ile kosztuje ? 300zł mniej ? Różnica w cenie wcale duża nie jest. W jakości jazdy i uniwersalności owszem. Porównując, nie mam na myśli konstrukcji typu Falcon bo to inna liga, i to są konstrukcje dla szlachty :)
 
 
furman 
początkujący


Dołączył: 04 Lis 2017
Posty: 27
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 12 Lis, 2017   

Mikkonen napisał/a:
No to nie masz czego żałować bo koszt dostawy z UE to 42 dolary więc niewiele mniej niż zapłaciłeś cła. A VATu nie doliczyli ?

Ps. ja zamówiłem dziś poprzez sellers shipping (z niemiec). Jak dojdzie dam znać.


Mam nadzieje, ze żaden nadgorliwy celnik nie czyta tego forum. Przyjechał PAN kurier i przekazał paczkę oklejoną przez urząd celny. Na kwiatach była w/w kwota opłat, a w papierach od chińczyka opis zawartości paczki dość ogólny z cena promocyjną. :wink:
Przepraszam za ortografię pisane z tel. w niesprzyjających okolicznościach.
Sprytni ci Chińczycy, nie dziwne że są potęgą gospodarczą.
 
 
smdrwf12300 
młodzik


Dołączył: 12 Cze 2017
Posty: 54
Skąd: Katowice
Wysłany: Nie 12 Lis, 2017   

Pewnie czytaja fora :) i przeswietlaja paczki i na szczęscie nie na wszytkim się znają.Problemem dla mnie jest to iz darmowa wysyłka z Chin to min 2-3 tygodnie a czasami i 2 miesiące ... a z EU max po 3 dniach mam w domu.
 
 
Scuda 
stażysta


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Paź 2017
Posty: 157
Skąd: Stalowa wola
Wysłany: Nie 12 Lis, 2017   

Czy moze ktos polecić sprzedającego z aliexpress z bafangiem bbs hd ? Chodzi o wysylkę jak kolega zalozyciel tematu czyli z EU a dokładnie z niemiec.
edit: czy mi sie wydaje ze te bafangi bbs hd 1000w niedawno kosztowaly 400usd a teraz ponad 600 ?
 
 
Leszek11 
początkujący


Wiek: 60
Dołączył: 02 Paź 2017
Posty: 14
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 13 Lis, 2017   

Ja we wrześniu kupowałem tutaj https://www.alibaba.com/p....205fa0a2KilvcE
Mój zestaw to 750W wraz z baterią DS-6 LG 3200 (3C) 48V/16AH
Wszystko razem wyniosło 760$ plus 320 zł podatek Vat z cłem
 
 
smdrwf12300 
młodzik


Dołączył: 12 Cze 2017
Posty: 54
Skąd: Katowice
Wysłany: Pon 13 Lis, 2017   

Tak widze że tych Bafangów jest całkiem sporo na forum ... chyba już więcej niż Falconów :) )
 
 
Eryk1000 
szef


Pomógł: 25 razy
Wiek: 40
Dołączył: 22 Lis 2013
Posty: 1119
Skąd: Wadowice
Wysłany: Pon 13 Lis, 2017   

Bafang niczego sobie. Już kilka jeździ w mojej okolicy i bardzo to fajne. Mało kg do rowera i można dalej szaleć bez obawy rozwalania tylniej obręczy. Montaż też bardzo prosty. Jedyna wada to przekładnia, kiedyś pewnie się posypie, łańcuch i kaseta też mocno dostają w kość :/
_________________
Jeżdżę na :

E-Giant Terrago

Viking Power 6000W +
 
 
Leszek11 
początkujący


Wiek: 60
Dołączył: 02 Paź 2017
Posty: 14
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 13 Lis, 2017   

Eryk1000 napisał/a:
Jedyna wada to przekładnia, kiedyś pewnie się posypie, łańcuch i kaseta też mocno dostają w kość :/


Wiele zależy zapewne od techniki jazdy jak i zaprogramowania ustawień sterownika. W Stanach model tego silnika jest bardzo popularny a użytkownicy twierdza, że ustawienia fabryczne to zabójstwo dla sterownika i silnika.
 
 
smdrwf12300 
młodzik


Dołączył: 12 Cze 2017
Posty: 54
Skąd: Katowice
Wysłany: Pon 13 Lis, 2017   

To że padnie łancuch i kaseta to oczywiste :) ... ja ma ustawiony bardzo wolny start i "PAS" działa chyba po jednym obrodzie korby .W pierwszych modelach Boscha było zalecane startowanie z "buta" i dopiero po tym jak sie rowerek rozpedzil "leciutko" dodawanie wspomagania.Modeluje własnie osłone pod silnik zeby nie zbierało się tam błoto i chyba zrobie miejsce na dętkę i pompke.Jak wyjdzie cos fajnego to wkleje zdjecie :)
 
 
Mikkonen 
stażysta


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Wrz 2016
Posty: 112
Skąd: Starachowice
Wysłany: Pon 13 Lis, 2017   

Jak zrobisz projekt to się podziel koniecznie, też mi to po głowie chodziło, ale ja nie mam jeszcze silnika więc to dalszy plan :)
 
 
Scuda 
stażysta


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Paź 2017
Posty: 157
Skąd: Stalowa wola
Wysłany: Pon 13 Lis, 2017   

Panowie czy wiecie czy dostane kabelek konfiguracyjny razem z "kitem" bafanga ? czy trzeba oddzielnie dokupowac ?
 
 
Eryk1000 
szef


Pomógł: 25 razy
Wiek: 40
Dołączył: 22 Lis 2013
Posty: 1119
Skąd: Wadowice
Wysłany: Pon 13 Lis, 2017   

Seryjnie kabelka z zestawem nie dają, trzeba dorobić lub kupić gotowy
_________________
Jeżdżę na :

E-Giant Terrago

Viking Power 6000W +
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group