ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Prosty wskaźnik LED i popularny sterownik
Autor Wiadomość
wibi 
szef


Pomógł: 42 razy
Dołączył: 23 Sie 2014
Posty: 1072
Skąd: Śląsk
Wysłany: Śro 27 Wrz, 2017   Prosty wskaźnik LED i popularny sterownik

Posiadam taki prosty wskaźnik LEDowy (włącz-wyłącz;tryb wspomagania, stan baterii) i chciałbym połączyć ze sterownikiem f.Focan który ma trzy stopnie wspomagania-kabelki ale nie ma bezpośredniego wyjścia na taki wskaźnik. Do komunikacji ze sterownikiem z wskaźnika idą 4 przewody (plus baterii,minus-GND,sygnał uruchomienia sterownika napięciem baterii i sygnał wspomagania mający trzy poziomy napięcia LOW-2V;MID-3V i HIGH-4V).Z tym sygnałem-stopniem wspomagania mam problem bo nie bardzo wiem gdzie go podłączyć w sterowniku jak na zdjęciu.

sterownik.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 207 raz(y) 160,65 KB

 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Czw 28 Wrz, 2017   

Sterownik musi być przystosowany do takiego wskaźnika z trybami wspomagania. Jeśli nie, to nic z tym nie zrobisz.
 
 
wibi 
szef


Pomógł: 42 razy
Dołączył: 23 Sie 2014
Posty: 1072
Skąd: Śląsk
Wysłany: Czw 28 Wrz, 2017   

Zmartwiłeś mnie tym postem.Będę musiał zastanowić się nad jakimś układem-przełącznikiem sterowanym poziomem napięcia i przełączającym wyprowadzone trzy przewody ze sterownika odpowiedzialne za stopień wspomagania.Dzięki
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pią 29 Wrz, 2017   

Niektórzy upierają się z tym wspomaganiem. Zawsze możesz wspomagać się manetką. Układ PAS nie musi być obowiązkowy. Pomijam tu przepisy, a sugeruję się zwykłym użytkowaniem roweru.
 
 
wibi 
szef


Pomógł: 42 razy
Dołączył: 23 Sie 2014
Posty: 1072
Skąd: Śląsk
Wysłany: Sob 11 Lis, 2017   

Temat trochę się zastarzał ale problem pozostał aż do dziś gdyż w końcu mogę powiedzieć, że został rozwiązany. Otóż ten prosty wskaźnik (Panel) LED o oznaczeniu "810" posiada przyciski
1. włącz-wyłącz ; 2. 6-km/godz ; 3. Mode (3 tryby wspomagania) i wtyczka (żeńska) z 4 kabelkami-czerwony-czarny-niebieski-zielony. Sterownik to "popularny" chińczyk na dwa napięcia (36/48V) z samonauką oparty o infino podobny procesor GPM8F3116A (chiński "analog" jak sądzę). Podłączenie wskaźnika (Panelu) jak mi się wydaje jest możliwe do każdego sterownika bez wyjątku jeśli tylko posiada wejście na PAS i oczywiście zasilany jest podwójnym napięciem (a tak chyba jest w każdym sterowniku) przy czym to główne zasilanie dotyczy pełnego napięcia z baterii a drugie zasila tylko cześć elektryczną czyli sterującą Mosfetami. Ponieważ ta część sterująca pobiera prąd mniejszy niż 1000mA można ją załączyć w/w wskaźnikiem. Całe podłączenie tego wskaźnika LED polega na podaniu na kabelek czerwony wskaźnika LED ze sterownika napięcia baterii i masy (czarny kabelek wskaźnika). Po naciśnięciu przycisku Power (włącz-wyłącz) na panelu LED na kabelku niebieskim pojawia się napięcie baterii i ten kabelek należy podłączyć jako drugie zasilanie (stacyjka?) sterownika. Natomiast kabelek zielony to trzy stopnie wspomagania które są zmieniane naciśnięciem przycisku "Mode" i wówczas zmieniają się diody wskazujące dany stopień wspomagania a na kabelku zielonym pojawia się sekwencyjnie napięcie 1;2;3V i ten kabelek należy zewrzeć z kabelkiem sygnałowym czujnika PAS.
Niby to wszystko proste ale u mnie nie chciało działać z prostej przyczyny,w sterowniku obłamał się kabelek sygnałowy PAS i stykał prawie na włos, dopiero jak rozebrałem sterownik prawda wyszła na jaw i teraz wszystko działa jak powinno na sterowniku nie przystosowanym do takiego prostego panelu LED (brak wtyczki) chociaż jak sądzę panel LCD powinien również działać gdyż na płycie sterownika są złącza TX i RX.
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 12 Lis, 2017   

Narysuj schemat, zdjecie.
'Pismo obrazkowe' będzie czytelniejsze jak kilkadziesiąt słów :-)
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group