ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Budowa ramy, Mxus i 16" moto
Autor Wiadomość
Bzyk 
stażysta


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 15 Lis 2017
Posty: 110
Skąd: stąd
Wysłany: Śro 15 Lis, 2017   Budowa ramy, Mxus i 16" moto

Witam, chce zbudowac rame do małego elektryka, wykorzystam elementy ze stalowej ramy rowerowej to nie problem ale czy kątownik 2mm nie bedzie za słaby na klatke baterri. Nie chce tez zeby masa byla zbyt duza. A to dawca:

Jaki rozstaw miedzy osiami był by dobry dla kół 20" ?
 
 
Yin 
prezes


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 24 Lut 2014
Posty: 805
Skąd: Katowice
Wysłany: Śro 15 Lis, 2017   

2mm na pewno, chyba że chodziło o 20mm? Spróbuj z profilu kwadratowego 10x10x1.5 w formie skrzynki i z ściankami powinien wytrzymać.
 
 
Bzyk 
stażysta


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 15 Lis 2017
Posty: 110
Skąd: stąd
Wysłany: Śro 15 Lis, 2017   

Dzięki Yin, chodziło mi o kątowniki 25x25x2 Rama juz troche pocięta i ręka tez:


W trakcie okazalo sie ze za długa ta skrzynka bedzie wiec troche skróciłem.

Profile dałem z przodu i z tyłu i dość mocno po zespawaniu narazie spodniej czesci sie to usztywniło. Ogolnie to nie bedzie duzy rower cos jak troche większy bmx
 
 
Umberto 
początkujący


Dołączył: 19 Wrz 2017
Posty: 6
Skąd: Środkowopomorskie
Wysłany: Śro 15 Lis, 2017   

Nie ma powitalni, a to mój pierwszy post, zatem witam wszystkich...
Kolego tak kątownik powinien wytrzymać, ale dużo zależy od rodzaju konstrukcji-kształtu. Zawsze możesz dołożyć jakieś zastrzały ukośne lub inne wzmocnienia z płaskownika, kątownika profila. Generalnie profil zamknięty byłby lżejszy przy tej samej sztywności...
Będę obserwował, bo też chcę zbudować jakiegoś customa, ale chyba na aluminiowej ramie (tig nowy jest:) )... A propos, to dobre spawy to podstawa, bo to będzie najsłabszy element konstrukcji
 
 
Bzyk 
stażysta


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 15 Lis 2017
Posty: 110
Skąd: stąd
Wysłany: Sob 18 Lis, 2017   

Witam, silnik zaplotem w obrecz alu od simsona 16", wydaje sie bardzo mocna. Opony z all 2.75" ale wygladaja na węższe. Przednie koło z ta samą opona ale na bardzo lekkiej obręczy bmx Eclat. Aktualnie musze rozwiązać jak przymocowac sztyce siodła, najprawdopodobniej wykorzystam ją z odcinkiem rury z ramy którą pocielem. Najgorsze bedzie pospawanie blach na boki, gore i dół, i zrobienie pokryw. Nie wiem jaka blacha i jak to przykrecac potem, moze nitonakretki ale potem wystaja od srodka?

 
 
ravkill 
brygadzista
sir :)


Pomógł: 7 razy
Wiek: 50
Dołączył: 10 Sie 2016
Posty: 291
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Sob 18 Lis, 2017   

Jaki Mxus? Jak 16x4, to w 16" będzie miało ciąg :) .
 
 
Bzyk 
stażysta


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 15 Lis 2017
Posty: 110
Skąd: stąd
Wysłany: Sob 18 Lis, 2017   

Moze byc kiepsko bo to 21x3, ale bardzo mala masa ramy wiec moze jakos da rade. Za to powinno byc komfortowo na prostych, powinien pójść 55 na tych kolach
 
 
wwojciech 
brygadzista
wwojciech


Pomógł: 8 razy
Wiek: 37
Dołączył: 13 Wrz 2011
Posty: 264
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie 19 Lis, 2017   

Wachacz jest na tulei slizgiwej czy lozyskowaniu? 50mm szerokosci rozstawu lozysk przy 15kg na ramieniu 50cm zajedzie kazde lozyska.
 
 
Bzyk 
stażysta


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 15 Lis 2017
Posty: 110
Skąd: stąd
Wysłany: Nie 19 Lis, 2017   

Jeszcze tego fragmetu nie rozbierałem bo chodzi ciasno fajnie, nie wiem co tam moze byc. Planuje dac tam wzmoznienia z blachy na sily boczne
[img][/img]
 
 
Yin 
prezes


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 24 Lut 2014
Posty: 805
Skąd: Katowice
Wysłany: Nie 19 Lis, 2017   

Bzyk napisał/a:
Moze byc kiepsko bo to 21x3, ale bardzo mala masa ramy wiec moze jakos da rade. Za to powinno byc komfortowo na prostych, powinien pójść 55 na tych kolach


Mam ten sam układ czyli silnik w 16" simka, daje radę bardzo fajnie :) Nitonakrętek nie dawaj, ja dałem u siebie i o ile jako mocowanie deki się sprawdza to obecnie bym nie dał bo zajmują trochę miejsca wewnątrz i nie mogę przez nie wrzucić większego aku.

Bzyk napisał/a:
Jeszcze tego fragmetu nie rozbierałem bo chodzi ciasno fajnie, nie wiem co tam moze byc. Planuje dac tam wzmoznienia z blachy na sily boczne


Mocowanie składające się z dwóch części - jedno odkręcasz imbusem drugie delikatnie wybijasz. O takie coś: http://forum.poziome.pl/index.php?topic=3119.0
 
 
Bzyk 
stażysta


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 15 Lis 2017
Posty: 110
Skąd: stąd
Wysłany: Sob 16 Gru, 2017   

Yin napisał/a:
Cytat:
Mam ten sam układ czyli silnik w 16" simka, daje radę bardzo fajnie :)

To miło słyszec bo troche załowalem ze nie wziolem 16x4
Troche prace zwolniy ale prawie skonczyłem rame i biore sie za osłony, troche zapał mi opadł i spowolniłem prace

 
 
Scuda 
stażysta


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Paź 2017
Posty: 157
Skąd: Stalowa wola
Wysłany: Sob 16 Gru, 2017   

Ile będzie ważyć sama rama ? Tak chociaż orientacyjnie, jesli jeszcze nie wazyłeś ?
 
 
Bzyk 
stażysta


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 15 Lis 2017
Posty: 110
Skąd: stąd
Wysłany: Nie 17 Gru, 2017   

Waga ramy z wahaczem to 7kg, wiadomo jeszcze trza pomalowac, karbon nalepic to wyjdzie troche wiecej :grin:
 
 
Scuda 
stażysta


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Paź 2017
Posty: 157
Skąd: Stalowa wola
Wysłany: Nie 17 Gru, 2017   

To wydaje sie niewiele w porownaniu do falcona (chyba ponad 10 kilo), myslalem z z tych profili ciezkich wiecej masy koncowej wyjdzie. A ciekawe jak by wyszla taka sama rama tylko z alu profili zrobic. Czy wytrzymalosc bedzie duzo nizsza i czy sie wogole bedzie oplacalo bo jak twoja rama wazy zaledwie 7 kg to alu bedzie pewnie ze 4-5 co przy reszcie elektrogratow daje niewielki zysk wagowy.
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Nie 17 Gru, 2017   

falcon z bokami, osią, łożyskami, sterami i całym wkładem supportu waży 10kg, nie goły
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group