ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Sprzedać samochód czy oddać na złom
Autor Wiadomość
misiek998 
młodzik


Dołączył: 11 Cze 2016
Posty: 81
Skąd: opole
Wysłany: Sob 25 Lis, 2017   

sirgregs napisał/a:
misiek998 napisał/a:
Byłem, zobaczyłem, do ceny trzeba doliczyć nowe opony i remont silnika bo wywaliło płyn chłodzący, mechanikiem nie jestem ale wole poszukać sobie auta za 6-7 tys że wspomaganiem i klimą, albo wkładać dalej w golfa i lepiej na tym wyjdę. Rdza pojawiaja się na rancie tylnych nadkoli więc zima sól i pewnie by po zimie dziury były. Przebieg autentyczny opony jeszcze oryginalne.

Ja tego nie pisałem ...

Dlatego byłem obejrzeć 2 raz, rdzy nie ma, to konserwacja chyba fabryczna na nadkolach, a silnik jest ok, płyn wywaliło bo dziadek zalał po korek i zrobiło się ciśnienie. Hamulcowy tak samo, trzeba odlać, a opony przełożę z golfa.
 
 
sirgregs 
prezes


Pomógł: 24 razy
Dołączył: 14 Paź 2015
Posty: 933
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 25 Lis, 2017   

Jednak faktycznie błądzisz ...
No nic, powodzenia.
 
 
Passat_EQ 
prezes


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 08 Paź 2016
Posty: 580
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 26 Lis, 2017   

sirgregs napisał/a:
Jednak faktycznie błądzisz ...
No nic, powodzenia.


Mi to przypomina moje rozkminki z wieku młodzieńczego.
jesli 998 oznacza 1998rok urodzenia to oznacza ze masz 19 lat.
Jesli zgadłem, to:
po pierwsze zazdroszcze Ci wszystkiego :)
po drugie takie same rozwazania tez miałem w tamtym momencie czyli na dzisiaj uwazam ze bładziłem.

Nie chce Cie obrazic, bo moze masz jednak 35lat, ale z perspektywy czasu uważam ze lepiej troche poczekac i znaleźc okazje.

Moj znajomy kiedys mi powiedzial fajna rzecz.
Opowiedział mi ze jego kumpel zawsze wyłapywał jakies mega okazje z górnej połki, np. kolumny Focala warte 20k za 8k nowe bo uzywane kilka miesiecy, wzmacniacz za poł ceny tez kilku miesieczny, wycieczke egzotyczna na jakies rajskie wysepki w cenie autokarowej do Bułgarii itd. Wyrywał rzeczy o taką kase taniej ze łaczna zaoszczedzona kwota była wieksza niz moj kumpel mogł posiadac.
Natomiast jemu takie okazje sie nie trafiały. Ciagle tylko o nich słyszał w opowiesciach.
Po latach w koncu zakumał gdzie lezy roznica miedzy nimi.
Jego kumpel po prostu miał kase, był w stanie sie szybko zorganizowac i sie długo nie zastanawiał. Jest zwyczajnie nieco zamożniejszy.
Nie bez kozery zrodziło sie przysłowie :"Bogatemu to i byk sie ocieli"
Wtedy nie miał kasy i okazje były ale nawet nie wnikał czy duze czy male. Dzisiaj mojemu kumplowi juz tez sie powodzi i wyłapuje takie same okazje np. kupił M4 z salonu za 2/3ceny.

W Twoim przypadku budżetu nie zmienimy, i nie o to chodzi.
Masz jakas pule i musisz miec ja w gotowosci, a gdy pojawi sie okazja to bedziesz wiedział ze to ona bo poprzednich 10 "niby-okazji" zbletnie. I ta fure własnie wybierzesz i kupisz.
A tak sie składa ze w budżecie do 5000zł jest mega duzo okazji bo to jest próg przy którym ludzie wypychaja auta zeby sie pozbyc nie wnikajac w ceny na allegro. Niestety czesto okazje ,niezależnie od ceny, maja wade jak np. peknieta szyba, zepsuty aparat zapłonowy (moj przykład), czy padnieta skrzynia (przykład mojego wujka).
Miałem okazje w 2007 roku kupic Audi S6 z 1999r z uszkodzona skrzynia automatyczna za 4500euro. Koszt naprawy skrzyni u obcego mechnika to 4500zł na wtedy. Wahałem sie i minęło. Cena takiego auta wtedy u nas to około 40-50tyś czyli okazja. Natomiast 2 lata temu wujek kupił Pheatona 3.2 z gazem i uwaloną skrzynia za bodaj 12kzł. Wymienił sprzegło hydro podmieniajac z Audi A6 2.5 tdi i jezdzi limuzyną za grosze.
Ja natomiast w liceum mało nie kupiłęm swojego pierwszego CRXa bo był droższy o 500zł niz miałem zaplanowane :) pozyczyłem i kupiłem a za tydzien oddałem.

Felicja nie jest tą okazją :)
 
 
pepelito 
kierownik


Pomógł: 6 razy
Wiek: 30
Dołączył: 04 Gru 2016
Posty: 386
Skąd: ropczyce
Wysłany: Pon 27 Lis, 2017   

My szukaliśmy siostrze do 5k. 2 miesiace szukania, jeżdżenia i chyba się udało. Polo z 2000, silnik 1.4 16V. Opony 2 komplety, letnie Haankook, prawie nowe. zero wycieków, przednie reflektory nowe, oryginały Valeo (wymienione tylko dlatego że stare były lekko przydymione, oczywiście stare dostaliśmy). Póki co po 2 miesiącach wszystko działa perfekt. Trzeba szukać i to dużo.

Ja 4 lata temu kupiłem na szybko Clio, bo zima szła. Teraz żałuje, auto się nadaje tylko na złom. :cool:
 
 
misiek998 
młodzik


Dołączył: 11 Cze 2016
Posty: 81
Skąd: opole
Wysłany: Pon 27 Lis, 2017   

Tak siedzę, i zastanawiam się, na co ja mam się rzucać z tymi 4 tysiącami, bo żeby miało wspomaganie, najlepiej gaz i klimatyzację, było wygodne i mało paliło i z nowymi oponami i akumulatorem, oczywiście, każdy dobrze radzi. Mam właśnie takie auto! Ma nowe opony, jest mega ekonomiczne, akumulator jeszcze daje radę i wszystko co już własnymi rękoma w nim naprawiłem to do tej pory działa.
Nadal tylko nie wiem, czy mam się rozglądać za phaetonem z gazem i 3.2 pod maską, czy lepiej zbierać dalej na uszkodzone audi s6? Przecież to będzie wtopa roku, przy obecnych zarobkach te 1500 na miesiąc.
Polo z 2000 roku miał mój sąsiad z silnikiem 1.4 TDI. Wiele lat fajnie jeździło, ale pewnego dnia, rozleciał się silnik. Wg diagnozy pęknięty blok, sprzedał jak stoi za 2 tysiące i z tego co słyszałem jeździ, ALE skrzynia hałasuje, turbina wciąga olej, a reszta to pierdoły, wystarczyło tyko wymienić silnik i naszykować się na kolejne awarie :) Okazja roku! Zresztą takich polo i w benzynie za 5k to jest w ch... Zaczynają już rdzewieć i ludzie się wyzbywają.
Od kolegi kolegi, co auta naprawia usłyszałem, że kupił fabie 1 za 4 tysiące, powiedział klientowi, że do wymiany jest rozrząd, i uszczelka pod głowicą i coś tam się jeszcze (dopisz swoje), ten mu auto sprzedał, a awarie "uszczelki" usunięto wymieniając termostat :mrgreen:
Sporo też słyszałem o wałkach jakie się robi. Można np kupić auto przywalone przodem, bo takie najlepiej się naprawia wymieniając cały przód "pod kolor" na oryginalnych częściach i nieświadomy kupiec może sobie z miernikiem latać, ale to nie w kwotach 4 tys. Ja potrzebuję auta taniego, które dowiezie od A do B, a tu mam "nową" garażowaną felicie bez grama rdzy, nie wiem co mam więcej wymagać za te pieniądze. Mi ten mikro samopchodzik z mikro silniczkiem pasuje, jeździł raczej będzie, awarie jak w każdym, nie wymagajmy cudów!
PS nie mam 19 lat, 998 bo wszystko inne było zajęte za młodu.
EDIT:
Jedyne co mi przychodzi do głowy to szukać jeszcze samochodów po gradobiciu, ew lekko uderzonych, lub dalszych okazji od dziadka za 2 tysiące, nie za 4. Ale sam przyznam, trafić taki samochód... Takie wychuchane nie jeżdżone to nie stoją za każdym rogiem, a nawet jak już gdzieś się pojawia w ogłoszeniach to duży przestrzał cenowy
 
 
Passat_EQ 
prezes


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 08 Paź 2016
Posty: 580
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 27 Lis, 2017   

Zmieniam zdanie- jednak kup ta felicje, bedzie Ci pasowac.
 
 
misiek998 
młodzik


Dołączył: 11 Cze 2016
Posty: 81
Skąd: opole
Wysłany: Śro 13 Gru, 2017   

Chciałem się pochwalić nowym nabytkiem. Kupiłem, przyjechałem, potem zatankowałem, zostawiłem pod domem, za 2h auto odpaliło bez problemu i zgasło. Potem nie chciało zapalić, a teraz pracuje na 3 cylindry. Świece wymieniłem, cewkę sprawdziłem, a nawet pokusiłem się o sprawdzenie ciśnienia sprężania i na 1 cylindrze jest ono mniejsze od pozostałych.
Także kupiłem drugie auto i pierwsze co to zaciągnąć do mechanika, niech zrzuca głowicę.
Nie ma się czym chwalić, golf nadal jeździ, a fela raczej poleci na żyletki, bo nie mam ochoty w kolejnym aucie robić silnika. To był zdecydowanie najlepszy zakup jakiego mogłem dokonać.
Nie wiem jeszcze czy kontaktować się z prawnikiem, bo droga sadowa będzie bardzo długa i kosztowna
 
 
leszcz 
prezes


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 15 Lut 2017
Posty: 861
Skąd: Rumia
Wysłany: Śro 13 Gru, 2017   

Ja jutro poznam wyrok w sprawie założenej rok temu o spapranie wykonania podjazdu z bruku. Katorga psychiczna ale liczyłem się z tym. Mimo pełnomocnictwa dwa razy byłem przesłuchiwany. Więcej stracę na tym niż zyskam finansowo. Zrobiłem to tylko dlatego, żeby nieuczciwy partacz nie czuł się bezkarny. Być może jak trafi kilka razy na takiego misjonarza jak ja to się nawróci na uczciwość.
_________________
Moja przygoda z ebike od 2017:
Damka 28" https://cutt.ly/7e8jyMJ
Dla syna 26" https://cutt.ly/Fe8juR3
Dla syna 24" https://cutt.ly/ue8ju03
Full 29" MXUS 30H 1500W https://cutt.ly/3e8jiaG

Od 2019 100% bezprąd :) https://cutt.ly/ge8jop2
 
 
Passat_EQ 
prezes


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 08 Paź 2016
Posty: 580
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 14 Gru, 2017   

misiek998 napisał/a:
Chciałem się pochwalić nowym nabytkiem. Kupiłem, przyjechałem, potem zatankowałem, zostawiłem pod domem, za 2h auto odpaliło bez problemu i zgasło. Potem nie chciało zapalić, a teraz pracuje na 3 cylindry. Świece wymieniłem, cewkę sprawdziłem, a nawet pokusiłem się o sprawdzenie ciśnienia sprężania i na 1 cylindrze jest ono mniejsze od pozostałych.
Także kupiłem drugie auto i pierwsze co to zaciągnąć do mechanika, niech zrzuca głowicę.
Nie ma się czym chwalić, golf nadal jeździ, a fela raczej poleci na żyletki, bo nie mam ochoty w kolejnym aucie robić silnika. To był zdecydowanie najlepszy zakup jakiego mogłem dokonać.
Nie wiem jeszcze czy kontaktować się z prawnikiem, bo droga sadowa będzie bardzo długa i kosztowna

Czy dobrze rozumiem ze kuples ta felicje z uszkodzonym silnikiem?
 
 
misiek998 
młodzik


Dołączył: 11 Cze 2016
Posty: 81
Skąd: opole
Wysłany: Pią 22 Gru, 2017   

W końcu odkryłem co jest temu trupowi nr2 :) zaczął się rozpadać i ciężko mi wytłumaczyć co się zepsuło bez zaawansowanej wiedzy, ale jeszcze trochę potrzymam tą felicie a zostanę mechanikiem. Mianowicie jakaś laska popychacza radośnie sobie wypadła i na oko wszystko poskładalismy w nadziei, że się nic nie pokrzywilo wewnątrz silnika. Zostało zrobić regulację luzów zaworowych co jest normalne i typowe w tych silnikach i można zacząć jeździć. Miejmy taka nadzieję haha. Naprawa kosztowała stracony czas na szukanie usterki.
EDIT
Pod garażem ogarnięte, chodzi cichutko jak nowe z salonu, auto zyskało też ok 50% mocy więcej i wyrywa do przodu jak głupie :)
 
 
misiek998 
młodzik


Dołączył: 11 Cze 2016
Posty: 81
Skąd: opole
Wysłany: Sob 19 Maj, 2018   

Odkopuję, felka jeździ aż miło. Już 5 tys na gazie nakręcone i nie ma porównania do niczego innego. Gaz to jak by za darmo. Okazało się, że z benzyną były jakieś problemy, bo paliło 10l benzyny na 100, a gazu pali 7-8. Ale to już przeszłość. Znalazłem kolegę który mi dokłada na dojazdach do pracy i cieszę się życiem, bo nic się jak dotąd nie zepsuło. Kupiłem alufelgi 13 z oponami z 2016r za jakieś grosze, gaz dawno spłacony, tapicerka wyprana i auto jest praktycznie bez jakichkolwiek śladów zużycia. Aha, a nadkola sobie zaczęły radośnie rdzewieć i mają prawo, zasmarowałem i niech gnije nowe nie jest. Gdybym mógł to zrobił bym taki zakup w ciemno jeszcze raz. Polecam, te same pieniądze, a 2 skrajności. To zupełnie inna bajka mieć samochód, który można na bieżąco serwisować, a co innego grat z niemiec z milionowym przebiegiem w którym do wymiany jest w zasadzie wszystko. Nigdy więcej żadnego zajechanego diesla.
Ostatnio zmieniony przez misiek998 Wto 22 Maj, 2018, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Niejekeie42
[Usunięty]

Wysłany: Pon 21 Maj, 2018   

Bardzo ładny samochód, jak już tyle dołożyłeś to próbuj.
 
 
Arbiter 
Administrator
Założyciel forum, administrator


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Lut 2006
Posty: 936
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 21 Maj, 2018   

LPG samochodzie z gaźnikiem zazwyczaj rozwiazuje problemy które były na benzynie i samochód jeździ lepiej. To fajnie ze jesteś zadowolony z Felicji
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group