ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Kombajn iCharger 4010 DUO
Autor Wiadomość
glebor 
Zasłużony dla zlotu EV



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 10 Lis 2014
Posty: 1333
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 26 Lis, 2017   

pulsar ma tylko opcję ładowania wielosegmentowego, czy nada się również do ładowania na raz pakietów do 14S. Sama ładowarka jest jeszcze dokładniejsza niż wspomniany 4010 DUO, miałem okazję się bawić pulsarem 3 w niemczech, po zbalansowaniu pakiet trzymał 3mV rozjazdu po godzinie, gdzie w moim 4010 trzyma 10mV. Jeżeli to dla kogokolwiek stanowi różnicę. Z tego co pamiętam pulsar miał jeden kanał, więc do testowania ogniw będzie gorszy niż 4010 DUO, bo przejedzie mniej ogniw. Jedyny sens to szybkie ładowanie dużych pakietów z dużym prądem balansowania. Gdybym miał na to cudo wydać 2200zł, to na pewno kupiłbym 2x icharger 4010 DUO + 2 zasilacze serwerowe galwanicznie odseparowane + i -; można by sie pokusić o szeregowe połączenie 2 ochargerów wraz z portami balansowania i miałbyś opcję 20S. Będę to testował.

Jedyna rzecz, której mi brakuje w 4010 DUO to bardzie rozbudowana opcja cycle:
1. CHarge na full
2. discharge
3. storage

Byłoby miodzio musze poszukać na rcprogressive.com bo były tam zmodyfikowane oprogramowania, chyba, że nowa aktualizacja zmienia tą funkcję ktoś coś wie na ten temat?

Tak naprawdę gdybym pozwolił sobie na nie testowanie jakości to jedna bateria na zwrocie = 1300zł, czyli mniej więcej icherger w plecy... :D
_________________
Posiadam nowe zestawy napędowe 250-1700w 36-48v akumulatory w bidonie sanyo ga 48v 17.5Ah
Robię aku na zamówienie w prostopadłościanie i trójkącie

Pełna oferta:
epojazdy.blogspot.com

TEL: 796782663
Przy odbiorze osobistym - 10%
 
 
Pykacz 
szef


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 1561
Wysłany: Nie 26 Lis, 2017   

Fakt niezaprzeczalny że Pulsar 3 jeśli chodzi o to co daje za ile względem np 4010DUO jest mało opłacalny. Słowem jakby nie było alternatywy w postaci 4010 to już by pewnie u mnie robiła :) Choć już jakiś czas temu pojawiły się inne ładowarki 12s a nawet 14s .
Jakie to rozbudowane funkcje byś widział w 4010?
 
 
qaz33 
szef
qaz33


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 07 Kwi 2014
Posty: 1464
Skąd: Gdynia
Wysłany: Pon 27 Lis, 2017   

czy da sie tak podlaczyc 2 galwanicznie odseparowane ichargery pod jednego kompa? Ktos was separowal USB? Jakby Pulsar potrafil ladowac 20S to tez juz by dawno u mnie byl
 
 
Pykacz 
szef


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 1561
Wysłany: Pon 27 Lis, 2017   

To żeś zabił gwoździa :roll: Ja to nawet jednego jeszcze nie podłączałem :lol: Jestem bardzo ciekaw jak to wygląda . Myślisz że producent nie przewidział takiej sytuacji?
 
 
qaz33 
szef
qaz33


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 07 Kwi 2014
Posty: 1464
Skąd: Gdynia
Wysłany: Pon 27 Lis, 2017   

mysle a nawet jestem pewien ze nie przewidzial :D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group